Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Milyen idegen nyelvet érdemes...

Milyen idegen nyelvet érdemes választani egy iskolát kezdő gyermeknek? Melyikkel jár jobban angollal vagy némettel?

Figyelt kérdés

Az angol nyelv elkerülhetetlen a mai világban az alól már szinte senki sem lehet mentes. De hogyan jár jobban a gyermek; ha egyből az angollal kezd, vagy inkább némettel és majd később gimiben / álti. felsőben jön be mellé az angol?

Ezen dilemmázunk, hogy mit válasszuk a kisfiamnak szeptemberre. Mi időnkben még plusz pont járt a főiskolai felvételiken a nyelvvizsgáért, most már 1-2 nyelvvizsga nélkül fel sem veszik sehová az embert...


Néhány iskolai bemutatót végigjártam és mindenhol a németet reklámozzák (persze gondolom az óraszámok miatt is), de azt emelik ki, hogy alsóban amúgy is játékos a nyelvoktatás, de később jobban jár a némettel, mert német után az angolt kis ujjából ki fogja rázni.

Az idegen nyelv már most is "ragad rá" - mesékből 1-2 angol szleng, kifejezés, és most volt alkalma iskolai játszóházban némethez is és onnan is ragadt rá egyből.

Ami még nehezíti a dolgunkat ; van BTM kódunk enyhe fokú figyelmzavarra... Erre is mindenki mást mond, sokan azt mondják BTM-es gyereknek a német magas lesz, fejlesztő pedagógusok meg pont az ellenkezőjét vallják; jobb választás egy szigorúbb szabályrendszerhez kötött , de kiejtésben és írásban hasonlóbb nyelvet választani.

Válaszaikat előre is köszönjük szépen.



#német #idegen nyelv #nyelvtanulás #angol #általános iskola első osztály #kezdő idegennyelv
2019. ápr. 7. 23:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%

Őszintén szólva amilyen trágya az iskolai nyelvoktatás, szerintem teljesen mindegy, hogy melyiket választjátok, mert alig van 1-2 olyan iskola ahol külön óra nélkül le tud nyelvvizsgázni a gyerek, de ezekben a kirívóbb esetekben is általában a gyerekeknek van nagyon jó nyelvérzéke.

Alapot pedig igazából mindegy, hogy melyik nyelv ad, mert a legfontosabb amúgy is az, hogy a technikát sajátítsa el, hogy hogyan kell nyelvet tanulni.

2019. ápr. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Szia!

Én nem anyuka vagyok, "csak" egy 19 éves tinilány, de a saját tapasztalataimat leírom hátha bírok segíteni.

Szerintem kezdésnek jobb a német, meg itt magyarországon, europóban lehet, hogy jobban is boldogul vele. Plha netalántán a jövőben ausztriába, németországba szeretne kimenni dolgozni, ott ezzel lesz előnyben. (:

Nos és én...én 10 éves koromban kezdtem az angolt, szinte ragadt rám. A mai napig nem vettem elő a könyvet, csak ott voltam iskolai órákon, megírtam a házit és a kedvenc rock dalaimat fordítgattam, filmeket néztem. Tavaly a magasfokú előtt jártam tanárhoz, mert azért az mégis vizsga, de sikerült, papíron magasfokon beszélek angolul. Az igaz ha meg kell szólalnom akkor egy picit még bizonytalan vagyok, de tök korrekten meg bírom értetni magam a külföldiekkel.

Na és akkor jött a német, németet 14 évesen kezdtem, végig 2-3asal kinlódtam végig a gimit, gyűlöltem, nem értettem, folyton angol jött a nyelvemre és stb.. Pedig igen, ez mellé leültem. Szerintem sokkal bonyolultabb, nehezebb, jobb ha ez az első nyelv.

Akik németet kezdtek és aztán angolt, nekik később ugyan olyan jól ragadt az angol nyelv mint nekem, max még nem tartanak ezen a szinten. De nekik ott van +ba a szinte perfect német, én meg csak angolt bírok felmutatni.

Gondoljátok át, de én első nyelvnek a németet tartom okosabb döntésnek.

