Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért nem szeretnek tanulni a...

Miért nem szeretnek tanulni a fiatalok? Hogyan lehet rávenni őket?

Figyelt kérdés

Fiam 4. osztályos. Nap mint nap vitázni kell vele, hogy tanuljon. Egyáltalán nem érdekli, ha nem jók a dolgozatai.

Hogyan magyarázzam el neki, hogy meg is értse, hogy nem elég már az, ami órán ráragad. Eddig csak szöveges értékelésük volt, de év végén már osztályozzák is őket.


2007. dec. 10. 09:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Sajnos az otthonról hozott motiváció már nem elég mindenkinél.Hiába vagytok jó szülők és következetesek a tanulás/tanítás terén, a gyerekre jobban hat az osztályában vele barátságban motivlatlan gyerekek sokasága. Ma már sajnos ciki jelentkezni és tudni az órán, sokkal jobb "buli" feleselni a tanárral, megmutatni neki a "ki ha én nem stílust" - és ez már a fiatal korosztálynál elkezdődik (tanár vagyok, saját tapasztalatomból beszélek). Természetesen az oktató tanár személye sem mindegy, nagyon sok pályatársamért nem tenném tűzbe a kezem. Ha nem szívből, meggyőződésből tanít valaki, akkor az órák laposak és hallottak, a gyerekekre érdektelenség telepszik, és már nehéz visszahozni a figyelmüket.Próbálj meg beszélni a fiaddal arról, hogy nem a te kedvedért, hanem maga miatt kell tanulnia, hogy megértse, mennyi minden múlik azon, mivé növi ki saját magát.Nem mondom, hogy feltétlenül használni fog, de talán sikerül ráébresztened valamire...
2007. dec. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is így látom, ahogy az előttem szóló, és hozzáteszem, hogy az iskolák többsége nem kelti fel a gyerekek érdeklődését, hanem ledarálják nekik az anyagot. Nálunk is ez volt a probléma alsó tagozatban (pont 4.-ben), a családomban több fiúval is (a lányok általában kötelességtudóbbak) és hosszas fejmosás meg lelkizés után kiderült, a fiam nem jön ki a tanítónővel. Iskolát váltottunk, azóta javult a helyzet, bár noszogatni most is kell. Most kisgimnazista 6.-os és iszonyú büszke a teljesítményére. Ha sikerélményei lesznek, talán ráérez a tanulás, vagy legalábbis a tudás örömére. És ne aggódj, sok gyerek később érik!
2007. dec. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az ismerősömnek is ugyanez volt a problémája, és egyszeriben megszűnt, amikor elkezdett járni a gyerekhez egy magántanár. Egy héten háromszor tanultak együtt minden szükséges tantárgyból, és a gyerek úgy szótfogadott mint egy kisangyal. Az anyjáéknak egyáltalán nem akart leülni tanulni, de a magántanárnak nem mondott nemet. Rengeteget javult a tanulmányi eredménye. Csak ki kell fogni egy olcsó (mondjuk főiskolás) tanítót.
2007. dec. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok függ a tanítőnőtől.Fiam már 16 éves, de olyan tanára volt aki már elsőtől beléjük nevelte, a kötelességtudást, és hogy nem nekünk tanulnak.De az is lehet hogy dixlexiás, vagy diszgráfiás a gyerek, és nem is igazán érti miről van szó és nincs sikerélménye a tanulásba.nálunk ez is gond volt, ki lehet küszöbölni.sok türelmet hozzá.
2008. jan. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nem csak a fiatalok nem szeretnek tanulni, hanem más sem - legalább is olyat nem, ami nem érdekli. Meg kell neki mondani, hogy az iskolában senki nem azért tanul, mert az kellemes, hanem mert ha nem lesznek jó jegyei, akkor nem veszik fel jó középiskolába, nem lesz jó munkája, és felnőtt korára csóringer lesz nagyon, nem ám úgy, mint otthon, ahol anya-apa keresetéből (amit annak köszönhetnek, hogy jól tanultak) kényelmesen elvan.
2008. febr. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
82%
Én 16 éves vagyok... de kiskoromtól úgy neveltek, hogy tanuljak... és nem szoktam kihagyni a tanulást csak azért, mert nem tetszik... inkább megszenvedem a dolgot, mert tudom, hogy muszáj, és úgy juthatok valamire, ha tanulok. Ugyanis a tudás az egyetlen dolog, amit nem vehetnek el tőlem. Így gondolom. Szerintem előbb-utóbb a fiad is rá fog jönni, hogy szüksége van a tanulásra, mert így juthat előbbre az életben. Az osztályomban rengeteg olyan ember van, aki állandóan felesel a tanárokkal, utána meg jót röhög rajta... lehet, hogy ez egy ideig vicces, de később nem lesz az. :S A másikat meg egyből "lestréberezik" csak azért, ha veszi a bátorságot és felteszi a kezét, hogy válaszoljon szegény tanár kérdésére. Szerintem a fiad is neki fog állni tanulni, ha túl van már pár jegyen, és azok nem a lejgobbak. Akkor lehet, hogy elgondolkodik majd rajta, és ráveszi magát, hogy tanuljon, és jobb legyen. Addig is biztasd, próbáld meg más módszerekkel is!
2008. febr. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
94%

És ha az előttem szólókból semelyik nem hatásos akkor szabd meg hogy 5-ösért pl ennyi meg ennyi pénzt kap talán az segít.tudom hogy nem megoldás de akkor is lehet hogy lessz valamilyen haszna és legalább összapuskáz valamit.Most lehet lepontozni is de ez az igazság én most 12 éves vagyok és minket ha valami nem érdekel akkor összepuskázzuk! (de persze amit meg kell azt megtanuljuk) de nem lessz mindenre szüksége az életben!!

Ja és én nem kapok pénzt (és jó tanuló vagyok) csak osztálytársamtól hallottam hogy kap. ő először bukásra áll de egy-két hónap múlva hármas lett belőle.=P

2008. júl. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem némelyik tantárgy kövteelméyneitől akármeliyk ygereknek elmehet a kedve a tanulástól,a tudományoktól..nézzetek majd bele egy 7-8. os ygerek kémia ,vagy fizika könyvébe,miylen összefüggéseket és reakcióegyenleteket kérnek tőlük.Rég voltam általános iskolás,de akkor még nem kelett ennyi,semmire nem jó információt bemagolni,amit két nap után ugyis elfelejt az ember.
2008. dec. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
89%
Szerintem a leghatásosabb módszer a motiváció.Minden gyerek szeretne vmit és főként olyanokra gondoldolok amiket nem kaphatna csak úgy meg.Ha feltételt szabunk nagyon sok mindent elérhetünk.Tapasztalatból mondom.A szüleim nekem is ezt cisnálták amíg nem jöttem rá magamtól h a tanulás nagyon fontos.
2009. jan. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%

A mai tanárok nem tálalják úgy az anyagot, hogy az már az iskolában megmaradjon valamilyen szinten, vagy érdeklődést keltsen vele. Ha ennyire nem tanulós szerintem bevált recept, ha leülsz mellé és segítesz neki. Együtt sokkal könnyebb tanulni. Én is nagyon sokáig az anyukámmal tanultam és mára már nem is kell fogni a grabancomat.


Még most tanísd meg arra, hogy tanuljon, hisz még ilyenkor alakítható az egyénisége. Pár év múlva, már mondhatod...vagy leülhetsz mellé! Most fektesd be az energiádat és hidd el a későbbiekben megtérül!


-Tündérlány-(17)

2009. febr. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!