Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Azoktól a szülőktől kérdezném,...

Azoktól a szülőktől kérdezném, akik a gyerekük telefonjára nyomkövető alkalmazást tettek: Miért?

Figyelt kérdés

Ennek mégis mi értelme van? Én is voltam gyerek, tinédzser, nem voltak ilyen alkalmazások és felnőttem nélküle.


Jó, tudni kell, hogy hol van a gyerek, na de nem ennyire!


És mi az már, hogy a gyerek üzeneteit végigolvassa a szülő? Sose tenném. Ha én rám tartozna, akkor az osztálytársai nekem írnának üzenetet, nem neki.



2019. okt. 19. 08:36
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
80%

"Az biztos, hogy ok nélkül nem szokott egy szülő bizalmatlan lenni."

Persze, tényleg csak a gyerek miatt lehet, a szülővel sosincs semmi gond! Csak át kell menni a családi kapcsolatok kategóriába, el kell olvasni, hogyan akaszkodnak rá a gyerekre a szülők...

2019. okt. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
35%

Egy 10-11 évesnek jár a privát szféra, otthon a szobájában. Amint kilép az ajtón, az én FELELŐSSÉGEM, hogy biztonságban legyen és én ezt komolyan is veszem.


Ha olyat akar megbeszélni a barátaival, amit én nem láthatok, akkor jöjjenek át egymáshoz és mondják el szóban!

2019. okt. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
61%

Felnőttünk nélküle persze, de csak mert nem volt ilyen lehetőség.

Viszont voltak, akik nem nőttek fel, vagy egy életre traumát szenvedtek, mert eltévedtek/elrabolták őket/elcsalták őket buli után stb., őket pl. megmenthette volna egy ilyen alkalmazás.

Normál esetben nem hiszem, hogy a szülők egész nap azt nézegetik, hogy merre jár a gyerek.

Viszont ha nem ér haza időben, nem megy haza suli után, vagy nem jelentkezik egy buli után, akkor ezzel meg tudják nézni, hogy merre jár éppen vagy merre járt utoljára, ami elég fontos lehet.

2019. okt. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
42%

11es azért nem kell álszentnek lenni. Egy olyan embert mutass aki soha gyerekkorában nem hazudta azt, hogy nem ette meg a csokit, hogy a barátnőjéhez megy, közben máshol volt, soha nem titkolt el egy rossz jegyet, stb.


Nem mondom azt, hogy nincsenek rossz szülők, mert vannak bőven, de az általános eset az, hogy nem véletlenül bizalmatlanok a szülők a gyerekekkel szemben. Bőven adtam rá okot az apró, cseprő hazugságokkal én is, te is, a kérdező is, meg minden ember aki volt valaha gyerek ezen a világon.


A bizalmat pont úgy, ahogy el lehet veszíteni, vissza is lehet nyerni. Tinikoromban én sem bíztam anyámban, ő sem bennem, de most egymás legfőbb bizalmasai vagyunk.

2019. okt. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
85%
Amúgy meg nem lehet hogy magát a telefont akarják nyomon követni? Legtöbb gyerek nem 10 ezres telefonnal szaladgál, megterhelő anyagilag a családnak újat venni plusz pótolhatatlan adatok/képek is lehetnek rajta.
2019. okt. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
64%
Mi is használunk ilyet biztonsági okokból de adja az ég hogy soha ne kelljen igazából hasznát vennünk! Abban igazad van hogy felnőttél enélkül de az egyik válaszolónak is abban hogy sokan meg nem,hány gyerek van a tejesdobozon akinek nyoma veszett? Az ő nagy százalékukon meglehet hogy egy ilyen app segített volna... Csak akkor nézem meg hogy merte járnak a gyerekeink ha késnek valahonnan vagy ha éjjel kimaradnak de akkor sem ezen lpgok mint egy mániákus. Legalább nem rontom el a buliját azzal hogy mindig be kelljen jelentkezgetnie az ősöknèl hanem ránézek az appra és látom hogy minden rendben. A life 360 tényleg nagyon jó és megbízható, mindig küld értesítést ha elhagy egy helyszínt és be lehet állítani hogy értesítést kapjak ha hazaér vagy suliba etc.. Üzenetbe nem néznék bele,az már túlmegy egy határon,sosem voltam ez a telefonfeltörő fajta. Amit még fontosnak tartok megjegyezni hogy mindig legyen internet a mobilján mert ki tudja mikor téved el vagy kell valakinek azonnal írnia és ezek a követő appok is csak nettel működnek.
2019. okt. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
35%

[link]


Inkább lett volna nyomkövető a telefonjukon, tudod?

Aztán puffoghatnának a szobájukban, hogy nincs privát szférájuk. Jobban járnának ezzel.

2019. okt. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
68%

“Legalább nem rontom el a buliját azzal hogy mindig be kelljen jelentkezgetnie az ősöknèl hanem ránézek az appra és látom hogy minden rendben.”

Csak azt látod, hogy hol van, azt nem, hogy minden rendben van-e. Attól még fetrenghet éppen a hányásában😀

Én hülyeségnek tartom. Bár már rég felnőttem, biztos vagyok benne hogy ha lett volna ilyesmi az én tinikoromban, akkor anyámék egész nap felette ültek volna és jöttek volna a pánikszerű hívások, hogy “most miért mentél 20 métert balra?” “Mit keresel a pékségben???” és hasonlók. Teljesen elveszik ezáltal az intimszféra. Egyik válaszoló írta, hogy a férjével/feleségével egymásnak is van ilyen alkalmazásuk, na ehhez annyit szólnék hozzá, hogy ebben az esetben mind tudjuk, hogy nem az elrablás/eltűnés miatt akarod lenyomozni a partnered...

Jó lehet annak, aki folyamatosan rettegésben él, vagy ha esetleg a pár (max 10-11) éves gyereke egyedül menne minden nap iskolába, egyéb esetekben meg már átlépi a magánszféra korlátait. Szerintem.

2019. okt. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
30%

" Egyik válaszoló írta, hogy a férjével/feleségével egymásnak is van ilyen alkalmazásuk, na ehhez annyit szólnék hozzá, hogy ebben az esetben mind tudjuk, hogy nem az elrablás/eltűnés miatt akarod lenyomozni a partnered..."


Ezen annyit röhögtünk már mi is, hogy mindenki azt hiszi, hogy ez bizalmatlanság. Akkor is tudom, hol van, ha nem nézem. De szerintünk ez buli. Vakon bízom benne, mi játékból tettük fel. Semmilyen hatással nincs a kapcsolatunkra, mert sosem csalnánk meg egymást. De sokat lemond a világról , hogy tízből tíz ember szerint csak ez lehet az oka annak, hogy ezt csináljuk :DDD nevetséges valahol.

2019. okt. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
33%

19 ha buliból tettétek volna fel, le is törölted volna...

Én nem hagynám, hogy a párom nézegesse merre járok és én se várnám el tőle.

A gyerek az más tészta. Ott sokmindentől függ. Hány éves, hol él,mennyire megbízható. Van jó oldala egy ilyen alkalmazásnak, de én az esetek nagy részében feleslegesnek tartom.


A gyerek üzenetei. Nem olvasom. Nem rám tartozik. Ha kimegy a barátnőjével sétálni és beszélgetnek, azt se hallom. Csak reménykedem benne, hogy van olyan bizalmas a viszonyunk, hogy elmondja a fontos dolgokat és hozzám fordulna ha valami hülyeséget csinálna.

2019. okt. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!