Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Vegyek 13 éves kisfiamnak...

Vegyek 13 éves kisfiamnak okostelefont vagy ne?

Figyelt kérdés
Holnap lesz a szülinapja. Most is van telefonja, de azzal csak telefonálni lehet. Direkt ilyen van neki, hogy az idejét hasznosabb dolgokkal tudja tölteni. Félek, hogy nagyon rá fog kattanni a telefonra...

2019. aug. 21. 14:26
1 2
 1/20 anonim válasza:
6%
Rá fog bizony, és ráadásul kiröhögik, ha nem Ájfon lesz 300.000-ért.
2019. aug. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
13%
Nem vennék.
2019. aug. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
71%

Ezt neked kell tudnod. Igényli? Szeretne? Amúgy milyen tanuló? Letenné, ha kéred? Milyen személyiség?


Ne gondold, hogy a gyerekeknek csak ájfónjuk van, vagy semmi... Ha lenézik, bármiért lenéznék, a barátait meg pont nem érdekli milyen telefonja van....

2019. aug. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
83%

Az a ciki lassan ha 13 evesen nincs okostelefonja.

En vennek a helyedben egy normalis 40-50 ezres huawei telefont, arra egy toresbiztos folia, telefontok.

2019. aug. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
38%
Nem hiszem hogy szüksége lenne rá. Én inkább egy tabletet vennék vagy egy olyan notebookot amivel több mindent tudna csinálni és ne tudja magával vinni iskolába nehogy tönkretegyék más gyerekek és az óra alatt se azzal foglalkozzon. A húgom aki 16 éves de már 12-13 évesen volt egy okostelefonja az én régi telefonom örökölte meg mondanom sem kell hogy teljesen elcsavarta a fejét és állandóan azt nyomkodta, a külvilág felé sem nézett. iskolába is facebook, instagram stb... posztolta ki a szelfiket, és kicsit sem zavarta hogy mindenki látja mit művel óra alatt. És ez másokra is igaz volt. Hozzáteszem anyám rögtön elvette tőle, és volt belőle hiszti, rendes elvonási tünetei voltak, iszonyatosan függő lett majdnem bele is betegedett. Borzasztó volt ezt látni. Én annyi idősen mivel a húgom második házasságból van és jó 10 év van köztünk. Szóval én 13 évesen kint voltam a külvilágba és a szabadba játszottunk a haverokkal. Akkor olyan hogy mobiltelefon csak fekete fehér kijelzős volt meg elvétve jött be néhány újdonság ami színes volt, kamerás telefonok meg csak utána 1-2 évvel később jöttek és így tovább. de a mostani 10-15 évesek csak azt nyomkodják egész nap, és ez igaz a felnőttekre is már, sőt még nyugdíjasokat is látok akik teljesen belemerülnek az okostelefonjaikba.
2019. aug. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
90%

10 szülinapra kaptam. 7-indul -18-ra ér haza, este 1-2 órát tud netezni. Zenét hallgat, sorozatot néz rajta, filmet. Van egy két játék amit nyomkod. Nem ördögtől való, suliba van a nap java részét, Nem tud egész nap rajta lógni!!!! A mai világban az a ciki ha nincs!

Most a 6 éves szeretne nálunk, fog is kapni, mert sakkozik rajta, zongorázik, vagy stratégiai játékot játszik! Nem ördögtől való!!!!

2019. aug. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
95%

Lányomnak 8 éves korától van.

13 évesen az a ciki, ha nincs.

Te minden idődet hasznosan töltöd? Nem hiszem.

Ha tartasz tőle, szabj időkorlátot a netezésben, de ne foszd meg tőle.

2019. aug. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
29%
Hát, én is inkább azt mondanám, hogy ne… Mi az egy évvel idősebb fiunknak vettünk egyet, nagyon bíztam benne, hogy ő nem lesz olyan kis zombi tőle, mint a többiek. Nem jött be.
2019. aug. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
16%
Nem vennék, megírom, miért, tudom, nem leszek népszerű: 13 éves, ami azt jelenti, hogy 1 év múlva felvételizik gimnáziumba/szakközépbe/stb, igaz? Nem vennék, nem lenne foganatja, meg lenne rá az esély, hogy nem a tanulással foglalkozna. Először én is rávágtam, hogy vennék, de mégsem. Megbeszélném vele, hogy iskolai ballagásra kapna egy okostelefont, de a felső értékhatár 50 ezer forint lenne.
2019. aug. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
26%
Annyit még hozzá tennék, hogyha tudom, nem válna függővé a gyerekem, vennék neki, de akkor is max 50k-ért.
2019. aug. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!