Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Van itt olyan anyuka akinek a...

Van itt olyan anyuka akinek a most 15-20év körüli vagy esetleg nagyobb gyermeke koraszülött volt? Vagy olyan aki tudja magáról, hogy koraszülött volt?

Figyelt kérdés

Hogyan nézett ki anno a koraszülött ellátás?

Akkor is volt ennyi rtg és ct?


2019. aug. 2. 17:39
 1/3 anonim ***** válasza:
92%
A nagyobb öcsém 15, a kisebbik 12, mindketten koraszülöttek voltak (25 és 29 hétre). UH és RTG volt főleg, azokból sok, CT csak 1x és csak a 25 hétre születettnél, akinek hypoxia miatt kellett vizsgálni kicsit tüzetesebben az agyvérzését. A vizsgálatok többsége nem nagyon változott az utóbbi években, inkább az ellátás maga alakult jobban át (több szerep jut sok NIC-en a szülőknek, sokkal nagyobb hangsúlyt fektetnek az anyatejes táplálásra, az öcséimnél a szülők kb. zavaró tényezők voltak).
2019. aug. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tudom, régi kérdés

Én 7 hónapra születtem másfél kilóval. Most 15 vagyok, sokszor 18nak néznek. Mondjuk azt hozzá kell tennem, hogy én "éhesen születtem". Sokszor a dupláját ettem az "átlagos" adatnak, csecsemő koromtól egészen 12 éves koromig. De ezt olyan szinten, hogy amikor 300 ml tápszert kellett volna ennem, én benyomtam 700at (Bocsi, ha hülye példa, ehhez még nem nagyon értek) 12 évesen képes voltam olyan adag csülköt bevágni, hogy egy felnőtt férfiak is becsületére vált volna. És nem, soha nem voltam elhízva. Olyan voltam, mint egy díjbírkózó, simán elcipeltem 10-15 kiló cementet. (Mondjuk most is a vállamra bszom a 40 kilós lótápot és felbattyogok vele a lejtőn:D)


Nyílván ez erősen függ a genetikától. Én anyai ágról örököltem az "élő szövet acélvázon, teflon belekkel" géneket.

Szerintem ilyen szempontból abszolút nem mérvadó, hogy koraszülött-e a gyerek, hiszen egy másfél kilós "kis szarcsimbókból" is lehet díjbírkózó, és egy 4 kilós sharpei kinézetű babából is lehet 40 kilós csontkollekció.

15/l/165cm

2020. nov. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, bocsánat, csak a fő kérdést olvastam el. A koraszülött meg úgy umblock az újszülött ellátásról csak annyit tudok mondani, hogy a nővérke olya fszán füldetett meg, hogy 8 éves koromig ordítottam és pánikrohamot kaptam, ha nem ért le a lábam a vízben. Végül szakember segítségével jöttünk rá, hogy egy régi trauma áll a háttérben.
2020. nov. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!