Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Unokám most első osztályos...

Unokám most első osztályos ált. Iskolás. Miért kell megváltoztatni a tantárgyak nevét?

Figyelt kérdés
Félévkor szöveges értékelést kapnak minden tantárgyból. Hétvégén nem jöttek, messzebb laknak, ezért a lányom telefonon (Messengeren) olvasta fel, milyen lett a bizije. Kérdésem, hogy egy sima mezei általános iskolában a rajz tantárgyat miért kell "Vizuális kultúrának" átnevezni? Nem egyetemista, hanem csak egy kis elsős. Vissza is kérdeztem, mi?! :) Nem tartjátok röhejesnek?

2019. febr. 4. 13:54
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem is hülyeség vizuális kulturának hívni a rajzot, mert egy 6 éves számára ez túl bonyolult megfogalmazás, de nézd a jó oldalát, két új szót is megtanulnak ezzel.
2019. febr. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
76%

Mert változik a világ.

És ez az elnevezés még csak nem is egy új dolog

2019. febr. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
82%
Nekünk úgy volt az ellenőrzőnkben, hogy "A tanuló egyes érdemjegyei rajz -és vizuális kultúrából" :):):) 27 vagyok:):)
2019. febr. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
*meg most nem néztem meg, de szerintem a bizonyítványban is így, egybe volt.
2019. febr. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért hívják így, mert ez jobban fedi azt, amiről a tantárgy szól.

De ez csak a hivatalos neve, az órarendjükbe úgyis azt írják be, hogy rajz. Mint ahogy általában nem nyomorítják be azt se a kis rubrikába, hogy matematika meg testnevelés, csak azt, hogy matek meg tesi. Legalább is mi így csináltuk, és a fiam is így csinálja. Sőt, amikor még én voltam iskolás, alsóban még tornaórát mondtunk, pedig már hivatalosan akkor is testnevelés volt, sőt, már jóval régebben is, de sokáig divat volt tornának hívni, pedig ugye az sem véletlenül testnevelés, hiszen a torna az csak egy része a tananyagnak. A kézilabda, foci, stb. például nem torna. Igaz, most már nem is nagyon szokták így nevezni a testnevelés órát, ez a torna, ahogy én látom, eléggé kikopott már.

2019. febr. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

13.-14. vagyok, most így gondolkozom, rémlik, mintha lett volna nekünk olyan, hogy ceruzával odaírtuk a lap tetejére az ellenőrzőben, hogy


"írás," "olvasás", "rajz." De amúgy lehet, hogy nem , csak valamiért így rémlik. Meg pl lehet, hogy egyszer nem tudtam, hogy hova kell beírni a rajz-jegyet; mert ilyen hosszú valami volt odaírva a tantárgy nevéhez, és akkor lehetséges, hogy talán nem vettem észre; hogy oda van írva, hogy rajz; pont amiatt, mert annyira hosszú volt, és akkor a tanítónő mutatta meg, hogy van olyan. De amúgy nemtom már, volt-e ilyen,de rémlik valami.

2019. febr. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
82%

Ez érdekes. Olyan hivatalos, bürokratikus megnevezés. Ráadásul idegen szavak.

Hogy lehetne ezt magyarul írni, mondani?

2019. febr. 25. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem rohejes.

Oda vezet ez, hogy minden targynak lesz egy hivatalos es egy kozertheto elnevezese. Ellenorzoben, bizonyitvanyban a hivatalos lesz, de koznepi beszedben a kutya se fogja hasznalni.

En azt tartom jonak, ha egyfele szoval jelolunk valamit. Olyan szoval, ami mindenki szamara ertheto.

Az en idomben rajznak hivtak, pedig akkor is volt benne pl. festes is. Sot, kozepiskolaban muveszettortenet is. Egyertelmu, hogy egy tantargy neve gyujtofogalom, amibe periferikusan beletartoznak olyan dolgok is, melyek a szo szigoruan vett jelentesebe nem.

2019. máj. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
22 éve, amikor én kezdtem az iskolát, már akkor is az volt a neve, hogy rajz és vizuális kultúra. Mondjuk az én nagymamám akkor meg azon volt fennakadva, hogy a számtan miért lett matematika.
2020. máj. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"Mondjuk az én nagymamám akkor meg azon volt fennakadva, hogy a számtan miért lett matematika."


:) Ez aranyos, pedig minimum mértant már ők is tanultak a számtan mellett.

2020. máj. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!