Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Azoktól a szülőktől kérdezném,...

Azoktól a szülőktől kérdezném, akik a gyerekük telefonjára nyomkövető alkalmazást tettek: Miért?

Figyelt kérdés

Ennek mégis mi értelme van? Én is voltam gyerek, tinédzser, nem voltak ilyen alkalmazások és felnőttem nélküle.


Jó, tudni kell, hogy hol van a gyerek, na de nem ennyire!


És mi az már, hogy a gyerek üzeneteit végigolvassa a szülő? Sose tenném. Ha én rám tartozna, akkor az osztálytársai nekem írnának üzenetet, nem neki.



2019. okt. 19. 08:36
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
42%
Én a nagyapám telefonjára is tettem de ő nem tud róla, el van rejtve az ikon és letiltottam az értesítéseket. Ha nem veszi fel a telefont akkor meg tudom nézni, hogy hol van vagy hol volt utoljára és hogy hány %-on van a telefonja.
2019. okt. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
79%

#19: Pontosan tudod te is, hogy “buliból” nem csinál ilyet senki. Mi ezen a buli? Ez a gáz, nem az hogy normálisan gondolkodunk és erre gondolunk először. Ok nélkül, “merjópofa” nem rakunk nyomkövetőt a párunk telefonjába. Ráadásul először még hasznosnak írtad, most meg már csak brahiból van. Tudod jól, hogy mire megy ez ki.

Azt is el tudom még képzelni, hogy az egyik félnek (jelen esetben neked) lehet, hogy tényleg jó bulinak tűnik, de a másikat kvára zavarja, csak nem meri megmondani, mert akkor az jönne, hogy jajmiértakarsztitkolózni. Ezért röhög veled olyan jókat szerencsétlen:)

2019. okt. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
63%

Akinek nyoma veszik, az vagy haza sem akar menni, vagy az elcsalás utáni fél órán belül halott. Meg úgyis elveszik tőle a mobilt és eldobják. Sokra mennek a nyomkövetővel. Max idős beteg amnéziás embereknek hasznos funkció.

Sose tennék ilyet a gyerekemmel hogy nyomkövetném, főleg nem a tudta nélkül.


Minősíti a szülőt hogy alkalmatlan egy bensőséges bizalmas viszonyt kialakítani a gyerekével, és magasról tesz rá, hogy az a gyerek mit szeretne csinálni, hova szeretne menni.

Azt gondolom, a tiltás csakis rossz lehet. Igen, a gyerek lásson sokmindent, azt is, amiről úgy gondoljuk hogy nem neki való. Ha csak a világ szép dolgait látja, soha nem fogja megtanulni megvédeni magát, mert sajnos vannak rossz emberek is, de ő ugye azoktól távol volt tartva.

Példa: fiam osztálytársát tiltják mindentől. Nem mehet suli után sehová, csak különórákra, és egyenesen haza. Nem ihat energiaitalt, nem ehet egy gyrost suli után a haverokkal, nem lóghat velük a parkban. Persze én is tiltom az energiaitalt, de úgyis isznak.

Egyszer aztán egy külön iskolai programról nem ment haza ez a fiú. Kétségbeesetten kereste az anyukája hogy hol lehet.

Kiderült hogy rossz oldalon szállt fel a buszra, ami rossz irányba vitte, bepánikolt és leszállt, majd egyedül indult neki a kietlen szomszédos 12km re fekvő városba, sötétedésben.

Erre a szülők válasza a nyomkövető bevezetése volt. Kérdem én, nem egyszerűbb életre nevelni, helyzetekre felkészíteni, megtanítani közlekedni, eltévedést korrigálni, időérzéket elmagyarázni neki, hogy besötétedik addigra, baj esetén kihez fordulhat az utcán? Stb. Ja és mobilja sem volt, mert nem engedték azt sem a szülei hogy legyen.

Megelőzni sokkal egyszerűbb a bajt, mert ha a gyerekünk nincs felkészítve, nincs az a nyomkövető ami megvédené.

2019. okt. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
40%

anyám find my iphoneon bármikor meg tudja nézni, hogy hol vagyok, sőt, még valahol a fb jelszavam is megvan neki, de soha nem olvassa el semmilyen üzenetemet, főleg, hogy legutóbb vagy 2 éve lépett be, akkor is csak candy crushozott. Ezen kívül amúgy bárhova elmehetek, időnként bejelentkezgetek és ennyi, szóval nem nagyon izgat a dolog. Akkor is, ha kimegyek pár barátnőmmel inni, meg akkor is, ha csak sétálgatok valakivel.


Nálunk kényelmes ez a rendszer, én pont tisztában vagyok azzal, hogy le se fossa az üzeneteim, van jobb dolga is, meg hogy tudja a jelszavaim, de ha bármi történik, hátha valamelyik platformon tud valamit találni, vagy le tud követni. Nyilván ő is egy olyan rendszerben nőtt fel, ahol nem voltak ilyenek, de ő is mindig bejelentkezett az anyjánál, ha tudott. Lassan 40 éves lesz, de még mindig felhívja akár többször is naponta, ha hosszabb útra megy, vagy esetleg nélküle utazunk el, hogy becsekkoljon.

2019. okt. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!