Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan lehet motiválni egy...

Hogyan lehet motiválni egy gimnazista 15 éves fiút, aki jóeszű, csak lusta, hogy idén vegye komolyabban a tanulást, mert ez már középiskola és jobban számít?

Figyelt kérdés
Inkább gépezik, haverokkal online. Képes ezzel órákat tölteni minden nap. A tanulással csak akkor foglalkozik, ha nagyon muszáj, pl. dolgozat előtt, kampányszerűen, tehát nem nézi át az anyagot óráról órára. Ettól függetlenül egy tárgyat leszámítva jó volt a bizonyítványa, 4-es, 5-ös, de néha-néha becsúszik pár 2-es, 3-as, amikor nem tanul rendesen, és utána megéri kijavítani. A tananyaggal is lemarad, ha nem tanul folyamatában, és van amiből rontott, pedig ötös volt belőle. Mivel lehet rávenni, megértetni, hogy fontos a tanulás és hogy a saját érdeke is? Hogy ez a tanulás már olyan tudást ad, ami majd az érettségihez illetve a továbbtanuláshoz fontos év végi jegyekhez kell, tehát nem maradhat ki egy-egy anyag, ami majd érettségin homályos folt lesz.

2019. aug. 28. 18:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%
Oké, az utolsó mondat jogos, de van két éve, amit nem kell megnyomni. Persze, tanuljon valamennyit, de ez még sehova nem számít
2019. aug. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Senki0608 válasza:
50%
Engem anyukám úgy motivál hogy minden 5-ösért ad pénzt.Nem sokra gondolok,párszázat szoktam kapni de sok kicsi sokra megy.Nálam ez bevált,remélem tudtam segíteni. 16/L
2019. aug. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
71%
Most megyek 11-be. Nálunk is 3,5 körül lett tavaly az osztály évvégi átlaga, mégsem kongatja senki a vészharangot. Viszonylag jó nevű suli, sok jó eszű diákkal. Az érettségi tantárgyakat lehet kicsit erőltetni, meg azt amiben jó a gyerek. De nem kell megijedni, szerintem évtizedekkel ezelött is rontottak a gyerekek gimiben. Nem baj, ha kettessel bukdácsol töriből, ha matekzseni:)
2019. aug. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
58%

Ha szeret gépezni, olyasfelé tereld az érdeklődését, ami informatika, és remekül meg lehet gazdagodni belőle.


Ilyen például a 3D-modellezés (csakhogy ne mindig a programozást említsük). A modellezők bődületes összegeket keresnek, és otthonról, a gép elől, KVt kortyolgatva is vidáman lehet csinálni.

2019. aug. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
89%
9-10.-ben pont annyira nincs értelme ágyon tanulnia magát, mint alsóban kitűnőnek lenni.
2019. aug. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
8%
Internetet jelszó alá tenni, amiről csak a szülők tudnak. Ha tanult eleget aznap, akkor este netezhet egy ideig.
2019. aug. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
58%
Birom az ilyen szuloket, vigan megveszik a jatekokat, pleeeeeeeysztesönt mer’ az kell, aztan meg csodalkoznak, hogy a gyerek csak a gepen log.
2019. aug. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
61%
#7: Ez pontosan így van sajnos.
2019. aug. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
67%
A kampányszerű tanulás ma már sajnos általános.
2019. aug. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem nem gond, ha jó jegyei vannak. Én is mindig csak számonkérések előtt tanultam, azért gimnáziumban nincs olyan bődületesen nagy tananyag, hogy ne lehessen 5-ös szintre felkészülni egy témazáró előtti egy-két nap alatt, pár óra tanulással és mégsem valami lecsúszott gyári munkás lett belőlem, jövő héten kezdem a negyedévet orvosin. Nálunk anno az egész végzős év azzal telt, hogy mindent átismételtünk, átbeszéltünk az érettségire, bőven elég volt ekkor ráfeküdni komolyabban a témára. Nekem az adott motivációt, hogy tudtam, hogy milyen irányba szeretnék továbbtanulni és hogy ehhez mit kell megtennem.
2019. aug. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!