2019. ápr. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Nekem gyerekként majdnem elvették a kedvemet a nyelvtanulástól a némettel. Ezzel kezdtem, de nem szerettem és nem is ment jól, utáltam a németórákat. Középiskolában választhattam az olaszt, imádtam, 4 év alatt eljutottam a középfokra különtanár nélkül, később felsőfokra is. Utána megtanultam spanyolul is könnyedén, illetve később angolul is felsőfokon. A némethez azóta sincs semmi közöm szerencsére. Egyébként olaszt tanítok, és sok diák jön úgy hozzám, hogy 6-8-10 éve tanul németet, de nem szereti, és kellene egy nyelvvizsga, úgyhogy inkább nulláról kezdik az olasszal, amit szeretnek, és pár év alatt eljutnak a középfokig. A saját gyerekem angolul és olaszul beszél, illetve franciát tanul.
2019. ápr. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Iskolába angolt tanul kislányom,meg kisebbik fiam ,nagy angolt és németet tanul,középiskolában . Legtöbb iskolában angolt tanulnak ,németet csak kevés iskolába ,németes osztályokba nehezebb is bejutni .
2019. ápr. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%
Ha minden a 2 nyelvet szeretné tanulni, akkor a némettel kezdje. Angol után nehezebb a németet tanulni, viszont fordítva könnyebb.
2019. ápr. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Itt Baranyában nagyon népszerű a német nyelv, sok a sváb közösség, dolgozni is német nyelvterületre mennek.

Viszont a szakmai nyelv ritkán használja a németet, az angollal sokkal többre megy az ember. Sok ismerősöm, aki suliban csak németül tanult, szenved az angol szakszavakkal, nem értik, keverik. Ha külföldre mennek nyaralni, hiába a német nyelvtudás, szinte sehol nem értik.

Én az angolt javaslom első nyelvnek.

2019. ápr. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%

Némettel kezdtem, azután az angolt a kisujjamból raztam ki.

Mig az angol gimis osztály akiknek az volt az első nyelvük, egyszerűen képtelenek voltak németül tanulni....nagyon nehéz fordítva!

Olaszul nem tanulnék, esetleg spanyol, az angol alap és jön a számítástechnikával együtt, viszont a szomszédos országok nyelve német ahova biztos könnyebb kijutni.

2019. ápr. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Általános 4-től németet tanultam.

Elég jól elboldogultam vele.

Középiskolában angolt. Azóta sem beszélek angolul.


SZóval ne gondold, hogy a német után könnyű az angol. Teljesen más. Más szabályrendszer, más kiejtés.


És nem biztos, hoyg akar majd főiskolára menni. Ezért nem erőltetném.


Én is vacilláltam, nálunk ráadásul van a közelben német kéttannyelvű iskola, és most lesz elsős a fiam, de én úgy vagyok vele, hogy angolul a németek is beszélnek. Mindenki.

Németül viszont nem mindenki. Az már nem világnyelv.


És inkább 1 nyelvet tanuljon meg, de azt rendesen, mint 2-t, de egyiket sem jól...

Szerintem az angol a leghasznosabb, ha jól beszéli.


És az én fiam teljesen egészséges, okos gyerek.

2019. ápr. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak a saját tapasztalataimat tudom leírni. Érdekes, hogy sokan azt mondják, német után jobb az angol, én nem ezt éreztem. Németet tanultam végig általánosban és csak a gimiben kezdtem az angolt, de borzalmasnak találtam (főleg a kiejtés miatt) és még mindig nehezen megy, pedig már pár éve végeztem. Gyermekkorban jobban megy a nyelvtanulás és szerintem jobb, ha egy fontosabb nyelvet, az angolt tanulja meg ebben a korban. A másik, hogy pl, Budapesten jóval kevesebb azoknak a gimnáziumoknak a száma, ahol nem kérik az előzetes angol tudást a felvételihez. Én például ezt negatívnak éltem meg a továbbtanulásnál, hogy a saját képességeimnek megfelelő (kb, közepes erősségű) gimiknél alig találtam olyat, amelyik haladó németes osztályt is indít. A szakgimiknél, ahol sokszor csak egy nyelvet tanítanak pedig azért rosszabb a helyzet, mert haladó némettel esélye sincs angolul tanulni (legalábbis iskolai keretek között). Szóval a fentebb említettek miatt mindenkit az angolra buzdítok!
2019. ápr. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Plusz egy szavazat az angolra, bár ha van valami gondja a gyerkőcnek, akkor lehet nem kellene egyből már a nyelvtanulással is leterhelni.

Németet középiskolában tanultam, nehéz nyelv, nem szép, a napi életben nem találkozik vele sokszor az ember.

Az angolt felnőttként kezdtem tanulni, három hónap alatt olyan szintre jutottam, mint a német nyelvből négy év alatt se. Popzene, internet, filmek,lehet használni napi szinten, még utazni se kell hozzá és bárhová is veti a sors, angolul általában értenek külföldön. És nagyon nehéz lehet azt a sok német szabályt megtanulni a magyar nyelvtan ismerete nélkül.

2019. ápr. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!