Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Védelembe helyezés semmi...

Védelembe helyezés semmi előzetes megbeszélés alapján?

Figyelt kérdés

Levelet kaptunk a gyámügytől. (Sohaem hittem bolna hogy valaha ilyesmit kapunk..)

Előtte semmilyen iskolai figyelmeztetést nem kaptunk hogy ilyen lépésre készülnének.

Kérlek aki valaha kapott ilyet, segítsen.

Csak a kérdésemre próbáljatok válaszolni!

Amennyiben az iskola indítványozta a kérelmet, nem kellett volna előbb velünk szülőkkel közölni a tényt, hogy kapni fogunk egy ilyen okoratot?


2019. febr. 12. 16:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%
Attól függ miért. A mi falunkban már a visszatérő tetves haj miatt is szóltak hogy legközelebb értesíteniük kell a gyámügyet. Szerencsére kopasz fiam van.. de sokan voltak akik hiába takaritottàk ki a kislany hosszú haját a tetvek újra belemásztak hetekig nem mert oviba menni a kislany. Vagy suliban ha verekedett esetleg de akkor is max az ellenorzobe irnak figyelmeztetést. Ezelőtt a gyámügyes papír előtt kötelesek lettek volna titeket tájékoztatni bármiről is van szó!! Tegyél panaszt!!!!! Környezet tanulmányra mennének ki? Vagy mi? A tanárok se szóltak? Ez nem így megy ne hagyd magad.
2019. febr. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Van gond a kamasz gyermekemmel, de inkabb csak magára nézve okozhat kárt. Múlt héten volt szülői értekezlet. Beszéltem az ofővel, mindent megbeszéltünk, de nem említette meg h a gyermeket védelembe kellene helyezni. Nem szólt ilyen papírról.Ráadásul azt hittem h jóban is vagyunk.. régről ismerjük egymást

A kerdésem az h nem kellett volna előbb nekem mondania hogy szólni fognak a gyámhivatalnak? Ez nem így működik?

2019. febr. 12. 16:28
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltetlenu l kell szólniuk, nem ideszoktak, ha úgy ítélik meg, higy nincs értelme, pl a szülő nem együttműködő
2019. febr. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
De akkor ki? Ès miért? Mi ez?
2019. febr. 12. 16:31
 5/22 A kérdező kommentje:
Együttműködök. Szmk- s szülô vagyok. Mindenem a gyerekem
2019. febr. 12. 16:32
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelesek előre jelezni!
2019. febr. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedből nem derül ki, hogy egy levelet kaptál vagy egy határozatot a védelembe helyezésről.Nem mindegy, mert a kettő nagyon nem ugyanaz.Bárki tehet bejelentést, ha úgy látja/hallja, hogy veszélyeztetett adott családnál a gyermek,tehát ennyiből nem biztos, hogy az iskola volt.A teljesség igénye nélkül lehetett más szülő, szomszéd, rokon stb.Az iskolának sincs előzetes értesítési kötelezettsége a szülő felé.Mivel mindig a gyermek érdeke az első, sürgős esetben nem is van mindig lehetősége erre, ettől függetlenül ha akar, jelezhet előtte.Kérlek ne támadásnak vedd a válaszom, csak tényszerűen próbáltam leírni. Ha írnál konkrétumot,arról, hogy milyen problémát jeleztek, talán könnyebben tudnánk segíteni.

Egy pedagógus

2019. febr. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi,nem olvastam át."Nem is van"=nincs is.Tudok írni, csak most nem látszik:)

Előző voltam

2019. febr. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondtam, hogy nem vagy együttmukodo, csak hogy pl akkor szoktak bejelentés nélkül intézkedni
2019. febr. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Nem írtak indokot. Csak egy tényt közöltek miszerint elindították a védelembe helyezést. Nem értünk semmit. Hogy ki tett bejelentést, miért? Nem ír semmit.
2019. febr. 12. 16:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!