Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Miért érdemes egy évvel...

Miért érdemes egy évvel később megkezdeni az általános iskolát?

Figyelt kérdés
Sok ismeros szülőtől hallom, hogy bar mar 6 even feluli a gyermekuk megsem kezdik el iden az iskolat. Ez mire jo? Egy 7 vagy akar kozel 8 eves gyerek nem erzi magát ebben a helyzetben? Erdekelne mindket "oldal" velemenye. (olyan gyerekekre ertem a kerdesem akiknel nem javaslat maitt kell meg egy évet várni, hanem mert a szülő döntött igy)

2019. jún. 16. 13:57
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
91%
Gyerekfüggő. A kiindulás nálunk ugyanaz, mint első válaszolónál. De a miénk ment 6 év 2 hónaposan iskolába. Nem mindegy, hogy fiú vagy lány, kisebb testvér -e vagy nagyobb, fejlettsége, érdeklődése, sok mindentől függ. Az én ismeretségi körömben inkább az a jellemző, hogy mennek a gyerekek iskolába 6-6,5 évesen, kevés az akit visszatartottak a szülei. Az én lányomnál is nagyon sokat gondolkodtunk. Igen, ő a lett a legfiatalabb az osztályban, de nem a legalacsonyabb. Végignézve a tanéven, egyértelmű, hogy jól döntöttünk az iskolakezdésével.
2019. jún. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
86%
Nagyobbikom augusztusi és ment, most 4-dikes, kitűnő, sok barátja van, ezer különórára jár (mert ő akarta), szóval nagyon bírja és élvezi is. Kicsit féltünk tőle, de végül jó döntésnek néz ki. De ő mindig ilyen megfontolt és céltudatos volt, aki szeret versenyezni is. A kistesó májusi, lehet, hogy ővele várnunk kell egy évet, mert bár már most középsőben is tudott egyszerűbb számolásokat meg sok betűt is felismer (a nagy miatt) és tök jól tanul pl. verset, de sokkal érzékenyebb érzelmileg és pl. keveri a napszakokat, hideget-meleget, csak pár hónapja jár végre váltott lábbal a lépcsőn és jutott túl a firkakorszakon, és hát a szobatisztasággal is vannak még balesetek heti párszor, na meg logopédus is tuti kelleni fog... - szóval lassabban érik egyes területeken (míg másokban meg nagyon ügyes). De persze még meglátjuk, sokszor pár hónap is annyira sokat jelent.
2019. jún. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
91%
Első gyerek április végi másik június közepén született. Szeretném ha betöltik a 6-ot menjenek iskolába. Én is legfiatalabb voltam. Mindig van egy legfiatalabb. Semmi hátrányom nem volt belőle. Nem mondom hogy minden esetben, de többségében értelmetlennek és feleslegesnek találom visszafogni a gyerekeket
2019. jún. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon gyerekfüggő. A férjem lánya és az én lányom között 1 év van, de egyszerre kezdték az iskolát. Ott az anyuka erőltette, hogy maradjon még egy évet oviban, pedig már bőven iskolaérett volt. Ami hátrányt látok, hogy egyébként is nagyon magas, így meg, hogy ő volt a legidősebb az osztályban, mindenkinél 1 fejjel magasabb volt. Emiatt nagyon csúnya a tartása, mert folyton összehúzta magát.
2019. jún. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Koszi mindenkinek! Levonom a tanulsagot. Egy biztos talan a legnehezebb lenne szetvalasztani oket. (nem nekem, nekik)
2019. jún. 16. 20:25
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

En se tudom majd, mi tevo legyek. Julisban tolti a lanyom a 6-ot jovore, igy a legfiatalabb lenne kb. Mar most akkora, mint egy iskolas, pedig csak kozepsos, szoval avval nem lesz baj. Erdeklik a szamok, az iras is. Az ovi tutira mondja majd, hogy menjen. Meg van egy ev eldonteni. De nem egyszeru.

Rad visszaterve: en lehet, nem valasztanam szet oket. Aki nem mehet, leertekelve erezne magat. Nekem volt iker osztalytarsam, a fosuliig egyutt mentek vegig. Vagy mindketto, vagy egyik se menjen meg. Szereny velemenyem szerint.

2019. jún. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
7 éves mennének ha jól értem suliba? Mert ha most szeptemberben lesznek 6 évesek és most szeptemberben még ovisok lesznek akkor mi kérdés ? Menniük kell 2020 szeptemberétöl mindenkép suliba .
2019. jún. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Még nem olvastam el a válaszokat, de nem is értem, miért lenne érdemes?

Akkor érdemes megkezdeni az iskolát, ha a gyerek érett rá. ha 6 évesen az, akkor 6 évese, akkor is, ha augusztusbban tölti. Ha még 8 évesen sem az, akkor nyilván nem is fog menni, tehát ha viszik is, jó eséllyel ismétli az elsőt vagy később bukdácsolni fog.


Enyém decemberi. Azt hiszem, talán ez a december-április közötti születési dátum a legoptimálisabb annak tekintetében, hogy nem lóg ki egyik irányban sem nagyon a sorból.

Szóval 6 évesen kezdte a sulit. Így is nehézséget okozott, hogy unatkozott. Pedig sem írni, sem olvasni nem tudott szeptemberben.

2019. jún. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
68%

"Lassan aktualis lesz nalunk. Az ikreim szeptemberben toltik a hatot. A lanyom mar most utal az oviba lenni (egy évet persze mindenkeppen maradnak még) a fiam viszont sajtkukac, el sem tudom kepzelni hogy fog megülni 30 percet a feneken... viszont ha meg plusz egy evet varunk, mar 8 evesek lesznek majdnem mire kezdenek"


-nem értem, vagy nagyon hülye vagyok. Így is-úgyis maradni kell plusz egy évet, mert szeptemberiek. erre akarnál ráhúzni még egyet? minek?

Betöltött 6 évesen (majdnem 7) mennek suliba jövőre. Teljesen ésszerű.

2019. jún. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Utolsóval egyetértek.


Az én gyerkőceim aug-van töltötték a 6-ot, maradtak egy évet. Az alvás volt macerás az oviban.

De nálatok majdnem 7 évesek lesznek alapból.

Enyémek külöm osztályba mennek, más-más tanítónéni szimpibb nekik

2019. jún. 21. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!