Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ha első osztályban nem túl jó...

Ha első osztályban nem túl jó tanuló a fiam, lehet hogy későbbi években belejön és jó tanuló lesz? Megérhet még rá, van valakinek ilyen pozitív példája? Nagyon hullámzó a teljesítménye.

Figyelt kérdés
Változó felmérő eredményei vannak, van 100%, 85%, de 60 is volt, most meg 58%-ot írt környezetből. Lányom negyedikes, mondjuk elsőben ő sem erőltette meg magát, volt pár rosszabb eredménye de nem ennyire, ezért ez most nekem új, és aggódom..
2019. márc. 12. 10:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Ha ilyen hullámzó a teljesítménye, akkor szerintem az nem azért van mert nem megy neki, hanem mert éppen nincs hozzá kedve. Ez nem olyan ritka elsőben, mikor az egész napos ovis játékból egyszercsak beszorítják az iskolapadba.

Oda kell figyelni rá, hogy ne kallódjon el, de ennyi alapján az eszével semmi gond nincs. Majd belejön, nyugi :)

2019. márc. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

Kérdés, hogy készültök egy dolgozatra és képtelen utánna az átbeszélteket jól megoldani?


Mit mond az iskola? Hullámzó a gyerek teljesítménye ott is?

Valami miatt nem köti le az ott lét, és nincsen motíválva.

Vannak barátai? Örömmel megy iskolába? Örömmel készíti el a háziját?

Mert, hogy elsöben bizony minden ilyesmit örömmel csinálnak a gyerekek.


Tanultok együtt otthon?

2019. márc. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
54%
A 60 és 100 százalék közötti teljesítmény teljesen jó, nincs vele semmi baj.
2019. márc. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem nagyon tanulunk, mert nem hozzák haza a tanszereket, hétvégén is csak amiből házi van. Amit gyakoroltunk matekból, azt már jól tudja, jót írt belőle, csak a szöveges matekpéldákat nem érti még hogy kell leírni. Amit megtanulunk, pl vers, csillagért elmondja. Mondjuk nekem ez furcsa hogy azt sem tudni előre hogy írnak felmérést, lányoméknál be is írták elsőben az üzenőbe, és hazahoztak szinte mindent, így lehetett látni mi nem megy még, miket hibázik, mit nézzünk át. Szeret suliba járni, vannak barátai, és nagyon lelkiismeretes általában.
2019. márc. 12. 10:51
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

Az első osztály ismerkedés a sulival, illetve az alapok letétele. Én azt gondolom, ott még nincs jó tanuló vagy rossz tanuló, hanem iskolára éret és nem érett gyerek van. Aki elsőben nem képes jól teljesíteni, annk még nem való az iskola, az maradjon még egyszer elsős, hogy beérjen a dolog.


A hullámzó teljesítmény is ezt támasztja számomra alá, hogy egyszerűen még nem érdekli, vagy elfárad, nem tud odafigyelni, mással foglalkozik. Elsőben a 60% alatti felmérő nekem ezt mutatja.


Persze ezeknek a gyerekeknek a jelentős része tovább megy másodikba (hiszen láthatóan közelében sincs az olyan rossz eredménynek, ami igazolja az évismétlés szükségességét), aztán ott hasonlóan gyengén vagy még gyengébben teljesít. Nekem ez a tapasztalatom.

Az osztályban (másodikos a gyerekem) sok olyan gyerek van, akik elsőben kitűnők vagy jelesek voltak és másodikban már nem bírják a tempót, rendszeresen hordják haza a közepeseket. És van olyan is, akit közepes, 50-60%-os teljesítménnyel engedtek másodikba (vagyis szülő nem engedte az évismétlést), és bizony úgy tűnik, most bukni fog.

2019. márc. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Első osztály első pár hónapjában még elfogadható ez a szabály tanulás, most jött az oviból dolog de már lassan évvége felé bizony tanulni kell. Ha nem megy neki akkor beszélj a tanárával, ott is van e gond. Amiből tanulnak kérd hogy hozza haza. Láthatóan nem megy valami gyakorolni kell. Ha elsőben nem szokja meg a tanulást gyakorlást lecke írást később rosszabb lesz.
2019. márc. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk hasonlóan van a lányommal,és ez másodikban még szembetűnőbb lett. Azt találtam ki,hogy kérem,minden nap hozza haza azokat a könyveket és füzeteket amiben dolgoztak.Itthon átnézzük és tanulunk. Nem vagyok ennek a híve de nálunk szükséges mert esze van,de szétszórt,elkalandozik.
2019. márc. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Igen én is így szeretném, bár én sem vagyok a híve az itthoni gyakorlásnak, ahogy nagy kedvencem Vekerdy Tanár Úr is ellene van. Naponta nem is, de hétvégenként muszáj lesz mindent hazahozni, ha kell felmegyek én érte az osztályba. Mert a tanárnénik "nem engedik" hazahozni, csak amiben házi van, és ezt a fiam mindig szó szerint veszi, nagyon lelkiismeretesen :-)
2019. márc. 12. 14:23
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát sajnos kérdező, ki kell h ábrándítsalak - ha már elsőben sem megy akkor a későbbi években ez csak rosszabb lesz. A legtöbb gyereknek az első pár évben megy jól, aztán felsőre amikor bejönnek a nehezebb tantárgyak - fizika, kémia, nehezebb tananyagok, romlani kezd a teljesítményük.

Mondjuk hogy környezetből hogy lehet 58 %-t írni elsőben azt nem igazán értem. Nálunk azon ilyen tök alap dolgok szoktak lenni pl. rajzolni kell az alakokra évszaknak megfelelő ruhát, a fákat is úgy megrajzolni, gyümölcsök, zöldségek, tehát semmi extra, olyanok amit már kb egy ovis nagycsoportos is tud.

Szerintem gyúrjatok rá mindenre nagyon.

2019. márc. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha most nem megy, nem szokja meg a gyakorlást tanulást, sosem lesz jó tanuló
2019. márc. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!