Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Valaki aki átélt hasonlót már...

Valaki aki átélt hasonlót már kamasz gyermekkel? Belebuktam a gyereknevelèsbe!

Figyelt kérdés

15 éves kamasz lányomról lenne szó,egyszerüen kezelhetetlen.

Rengeteget olvastam,tájékozodtam a témában de mégis sikertelenül.

Folyamatosan visszapofázik,kritikán aluli a viselkedèse velem szemben.

1 hónap telt el az iskolából de a tanulmányi eredménye eddig nem kimagasló.

Nem rég fél éve picit messzebb költöztünk,de a hétköznapi csavargás akkor is tabu volt.

Most hétvégén elengedtem szintén nem tartotta be a játékszabályokat nem jött haza időre.Sőt!Még a hívásaimra sem indult el,nekem kellett érte menni.

Szerintem eléggé engedékeny vagyok sokmindent megengedek neki mehet a barátnőjéhez de ő ezt úgy aposztrofálja hogy semmit nem engedek neki.

Egyszerüen téboly!

Szerintem vele korabeli lányok csak álmodhatnának ilyenről!

Mit tegyek?

/Plussz a folyamatos testvérharc hárman vannak,ennek ezt többször megengedem,annak azt többször és folyton ez megy amit nagyon unok már!/



2019. okt. 1. 19:41
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Ezen felül felajánlok valamit arra mindig kitalál valamit neki azert nem jó ha addig engedem el mert az xy-t is tovább engedik.

Folyamatosan feszegeti a határaimat!

2019. okt. 1. 19:43
 2/16 A kérdező kommentje:

Bocsánat van férfi a háznál!

Ezt nem tudom hol olvastad hogy nincs.

2019. okt. 1. 19:53
 3/16 anonim ***** válasza:
89%
És ha nem alkudoznal vele? Anno ha anya nemet mondott en tudtam h nala az nemet jelent. Egyenlore te vagy a felnőtt még ha ezt máshogy is gondolja a lanyod. Ne félj bunteteseket bevezetni. Hiaba mutatja magat felnőttnek szuksege van korlatokra. Majd puffog kettőt es lenyugszik.
2019. okt. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Andizsuzsi ***** válasza:
72%
Nem rontottál el semmit, kamasz. Olvasd el ezt. [link]
2019. okt. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nem buktál bele! Ezeket a játszmákat le kell meccselni, túl kell élni ezt a korszakot. Kellenek a határok amiket nyilván feszegetni fog. Kitartás!
2019. okt. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
67%

Ohh, a nem jó a 10 óra, akkor nem mész sehová kislányom.


Ha nem jön időre a következő 5 alkalom felejtős.

Plussz a házimunkát is bevállalja..

2019. okt. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%

Dehogy buktál bele.


Sokkal rosszabbra számítottam a kérdés címéből ítélve. Ez egy kamasztól semmi, majd kinövi.


Az alku szerintem amúgy nem hülyeség, főleg ha neki is van alkualapja :) csak úgy lehet tárgyalni :)

2019. okt. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
54%

Ahogy a 4 és 7-es Válaszoló írta! Maximálisan egyetértek. Anno nekem is a nem, az nem nem volt. És ha neki álltam kérlelni őket akkor csak még rosszabbra számíthattam.

Szerintem nincs alku, nem üzletfelek vagytok...

2019. okt. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem működhet az alku, de úgy hogy leültök nyugiban megbeszélni, hogy neki mi az ami nem tetszik, elmondhatja a saját elképzeléseit, meghallgatod, és figyelembe veszed. Te is elmagyarázod, hogy a szabályok, amiket hozol, nem csak azért vannak, mert jó poén kitolni vele, hanem te is elmondod az indokaidat, hogy megértse. Próbáljatok olyan korlátokat felállítani, ami valahol a kettőtök elképzelése között van - nem feltétlenül középen, pl szerinted 10re jöjjön, szerinte 5-re, itt nyilván nem; de ugyanígy lehet olyan is, ahol esetleg te adsz lejjebb, mert igaza van, és nem olyan nagy dolog, ha mondjuk hétköznap kicsit később ér haza, mint ha suli után egyből haza indul. A lényeg, hogy ne menj bele te se olyanba, ami nem oké, de ő is érezze, hogy van beleszólása. Itt viszont megegyeztek, pontosan tudja ő is a feltételeket és ehhez kell tartsa magát. Azt is mondd el neki, hogy milyen következményei vannak annak, ha nem tartja be a megbeszélteket.

Ez után viszont tényleg ne legyen alku, hogy oké, hogy éjfélt beszéltünk, de csak ma hadd...

2019. okt. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Valaki segítsen, biztos én vagyok fáradt de nyolcadszor olvasom el a kérdést és nem látom sehol leírva hogy a kérdező elvált volna, vagy akár hogy nő lenne.

Mik a szabályok amúgy, hányra kell hazajárnia? Mindenki nagyon gyorsan elfogadta hogy nincs gond a szabályokkal, de a “mehet a barátnőjéhez, szerintem a vele korabeli lányok ilyenről csak álmodhatnak” még nem tanúskodott olyan nagy engedékenységről az én szememben. Ennyi idősen lehet már kompromisszumot kötni a gyerekkel, amikor higgadt és nyugi van, meghallgatni hogy ő mikor akar hazaérni mondjuk.

Nem ma volt már, de emlékszem hogy ennyi idős koromban, meg még később is valóban kínos volt, és negatív hatással volt a kapcsolataimra hogy mindig minden buliból elsőként kellett hazajönnöm, órákkal a vége előtt. Nyilván nem kell mindent megengedni, de nem is érdemes ezt félresöpörni, taknyosgyerekörüljönhogyiskolábajárhat hozzáállással lehurrogni az ő álláspontját.

2019. okt. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!