Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit engedtek meg a 14-16 éves...

Mit engedtek meg a 14-16 éves fiatoknak vagy lányotoknak? (Írjátok le a nemüket) A lányotokkal szigorúbbak vagytok?

Figyelt kérdés

Meddig engeditek el barátokkal?

A szilvesztert együtt töltitek, vagy a gyereketek elmegy a barátaival?

Milyen büntetés van, ha rossz jegyet hoz haza?

Milyen értékben választhat magának ruhát?

Mennyi zsebpénzt kap?

Sportol? És mit?



2019. okt. 15. 18:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
59%

Én vagyok a gyerek (hetek kérdése és 18), de válaszolok és szerintem hosszú lesz. :D

Nem az, hogy szigorúbbak velem, mert lány vagyok, hanem inkább még jobban féltenek.


Nagyjából 3-4 éve kezdtem eljárkálni ide-oda, ha nincs másnap iskola, akkor tulajdonképpen előzetes megbeszéléssel és időnkénti bejelentkezéssel akárhova mehetek akármeddig. ha van, akkor már csak magam miatt is próbálom úgy intézni, hogy nagyon max 8-9-re hazaérjek, de egy körülbelült mindig mondok, és telefonálok, ha valami közbejön (például egy 90 perces vonatkésés és még véletlenül sem mentem autóval...) és később érek csak. Amikor kisebb voltam, nyilván nem volt így, hamarabb haza kellett érnem, de azért akkor is megvolt az ehhez hasonló szabadságom, más kérdés, hogy nem használtam ki.


14 éves korom óta barátoknál töltöm a szilvesztert, egyet hagytam ki eddig, azt otthon töltöttem.


Büntetést rossz jegyekért soha nem kaptam. Másodikos voltam, amikor kaptam egy egyest, és hónapokig titkoltam (mert akkor még lehetett :D), hogy jaj, ma sem kaptam semmilyen jegyet :D, pedig már rég bent volt az ellenőrzőben az egyes, csak nem mertem megmutatni, mert azt hallottam az osztálytársaimtól, hogy őket ilyenekért mennyire leszidják otthon, mi meg valahogy nem is beszéltünk erről (vagy csak nem emlékeztem rá). Aztán egyszer végre kinyögtem, mert már nem bírtam titkolni, és anya kinevetett, hogy ezt igazán nem kellett volna titkolgatni, nincs ezzel semmi baj, majd kijavítom. Na, azóta is így megy, bár nem sűrűn kapok ilyet. Meg már titkolni is nehezebb lenne. :D


Pár havonta kinézünk családostul a premier outletbe, aztán veszünk mindent, ami kell, vagy a "zsebpénzemből" elmegyek valami pull&bear féle helyre vásárolni.


Azért idézőjeles zsebpénz, mert ilyen konkrétan nincs, még olyan 6-7 éve körülbelül csak az iskolai büfére kaptam pénzt, az volt úgy heti 2500 (meg ha kértem, de nem sűrűn voltak különösebb kiadásaim :D), most meg már csak alkalmakkor (születésnap, karácsony, stb) kapok, vagy ha időnként kérek valamire.


Pár éve sportoltam csak: küzdősportok, majd utána kézilabda.

2019. okt. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs konkrét korlát. Van annyi esze, hogy nem marad kint éjfélig hétköznap, de még hétvégén se. Illetve elég ritkán megy ki így sulin kívül, a barátjával szokott kb hetente egyszer mikor itthon van. Sosincsenek kint sokáig, 9-re itthon szokott lenni.


Attól függ, hogy meghívták-e valahova és ha igen, van-e kedve. Én nagyon nem folytam bele az ilyen bulikba mikor tini voltam, ha hívtak is sokszor nem mentem el mert egyszerűen sosem kötött le az ilyesmi. Szerencsére a fiamat se szórakoztatják az ilyenek, ha jó társaság hívja és olyan kedve van akkor elmegy. Általában vagy nálunk tölti (mi sem megyünk sehova), vagy a barátjánál.


Semmilyen. Az iskolai osztályzat sajnos nem a gyerek tudását, hanem a kötelességet mutatja. Nem fog számítani az életben, hogy hányast kapott a biosz röpdogájára (csak mondtam valamit). Nem bukdácsol, de sose tanul. Szerencsére jól fog az agya, de tanulni nem tud és nem is akar.


Mindig nagyon nézi, de azt szoktam mondani neki hogy ne azt figyelje, hanem azt hogy tetszik-e. Nyilván nem olyan designer üzletekben vásárolunk, hogy többszázezer forintot otthagyjunk egy ruhadarabért, de ha nagyon megtetszik neki valami akkor szerencsére belefér.


Nem kap zsebpénzt. Ha valamit szeretne, szól. Ha valahova mennek, mozi vagy akármi akkor fizetem a jegyét, bár mindig erősködik, hogy nem kell. Mivel busszal jár, legalább 5000 ft mindig van nála hogyha bármi történne. Van büfé az iskolában, jó hogy van nála pénz mert ha elfelejt kaját vinni vagy meglát valamit, akkor tud venni magának.


Jégkorongozik. Régebben kick boxolt és focizott is, de már jó ideje megy a hoki és nagyon szereti.

Fiú, most töltötte a 16-ot.

2019. nov. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
5%

13 éves 7.-es a lányom

hétköznap 6-ig mehet ki hétvégén 8-ig

Nincs kihez mennie szerencsére ezért mindig együtt tartjuk a szilvesztert.

Általában addig elveszem a telefonját ameddig meg nen tanulja.

Ruha:5000-ig

Cipő:8000-ig

Nem kap zsebpénzt mivel minden hónapba új ruhái vannak azzal megelégszik

Aztmondja valami e-sport szóval egésznap a gép előtt punnyad de nincs kivel játszania szóval megértem

2019. nov. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
8000 ft alatt még lehet normális cipőt kapni a mai világban? Nem rosszindulatból, tudom hogy van akinek nem telik rá, de azért a 8000 nagyon kevés. Annyiból szerintem kínaiban lehet max, az meg 2 hét után szétesik. Aztán lehet, hogy csak felénk "drága" minden.
2019. nov. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!