Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy ítélitek meg ennek a...

Hogy ítélitek meg ennek a gyereknek a viselkedését az adott helyzetben?

Figyelt kérdés

12,5 éves világmegváltó (és kissé tudálékoskodó) fázisában lévő, de amúgy okos, rendes kiskamasz fiú (párom gyereke) a Vadasparkban volt velünk. Az egyik ketrecnél többen álltak és nézték és etették a mókust. A fiú odament a "sűrűjébe", mi pár méterrel mögötte álltunk. Egyszerre jön, hogy "ezek itt" most csúnyán néznek rá, mert szólt nekik, hogy "elnézést" és ràmutatott a ketrecen lévő "Etetni tilos" tàblára, jelezve nekik, hogy tiltott dolgot csinálnak. "Ezek itt" két negyvenes családapa volt a gyerekeikkel. Valóban ahogy eljöttek mellettünk, haragosan néztek, de nem mondtak semmit. Èn tartottam a tekintetüket, gondoltam, ha előhozzàk a dolgot, megbeszéljük. De ez csak egy pillanat volt és már tovább mentek.

A gyerek felzaklatta magát, felváltva magyarázta, hogy mennyire fèl tőlük, meg azt, hogy de hát neki volt igaza, mert a mókusnak baja lehet az etetéstől és ki volt írva (amúgy azt sem tudom, hogy ételt adtak nekik vagy csak a fákról leesett makkot).


Hogyan lehet megítélni ezt (nyilván nem kötekedni akart, de azért ez mégsem volt illő magatartás) és hogyan reagálnátok? Nekünk elég zavarba ejtő helyzet volt mindent figyelembe véve, hisz magánál az incidensnél nem tudtunk beleavatkozni (nagyon rövid kommunikáció lehetett, mert közel álltunk, néztük a mókusokat csodáló gyerekeket, mégsem észleltük), és az apukák meg nem szólítottak meg minket.



2019. szept. 14. 16:58
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%

"de azért ez mégsem volt illő magatartás"

Miért is?

Nagyon is illő volt. Én megdicsérném.

2019. szept. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben örülnék, hogy ilyen rendes és figyel az állatok jólétére, mert gondolom nem véletlenül van kiírva, hogy nem szabad öket etetni. Legalábbis jobb pédlát mutat, mint 2 negyvenes családapa.
2019. szept. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem is pont illemtudó volt. Max. annyit lehet mondani, hogy sajnos nem érdemes nagyobbakkal "kikezdeni", de neki volt igaza.
2019. szept. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

Hát igen, ez az egyik szempont.

Másrészt nem tudom, jó ötlet-e arra bátorítani, hogy idegen felnőtteket figyelmeztetgessen. Persze itt a mókus egy plusz szempont, végül is valaki védelmében lépett fel.

Harmadrészt belement egy olyan helyzetbe, amit utána nem tudott kezelni.


Mi sem toltul le, én azt mondtam neki, hogy ha valakit kritizál vagy úgymond rendre utasít, akkor számítani kell rá, hogy az illető nem fog örülni, és hogy ezt neki kell eldönteni egy helyzetben, hogy mennyire fontos az adott dolog.

Illetve, hogy ha valaki csúnyán néz, de nem fejti ki a véleményét, azzal nem érdemes foglalkozni, ha mond valamit, arra tudunk reagálni.

Meg hogy ne hívja "ez"-nek az embereket, akkor se, ha nem szimpatikusak.

Plusz az apja még nyugtatgatta, hogy ne aggódjon, nem csinált semmit rosszul.

Nekem utóbbi picit kérdéses, talán azt várnám inkább, hogy odajön az apjához, szól neki, hogy mások etetik a mókusokat, és megkéri, hogy szóljon nekik.

Nekem azért furcsa, hogy egy gyerek felnőtteket utasítson rendre. De a mókus miatt meg mégis megértem, hiszen őket védte, nem csak szórakozott.

2019. szept. 14. 17:23
 5/37 anonim ***** válasza:
100%
Megdicsérni! Udvariasan jelezte,hogy nem jó amit csinálnak. És kit érdekel ha "ezek" jelzővel illete őket.
2019. szept. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%
Én is megdícsérném.
2019. szept. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%

A négy éves fiam bármilyen felnőttre rá szól aki elindul a zebrán amikor az még piros.

Volt már hogy 20-30 közötti pasi fordult vissza és mondta neki hogy milyen igaza van.

Ezekben a helyzetekben nem csak az a fontos hogy a felnőtt mit csinál hanem hogy milyen példát mutat.

2019. szept. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én inkább objektív dolgokat akartam mondani, mert nem szívesen dicsérem vagy bírálom más gyerekét ilyen szubjektív dolog kapcsán (az apja meg is dicsérte), de elgondolkoztam, mit tennék, ha az én lányom lett volna pár év múlva.
2019. szept. 14. 20:05
 9/37 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki nyugodtan, hogy a felnőtt viselkedett helytelenül, ő pedig helyesen! Sajnos kiszámíthatatlan, hogy mi a reakció, amikor valaki fellép valamilyen jogos ügy mellett. Dicsérendő, ha kiáll valami mellett, amikor pontosan tudja, hogy jogos és igaza van.
2019. szept. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%
Igaza volt teljes mértékben.
2019. szept. 15. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!