Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Tényleg a tanár dönti el hogy...

Tényleg a tanár dönti el hogy tornázzon e a 2. os lányom mikor menstruál. Jogosan veszem zokon? Még is kérjek orvosi igazolást?

Figyelt kérdés

Azt mondta a kedves tesi tanárnő,hogy náluk igen is ez a szabály.Nem fogadják el az orvosi felmentést sem.

Az én időmben ha valaki görcsörlt akkor nem volt kényszerítve ,hogy futkározzon stb.egyszerűen megértették.


2018. dec. 3. 16:30
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
26%

A tanárnő se mehet táppénzre minden hónapban egy hétre. Megértem, hogy görcsöl, és nincs kedve tesizni, de nem értek egyet azzal, hogy betegségként kell kezelni a menstruációt. Sok làny viselkedik ilyenkor úgy, mintha halálán lenne, és nekik mindent szabad, hisztizni is. Sajnos felnőttként is ezt viszik tovább.

Életünk kb. 20%-ban menstruálunk, amíg nem jön a klimax. Ezt el kell tudni viselni, meg kell tanulni együtt èlni vele. Később se vehet ki mindig szabit, ha megjön és fáj a hasa.

2018. dec. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim válasza:
76%

"A tanárnő se mehet táppénzre minden hónapban egy hétre."


A kislány se menne egy hétre táppénzre, hanem kimarad a testnevelés óra alól.

2018. dec. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
71%

7 évesen menstruáció valami komoly hormon panaszra ad okot.

Èn iskolába sem vinném, hanem kivizsgáltatnám mi is ez, a kislánynak meg egy óriási sokk lehet 7 évesen menstruálni, mikor még azt sem tudja hogyan lesz a baba...

2018. dec. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
82%

a tanárnő nem megy táppénzre, de vannak a súlyának megfelelő gyógyszerek, amiket beszedhet, és különben is, hol élsz te? tesiző tesitanár? ül a padon és pofázik/ordít. amúgy tényleg nem értem, hogy miért ilyen bszottnagy probléma még mindig magyarországon, ha valaki néhány napig nem bukfencezik,kidobósozik, vagy valami hasonlót baromkodik, amikor úgyis ezt kell csinálnia a fennmaradó többi napokon is. nem nagy veszteség, hidd el.

Kérdező: szerintem a tesitanár, osztályfőnök, igazgató a helyes sorrend. ha egyik se jön be, várunk vissza szeretettel, majd kiagyalunk valami újabb megoldást.

2018. dec. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
83%

Nincs igaza a tanárnak, szegény kislány.


Minden esetre ez tényleg hormonális probléma. Ez gyerekkor, vidd dokihoz.

Én eüs vagyok, tényleg jó szívvel mondom.


Minden jót!

2018. dec. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
77%
Az biztos a tanárnő nem köszönné meg amit tőlem kapna. Mi az, hogy orvosi felmentés nem számít? Majd egy gyerek frissen gyógyulva betegségből elvárt hogy rohangásszon?
2018. dec. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
86%

Mit mondott az orvos, hogy ennyi idősen már menstruál?!

Gonodolom voltatok orvosnál vele!


Amugy anno nekünk is könnyített tesi volt,mikor megvolt a vérzésünk.Nem problémáztak rajta.

2018. dec. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
81%

Mindenképp vidd el a kislányodat orvoshoz. 7 évesen menstruálni nem természetes, attól hogy neked is ilyen korán kezdődött, ez csak az jelenti, hoyg neked is nem felismert hormonbetegséged volt.


Én mint szülő biztosan megértem, hogy ha ezeken a napokon nem tud tornazni. Én felnőttként is 1-2 napig a túlélésre jétszom. Ő meg egy 7 éves gyerek.

2018. dec. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
70%
Nem értem miért vagytok ezen ennyire kiakadva. Tolódik előre a lányok nemi érése. Óvoda végén anya elvitt a gyerekorvoshoz, mert el kezdtem szőrösödni, nőtt a cicim, kiskamasz korba léptem. Ő akkor azt mondta, hogy teljesen normális 6-7 évesen az efféle fejlődés, és a szőrösödés megjelenése utáni két éven belül általában elkezd menstruálni a lány. Én nem voltam megijedve, amikor 8 évesen megjött, mert édesanyám felvilágosított megfelelően, hogy ez egy teljesen természetes dolog.
2018. dec. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem is görcsöl valaki ilyenkor, önmagában a vérzés miatt legalább a széles terpeszeket és a hirtelen mozdulatokat jobb lenne mellőzni az első két napban, amikor a legerősebb. Arról nem beszélve, ha még fájdalmai is vannak mellé.

Nálunk is könnyített óra volt ilyenkor, a legintenzívebb gyakorlatokat nem kellett megcsinálni.

2018. dec. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!