Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » 3D megjelenítési probléma...

3D megjelenítési probléma Tomb Raider első részt sikerült működővé tenni az XP-n, de a megjelenítésben az objektumok előre kerülnek. Mit kell átállítani, vagy megváltoztatni, hogy megfelelő legyen a megjelenítés?

Figyelt kérdés

Sajnos a megjelenítésben az objektumok mindig az előtérben látszanak, akkor is, ha hátul kellene lenniük (pl. Lara közelít egy távoli ajtóhoz, de az ajtót nem az alak mögött látom, hanem eltakarja Larát…)

(Video kártya: Nvidia GeForce4 MX 440 with AGP8X)



2013. nov. 8. 19:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem fordítsd meg a szemüveget első próbának.

Úgy nem tudod feltenni de ha próbaképp a szemed elé tartod fordítva, akkor is látod, hogy úgy jó lenne-e.


Nekem régen még az első windowsokra 95 98-ra volt ilyen hasonló kártyám vezetékes szemüveggel. Az még 50-60 Hz körüli frissítéssel is működött, hogy ne legyen finnyás a régi lassú monitorokra sem. Nálam 75 Hz-en működött max. Ha jól tudom a mostani monitornak 120 Hz-en kell mennie, ugye?


Egyébként jó alaposan tanulmányozd át a megjelenítés tulajdonságok menüt. Ott nagyon sok mindent be lehet állítani (a régebbinél lehetett). Próbáld keresni ahol fel lehet cserélni a bal-jobb szemnek szánt képet.


Emlékszem, lehetett állítani a háttér és közepes mélységben látszó dolgokat is, hogy mennyire mélyen jelenjen meg. Ilyen menüben keresgélj. Lehet, hogy ráakadsz a megoldásra. De elsőnek tartsd fordítva a szemed elé a szemüveget próbának. Ha úgy jó lesz, akkor keresni kell az "oldal csere" opciót.

2013. nov. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm az időt és jó szándékot, amit a válaszba beletettél!

Sajnos félreérthető voltam, nem szemüveggel használjuk a programot, egyszerűen csak a képernyő térbeli megjelenítése nem megfelelő.

Sajnálom, ha félreérthető voltam, remélem a válaszod valakinek - aki a szemüveget használja - hasznára válik.

Még egyszer elnézést, ha félreérthető voltam.

2013. nov. 12. 18:57
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Aha, már értem a problémád, de erre sajnos nem tudom a megoldást. Ami a 3D-t illeti, azelőtt tényleg szokták mondani az ilyen realisztikus megjelenítésre is, hogy térhatású vagy 3D-s grafika.


Egyébként nincs semmi gond ezzel, félre értettük egymást.

2013. nov. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!