Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti mit tennétek ebben a...

Ti mit tennétek ebben a helyzetben? Hozzam haza, küldjem koliba, vagy keressek neki másik albérletet?

Figyelt kérdés
Van egy 18 éves lányom, egyetemista, a második évet kezdi ősszel. Tavaly ilyenkor kezdünk el lakást keresni, mert gondoltam ha egyedül lakik egy albérletben csak jobban tud tanulni és koliba ő sem akart menni. Mi Somogyban élünk, ő Pesten tanul, szóval elég messze, és az utazási költségekkel együtt sajnos nagyon sokba került volna egy külön albérlet,így hát kerestünk egy olyat ami 3 szobás, és rajta kívül egy lány lakott ott, amikor ő tavaly augusztusban beköltözött. Semmi gond nem volt, gondoltam legalább nem lesz egyedül meg rendesnek tűnt a lányzó is. Csak hát ugye ezek az albérletek úgy működnek hogy nem mindenki marad ott, és az egy év alatt 2 új lakótársa is volt, de a telefonba, vagy ha haza jött mindig azt mondta jó fejek, semmi baj. Most nyáron sem jött haza, mert kapott egy munkát, és szereti csinálni, ráadásul az albérletbe is be tud szállni. A múlt héten a férjem elutazott egy munka miatt én meg úgy döntöttem felmegyek egyet hozzá meglátogatnom, még a beköltözése óta úgy sem voltam ott, mindig ő jött haza. Mondta menjek csak nyugodtan az egyik lakótársa otthon van, a másik meg elment haza a szüleihez, úgyhogy lesz helyem. Örültem is neki, gondoltam legalább megismerem a lakótársát. Nekem szent meggyőződésem volt, hogy az illető lány. Lányom kijött elém a buszra, aztán mentünk is. De ami a lakásban fogadott, hát azt hittem dobok egy hátast. Cigiszag volt mindenfele, vizipia az étkező asztalon, sörös meg energiaitalos dobozok szanaszét, és az egyik szobából előmászott egy magas, kigyúrt, kb a huszas évei közepén járó férfi és ahogy elment a lányom mellett végigsimítottba fenekén. Azt hitte nem látom, de persze észre vettem. A lányomat mindig rendesen neveltem, rendre, egészséges életmódra, erre ez? Abban is biztos vagyok hogy van köztük valami ezzel a férfival, pedig még a szeme se áll jól. Este én lezuhanyoztam erre mire visszatértem a lányom a gangon cigarettázott az említett férfival mikor máskor már a szagától is rosszul volt. Gyökeresen megváltozott és aggódok miatta. Most vegyem ki az albérletből és keressek neki másikat? Vagy erre a helyzetre szerintetek mi lenne a helyes megoldás?
2019. júl. 15. 15:07
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
97%

Nekem már az szemet szúrt, hogy azt írtad, hogy azért küldtétek albérletbe, mert ha egyedül lakik, akkor jobban tud tanulni. Ehhez képest egy 3 szobás albérletet kerestetek neki. Szóval nagyon sántít a dolog.

Amúgy meg egyszobás albérlet kell. Mellesleg nagykorú, teljesen természetes, ha pasizik. Pasit pedig nem te fogsz neki választani. Tehát az egyszobásba is ugyanúgy, ha akar, fel fog vinni pasit. És miért is ne tenné? 18 éves, tehát nagykorú. Le kell vele ülni, el kell beszélgetni vele, de ettől többet nem nagyon fogsz tudni tenni.

2019. júl. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:
Azért lett végül 3 szobás mert így még az elején 2 fele oszlott a rezsi meg ezek, és olcsóbb volt. Meg mondom, a legelső lakótársa nagyon rendes volt,és gondoltam akkor legyen.
2019. júl. 15. 15:13
 3/43 anonim válasza:
65%
Szerintem a pasi miatt kell qggódnod a legkevésbé. Inkább próbálj egy kis észheztérítést, hogy ne cigizzen meg egyebek... ha gondolni akar a jövőjére..
2019. júl. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
80%
Hát, nem tudom, de szerintem egy 3 szobás albérlet még ha kétfelé is oszlik a költség, nem gondolnám, hogy olcsóbb, mint egy egyszobás úgy, hogy mellette dolgozik is és beszáll az albérleti díjba.
2019. júl. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:
A koli drágább lett volna, ráadásul ott nem lett volna még saját szobája sem, ezért oldottuk meg így, de most már elgondolkodtam rajta hogy talán jobb lenne ha beraknám oda.
2019. júl. 15. 15:30
 6/43 anonim ***** válasza:
97%

A kollégium sokkal rosszabb. Ott olyan bulik szoktak lenni, hogy utólag nagyon bánom, hogy annak idején nem voltam kollégista Pécsett.. 😀

Jók a tanulmányi eredményei? Jól érzi magát? Boldog?

Ha minden igen, akkor miért keresnél másik helyet neki? Én is voltam egyetemista nem olyan régen, és nagyon jó időszak volt. Most tanulja az önállóságot.

2019. júl. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
97%

😃

18 éves! Te már nem rakod sehová sem! Majd ő eldönti!

Cigi, pia, pasi... Hát, most erre mit mondjak. Kb.mindenki átesik egy ilyen korszakon, aztán zökkenőmentesen kijön belőle és normális felnőtt lesz.

Hagyd békén!

2019. júl. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:
Hiába 18 éves ameddig én fizetem a tanulmányait, meg a lakhatását addig szerintem jogom van tudni mit finanszirozok. Mert rendben van hogy a lányom is keres de a 70 %-át még mindig én állom.
2019. júl. 15. 15:41
 9/43 anonim ***** válasza:
65%

Nekem elég furcsa, hogy egy szülönek 1 éve nem érdekelte az, hogy mi van a lányával, most egy év után meg azon sajnálkozik, hogy cigizik az albérletben????


Az albérlet úgy müködik, hogy valaki kibérli a lakást, az van felelöséggel a lakásért, és max megengedik neki, hogy 1-2 társbérlö jöjjön hozzá, de ezt már a bérlö dönti el.

Lányod most akkor csak társbérlö, vagy ti bérlitek a lakást? Ha ti bérlitek a lakást, a dohányzás a lakásban rongálásnak számít, ha a falak beisszák a cigi szagot és csak vakolat leveréssel lehet javítani, akkor a tulaj az egész renoválási költséget rátok huzhatja. De azért ha én egy ingatlant bérlek a lányomnak azért 1-2 havonta elmennék megnézni, hogy hogyan is néz ki.

Ha társbérlö jön akkor csak is fix 1-2 évre adnám ki, pár hetes bérlésekre menjenek motelba.


A seggre pacsi pedig provokálás volt direkt, én megkérdeztem volna, hogy huszon évesen miért jó neki, hogy provokálja a lakótársa vagy barátnöje anyukáját??? Lehet ölelkezni és csokolozni nyiltan, de provokációból elég csúnya dolog....

2019. júl. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:
Mi vagyunk a bérlők. Én próbáltam elérni a tulajt, de külföldön él, vagy dolgozik nem tudom, és nem érem el. A lányomtól kérdeztem hogy ez a férfi - e a pasija, annyi volt a válasza :És ha igen? Bunkó, visszabeszél, és amikor a lelkére próbáltam hatni hogy ez így nem lesz jó, meg sem hallgatott. Szerdán megyek fel hozzá, addig kapott lehetőséget hogy rendbe tegye mind a lakást mind pedig az életét, ha nem történik változás, kiveszem onnan. Aggódom, nem akarom ennek a férfinak a közelében tudni.
2019. júl. 15. 15:47
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!