Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Vegyek 13 éves kisfiamnak...

Vegyek 13 éves kisfiamnak okostelefont vagy ne?

Figyelt kérdés
Holnap lesz a szülinapja. Most is van telefonja, de azzal csak telefonálni lehet. Direkt ilyen van neki, hogy az idejét hasznosabb dolgokkal tudja tölteni. Félek, hogy nagyon rá fog kattanni a telefonra...

2019. aug. 21. 14:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
82%
Basszus, 2019 van, ne már, azért egy okosteló nem a világ... Miért ne kaphatna?
2019. aug. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan. Nem attól fogja hasznosan tölteni az idejét, hogy van-e okostelefonja vagy nincs,
2019. aug. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
29%

Ugyan nem a kerdesre valaszolok, de 29 eves no vagyok, jol keresek, es 4 eve ugyanaz a mobilom van, erintokepernyos, de nem okostelefon, es nekem nem is hianyzik. Egyaltalan nem letszukseglet, egy 13evesnek sem, csak azert ne vegyel neki mert ciki ha nincs.


Oke, en is az utolsok kozt voltam,akinek anno mobilja lett a suliban,akkor is a tobbieknek mar sokkal menobb telefonjuk volt, de azert tul lehetett elni es nem emiatt cikiztek. Felnott fejjel meg mar egesz maskent latom az akkori szuksegleteimet.

2019. aug. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Úgy döntöttem, hogy nem veszek neki.
2019. aug. 22. 00:58
 15/20 anonim ***** válasza:
3%

Én a helyedben akkor már azt is megtiltanám neki (de remélem már meg van neki tiltva), hogy TV-t nézzen, vagy bármivel játsszon, hiszen ezeknél sokkal jobb elfoglaltságok vannak.


Igen, a gyereknek okostelefont venni olyan szinten gondolkodós, hogy figyelni kell rá, és szükség esetén szabályozni, erre bizony nem mindenki képes - te sem.


Remélem 18 éves koráig nem is lesz neki.

2019. aug. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
94%
Hát elég rosszul teszed ha nem veszel neki, ugyanis tapasztalatbol mondom, hogy kozepiskolaban irto nagy szuksege lesz ra.Nekunk mar 9.ben is a telefonunkon kellett betolteni a kulonbozo ppt, pdf fajlokat, es ora kozben azokat nezni, illetve csinalni a feladatokat.Hazi feladatot is nagyon sokat kaptunk, ami telefonon kitoltheto kviz volt.
2019. aug. 23. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az utolsóval, nekünk középiskolában nagyon sokszor szükség volt az okostelefonra, legfotózni a házit, interaktív kvízt kitölteni, vagy magyaron pl. a tanár mondta, hogy ott nyissuk meg és olvassuk el az X novellát.

Szóval én beszereznék neki egy egyszerűbb okostelót.

2019. aug. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
100%

Arrol meg nem is beszelve, hogy nem jarkaljat mindenhova egy szamitoggep, hogy figyelje facebookon az osztalycsoportot, hogy az osztalyfonok eppen milyen hirt oszt meg.Nekunk volt hogy oda dolgozathoz valo felkeszuleshez toltott fel feladatlapokat, segedleteket.Illetve a rendezvenyek reszletes leirasa, orarendvaltozasok is oda lettek koze teve.

Gondold vegig, milyen hatrannyal fog o indulni.Igy nehez lesz neki.

2019. aug. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
100%
Én most vagyok 20 éves, tehát nem vagyok még öreg, de azért nem is két éve voltam általános iskolás. Én 7. osztályos koromban kaptam meg az első telefonomat és az már rögtön egy okostelefon volt. Borzasztóan örültem neki. Addigra már mindenkinek volt körülöttem telefonja, a többségnek ráadásul okos. Nem az volt a baj, hogy cikinek éreztem, hogy nekem nincsen vagy kirekesztettek volna miatta, hanem szimplán tényleg kimaradtam sok dologból... Pedig akkor még nem volt ennyire nagy kultusza a közösségi oldalaknak, most már sokkal többféle van és sokkal többen használják meg van mindenféle csevegős alkalmazás is, de már akkor is csomóan csak ezeken keresztül kommunikáltak. Volt közös facebook csoportjuk, azon keresztül küldözgették a házit, sulis infókat, ha valaki hiányzott akkor annak is csak úgy elküldték rajta, ott beszélték meg a találkozókat stb. Én meg max. az otthoni vonalas telefonon voltam elérhető (mert nem volt sima telefonom sem), át kellett jönniük hozzám, el kellett mennem a másikhoz odaadni a házit stb. és nagyon sok közös programról, találkozóról csak később értesültem. Nekünk akkor még csak egy laptopunk volt a családban, azt használta mindenki és nem használtam közösségi oldalakat sem, emiatt én tényleg csomó dologból kimaradtam. Ez pedig megváltozott amikor lett okos telefonom, mert onnantól kezdve én is jobban be tudtam kapcsolódni a beszélgetésekbe, engem is elhívtak ide-oda, ismertem az általuk is használt játékokat, én is tudtam fényképezni az osztálykiránduláson stb. Később a gimiben pedig már tényleg nagyon sokat használtuk a telefont, pl. nálunk is sokszor az órán elő kellett venni és arról olvastunk. Illetve ugyanúgy csoportokban kommunikáltunk, ami sokkal egyszerűbb, ha ott van a telefon nálad és nem csak órákkal később tudod megnézni az üzenetet, ha hazaérsz és megnyitod a gépen. Szerintem 13 évesen már nem pici és amúgy is meg kell tanulnia használni, mert ma már ez egy alap dolog. Gimiben szerintem tuti, hogy szüksége is lesz rá. Biztos, hogy először sokat fogja nyomkodni hiszen ez neki új lesz, de attól még nem lesz függő és amúgy sem gondolnám, hogy most minden percét hasznosan tölti el. Szerintem nem ezen múlik.
2019. aug. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
100%
Igazán gratulálok itt azoknak az értelmes szülőknek, akik elrontják a gyerekük fiatalkorát.Majd a barátaival levelezik pl. Nyáriszünetben?Iskolában sokszor kell használni, akkor mit fog csinálni?És az nem baj, hogy ez miatt lehet cikizik a gyereketeket?Szánalmas.
2019. dec. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!