Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy tudnám oldani kamasz...

Hogy tudnám oldani kamasz lányom félelmét?

Figyelt kérdés

Sziasztok, lehet kicsit hosszú lesz de nagyon bízom benne hogy kaphatok jó tippeket.

Van egy 14 éves lányom aki gyerekként sokat volt beteg, sajnos sokszor kellett vinni vérvételre. Akkor még nem nagyon látszott hova kéne neki bökni, mindig össze vissza szurkálták és ez nagyon benne maradt. Sajnos a mai napig retteg a vérvételtől.

Egy ideje már nem kellett mennie szerencsére, egészen a mai napig. Mostanában nem érezte jól magát és kaptunk beutalót. Hát maga volt a rémálom.

Oda mentünk hamar, ővé lett az első sorszám. Izgult, igyekeztem el terelni a figyelmét, több kevesebb sikerrel. Nem a fájdalomtól fél, pusztán magától a vérvétel tudatától van rosszul a rossz emlékei miatt. Amikor be kellett adni a papírokat egyre hevesebben kapkodta a levegőt, a két nő akik vették a vért mondták egymásnak hogy ő a tiéd mert a tegnapi fogyatékost én kaptam. Na ettől a lányom még rosszabbul lett. Amikor be kellett menni eleredtek a könnyei. A két nő olyanokat mondott neki hogy egy ekkora gyerek már nem viselkedhet így, ez szégyen, hogy lesz így belőle rendes felnőtt. Ő persze ettől még jobban sírt. Hiába álltam ott mellette, hiába kértem a nőket hogy hagyják egy kicsit megnyugodni rám főrmedtek hogy haladni kéne a sorral. mire megnyugodott ismét elkezdte az egyik hogy ez csak hiszti. Ahogy kiléptünk ismét sírva fakadt. A fél órás haza vezető úton végig pityergett, hányt is.

Félre értés ne essék, nem azt vártam volna hogy babusgassák, csak hogy emberi hangon beszéljenek vele és ne stresszeljék tovább ha amúgy is fél, de végig olyan bunkó hangsúllyal és bunkó arckifejezéssel beszéltek hogy legszívesebben kézen fogtam volna a gyerekem és inkább kimentem volna.

Ha bárkinek van hasonló tapasztalata vagy valami hasznos tanácsa azt örömmel fogadnám hiszem ha beigazolódik az orvos gyanúja, pár hónap múlva újra mehet vérvételre és nem nagyon van esélyem arra hogy máshova vigyem, de természetesen utána járok minden lehetőségnek.

A válaszokat előre is köszönöm.



2019. szept. 24. 17:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

Betegjogi képviselőhöz fordulj írásos panasszal.

Legközelebb pedig ha van rá anyagi lehetőségetek, menjetek magán vérvételre.

2019. szept. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Ez nagyon durva viselkedés volt a dolgozók részéről. A volt sógorom felnőtt, sikeres vállalkozó férfiként úgy félt a fogorvostól, mint egy kisgyerek. Téynleg menjetek magánba, mégha csak egyszer is, hogy lássa, nem olyan szörnyű dolog ez.
2019. szept. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Sajnos magánból is vannak ugyanilyen rossz tapasztalatok ismerősi körből, a környékünkön pedig magán sem nagyon van. Ha nem sikerül valahogy oldanom a félelmét akkor viszont magán lesz a vége hátha ott jobb.
2019. szept. 24. 17:42
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Én korábban Zalaegerszegen éltem, ott a laborban volt egy szőke hölgy, aki mindig mindenkivel nagyon kedves, vicces volt. Szinte mindig sikerült hozzá kerülnöm. Bár tudom, ez nem segít, csak leírtam, hogy államiban is ki lehet fogni.
2019. szept. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nagyon sajnálom.


Nálunk van olyan szolgáltatás, hogy ki jönnek és háznál leveszik a vért. Ilyen otthoni térítéses vérvétel. 3000 ft asszem.

Nézz körül, hátha hirdet valaki ilyet. Vagy háziorvosi rendelőbe is szokott ilyen lehetőség lenni.

2019. szept. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet, mindenképp utána nézek
2019. szept. 24. 18:04
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
hova jártok vérvételre? a helyi sztk-ba nálunk is elég gáz a helyzet, ezért a Heim Pálba járunk vérvételre, ott mindig nagyon kedvesek.
2019. szept. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A városban lévő kórházba járunk. A városban sajnos nincs más lehetőség.
2019. szept. 24. 18:52
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az 5-ös jót ír, egy ismerősöm csinált ilyet régen, főként idősekhez járnak ki.
2019. szept. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Vérvétel házhoz jön. Így keress rá
2019. szept. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!