Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Túl szigorúak ezek a szabályok...

Túl szigorúak ezek a szabályok egy kamasz neveléséhez?

Figyelt kérdés

A párom lánya most lesz 15 éves, 9.-et kezdte most. A nyáron költözött hozzánk, mert az anyja férjhez ment, és külföldön él. A nyáron nem annyira voltak szabályok, mindenki lazább olyankor, ő is jöhetett-mehetett nyugodtan. De elkezdődött az év, és már most látjuk, hogy kell valami rendszer, hogy ne őrüljün meg... Az apja sokat dolgozik, én itthon vagyok a 4,5 hós lányunkkal.

-ha azt szeretné, hogy reggel elvigyük kocsival suliba, akkor legalább előtte este szóljon (tehát ne 7:20-kor essen be a szobánkba, hogy úristen 110 perc múlva bent kell ülnie a padban)

-a szennyest a fürdőszobába, a szennyestartóba tegye, mert nem fogom feltúrni a szobáját koszos bugyik és pólók után kutatva

-ha valamit elővesz a konyhában, akkor használat után pakolja a mosogatógépbe, ha a közös fürdőben sminkel, akkor miután végez, pakoljon el, ne arra menjek be másnap reggel, hogy minden úszik az alapozóban, púderben stb

-hétköznap nincs eljárkálás, buli, iszogatás, randi és egyebek, és az utolsó órája után 1 órával itthon van (gyalog is 10 perc az út, szóval marad ideje kicsit “bandázni”, nem kell lóhalálában rohannia)

-hétvégén éjfélig mehet bárhová (ha tudjuk hová, kikkel megy), ha tovább akar maradni, akkor félóránként “bejelentkezik” és ha haza akar jönni, érte megy valamelyikünk, nem egyedül kódorog az éjszakában

-kap zsebpénzt, amit arra költ, amire szeretne (nem is keveset, 10e/hét és a kajapénzt külön kapja), de ha valami nagyobb dolgot szeretne úgy, hogy nincs semmi ajándékozós esemény (pl tervezői holmi úgy, hogy nincs szülinap/karácsony stb), akkor annak a felét neki kell állnia. Nyilván ha karácsonyra kér új telefont pl, vagy bármi drágábbat, úgy nem kell beleszállnia.


Nem vén mostoha vagyok, én is még a húszas éveimet taposom. Nem az életét szeretném nehezíteni, és nyilván ahogy idősödik, úgy lazul majd minden szabály. Szerintetek ezek jók, vagy szigorúak?


2019. szept. 4. 15:08
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
6%
Igen.
2019. szept. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
90%

Teljesen normalis egy kamasznak, fiam 13 eves de hasonloak a szabalyok igaz rovidebb ideig mehet el hetvegente.

Annyi hogy a suli utan 2orat loghat a haverokkal kiveve ha masnap dolgozat lesz

2019. szept. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim válasza:
100%
Woaa 10ezer egy hétre PLUSZ a kajapénz?D: nem semmi :d a többi szerintem jó mondjuk az utolsó óra után 1 órán belüli otthon levés kicsit furi nekem de lehet nála szükséges
2019. szept. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
92%

A zsebpénzt nagyon sokallom. Mire lehet havi 40 ezret elkölteni, ha a ruháját, kajáját ti veszitek?

De ti tudjátok mit enged meg az anyagi, nekem mindegy.

A többi szabály nálam is élni fog, ha ott fogunk tartani, én is így csinálom majd.

2019. szept. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
92%
Ezek nem szigorú szabályok, ésszerűek! Jó olvasni, hogy ilyen is van! :)
2019. szept. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:

Azért, mert délutánonként sok helyre megy (különórák). Azokkal is eltelik másfél-két óra, és akkor még nem tanult semmit, nem írt házit, stb. Általában 2-kor végez, 3 körül hazaér, itthon még elvan egy órát a picivel, vagy telefonozik, sorozatozik, beszélgetünk, utána elvisszük az épp aktuális különórára, és máris késő délután van, mire hazaér. Tegnap is fél 3-kor jött haza, fél 4-re vittem angolra, negyed 6 volt, mire hazaértünk utána.


A zsebpénzt én annyira nem sokallom, mert tényleg ha csak elmennek egy moziba, már az 3-4 ezer forint. Ha hétvégén elmegy a barátnőivel "városozni", 5 ezer simán elmegy, és ezek tényleg olyanok, hogy élmények igazából.

2019. szept. 4. 15:31
 7/44 anonim válasza:
27%
Csak olyan szabályt szabad elfogadtatni, amit közösen megbeszéltek és minden érintett elfogadja, mint megoldást a problémákra. Ha valamiben eltérnek a vélemények, akkor addig kell keresni a megoldások között, amig mindenki őszintén rábólint valamelyikre!
2019. szept. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
94%
Anyámék ezerszer spártaiabbak voltak.
2019. szept. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
87%

Ezek alapvető együttélési szabályok nagyrészt.

Egy 15 éves meg amúgy se mászkájon piázgatni nem hogy hétközben, de hetvégén se!

Én a 10ezret sokallom/7, főleg úgy, hogy kap még kajapénzt is. Biztos nem adnék kajapénzt 10eft zsebpénz mellé, de ti tudjátok.

De alapvetően nincs gond ezekkel a szabályokkal, jorészt természetesnek kellene lennie.

2019. szept. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:

Az alkohollal (meg úgy kb mindennel) úgy vagyunk, hogy a tiltás nem nevelés. Fiatal, gimis. Nem vagyunk naivak, tudjuk, hogy úgyis fog majd hányásig inni, lesz brutál másnapos is biztosan a gimis évei alatt. De szeretnénk, hogyha egy buli rosszul sül el, és rosszul érzi magát, akkor nyugodt szívvel fel merjen hívni minket, és ne parázzon azon, hogy három feles pálinka miatt biztos hetekig szobafogságban lesz. Nyáron is többször volt nálunk grillezés, sütögetés, sokszor jöttek a kis barátnői is. Volt, hogy a most 8.-ba menő, pedagógus szülők gyereke hozta hozzánk a nagy üvegnyi vodkát a pizsamabulira. Akiknél otthon tabu ez, és még csak rá sem nézhetnek a szülők előtt, azok azonnal "rárepültek", úgy itták, mint a vizet, de akiknél pedig nem volt ez kirívó dolog, azok megittak 1-2 vodkaszódát, és ennyi volt. Szóval nem azokkal volt a baj, akik ismerik az alkoholt... A gólyatábor után is volt szervezve nekik szalonnasütés az egyik osztálytársánál, mikor mentem érte, két srác éppen a kapu előtt hányt. A párom lánya pedig teljesen jól volt, mondta hogy ivott két fröccsöt és neki elég is volt.


Nekem sem volt tiltva otthon, már 14 évesen is koccintottam a családdal, és ezért később sem jöttem lázba, ha szóba került, hogy inni megyünk, nem akartam bizonyítani semmit soha. Persze ne legyen részeg a gyerek heti 3x, de attól nem lesz baja, ha szombaton a barátnőivel kicsit elmennek szórakozni, vagy itthon a kertben megiszik velünk egy bort.

2019. szept. 4. 15:53
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!