Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért nem szeretnek tanulni a...

Miért nem szeretnek tanulni a fiatalok? Hogyan lehet rávenni őket?

Figyelt kérdés

Fiam 4. osztályos. Nap mint nap vitázni kell vele, hogy tanuljon. Egyáltalán nem érdekli, ha nem jók a dolgozatai.

Hogyan magyarázzam el neki, hogy meg is értse, hogy nem elég már az, ami órán ráragad. Eddig csak szöveges értékelésük volt, de év végén már osztályozzák is őket.


2007. dec. 10. 09:17
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
23%

Legegyszerűbb,ha ezt mondod neki:

"Addig tanulsz,ameddig akarsz,de kikérdezlek,és addig nem engedlek ki,addig nem tévézhetsz,addig nem gépezhetsz,ameddig nem tudod az anyagot."Ha pedig így sem tanul és sokat kínlódsz vele,akkor nem tudsz mit tenni,várnod kell 8.osztály év elejéig,és akkor kell neki azt mondani,hogy:

"Fiam!Eddig nem tanultál,de most nagyon rá kell hajtanod,mert felvételizni fogsz,megkell alapoznod a jövődet.Vagy mehetsz szakiskolába,és ki fognak röhögni az emberek,ha ott fogod seperni az utcán a koszt.Na,akarsz utcaseprő lenni?" vagy végülis ha nem tanul akkor mehet szakiskolába,végülis onnan is kikerülhet jól...csakhát az érettségi a mai világban egy alap-dolognak számít.

2010. jan. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

én 1-4.-ig kitünő voltam onnan meg csak romlott az átlagom és romlott hiába mondtak bármit is. most egy erős gimnáziumba járok 4 egészes az átlagom, persze van még mit javitani. rájöttem, h a gimis jegyeimen fog mulni h felvesznek-e egyetemre, ez motivál, h ha most rosszul tanulok em vesznek fel sehova sem

16L

2010. nov. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!