Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A lányom sose megy sehova?

A lányom sose megy sehova?

Figyelt kérdés

14 éves a lányom. Sose megy sehova. Nyári szünetben egyszer ment el az osztálytárs lányokkal. Új iskolában kezdett jauárban. Jóban van a többiekkel. Nem utálják.

Sokszor mondom neki hohy szoljon a lányoknak hogy üljenek be valahova vagy menjenek sétálni. Akkor azt mondja hogy jó és ennyi. Mondjuk az ő gondolkodása komolyabb mint a többinek.Igaz a lányok is volt hogy azt mondták nem érnek rá meg mással találkoznak stb. Lerázták volna? Pedig joban vannak. Sajnálom mert csak velem megy programokra. Nem a kortásaival. Nem panaazkodik amúgy sosem. Másnak is van így a gyereke?


2019. okt. 31. 06:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
78%
Megértem a félelmeidet, ugyanakkor tudnod kell, hogy a gyerek a szülői mintát másolja. Ha te nem jársz társaságba, ő nem látott erre vonatkozó mintát, akkor nem fogja érteni, hogy ez miért lenne jó vagy miért kéne neki ezt csinálni. Szóval ha te kapacitálod erre, az kb semennyire nem hiteles, mert te magad nem csinálod, akkor őneki miért kellene? Szerintem ez kétesélyes, vagy rákap később magától, vagy nem. Az segítene, ha te magad kimozdulnál néha, így látná a példát.
2019. okt. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Én se mentem sehova 14-15 évesen, 16 évesen viszont elkezdtem koncertre járni, meg kocsmázni, kirúgtak a suliból, 17-évesen már a pasimhoz költöztem, szerintem ne akard ezt!
2019. okt. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Én sem voltam az eljárogatós típus, és ebben a korban komoly barátságaim sem voltak. Én visszahúzódóbb voltam, nehezen nyíltam meg, szótlanabb voltam, ezért senkivel nem mélyült el nagyon a kapcsolatom. Én voltam az a típus, aki mindenkivel jóban volt (konfliktuskerülő voltam), nem voltam kiközösítve, a suliban tök jól elvoltunk, de hétvégén vagy nyáron már kevésbé hívtak programokra, mert vagy nem jutottam eszükbe, vagy egyszerűen nem érezték, hogy én is a baráti társasághoz tartozom... És bevallom én sem nagyon kezdeményeztem, én sem hívtam őket, mert féltem a visszautasításoktól.


Néha rosszul esett, de nem gyötörtem magam miatta, otthon is jól elvoltam, szerettem a családdal lenni, anyukámmal beszélgetni/főzni, tesómmal társasozni, apukámmal meccset nézni, vagy egyszerűen csak egyedül olvasni, rajzolni a szobámban. Alapból más beállítottságú voltam, mint a többi lány az osztályból, én olvastam, nyelvet tanultam, rajzoltam, focirajongó voltam, őket a divat, a smink, az énekesek, a fiúk, a sztárok érdekelték inkább. Nincs ezzel semmi baj, mások vagyunk.


Gimiben már találtam magamhoz hasonló barátnőket, akkor többet is eljártam otthonról, bár sosem lettem bulizós, sosem volt lázadó kamaszkorom. Párkapcsolatom sem volt egyetemig, talán későn érő típus voltam ilyen téren.


Lehet hogy a lányod is hasonló típus, mint én. Ebben az esetben megnyugtatlak, most 30 éves vagyok, boldog házasságban élek, van egy kisfiam, vannak barátaim, vannak társasági programjaim, és jól érzem magam a bőrömben. :))

2019. okt. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ment a zöld kezecske mindenkinek!!
2019. okt. 31. 11:26
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Nincs is jobb mint olvasni meg rajzolni, nem tudom miért kellene minden embernek "bandázni". Azt megértem ha aggódsz mert nem látod, hogy lennének barátai, de lehet, hogy nem rajta múlik a dolog. Ki tudja milyenek az osztálytársai, lehet jó döntés hogy nem barátkozik velük. Én beíratnám (ha szeretné) csoportos rajzszakkörre. Ott barátkozhatna olyanokkal akikkel van közös érdeklődési köre. Illetve lehet kockartozik, de ha nem akkor javaslom mert jó közösség. Kezdő, félprofi és profi rajzosok online gyülekezete, szigorúan moderálva. Ha szeret olvasni akkor lehet olvasó közösségnek is tagja már, de ha nem akkor lehet csatlakoznia kellene. Vannak online olvasó klubbok is.
2019. okt. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Én a legjobb barátomat egy buszon ismertem meg, pedig egyébként jóban voltam az osztálytársakkal meg minden, de egyszerűen nem vágytam iskolán kívül a társaságukra. Ennyi. Valószínűleg a lányoddal is ez van. Vagy esetleg lehet, hogy mégsem olyan jó a helyzet a suliban, mint amilyennek mondja/látod. De ezek simán változhatnak még, szinte most kezdtek, szóval még össze kell jobban szoknia a csapatnak.
2019. nov. 1. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is mindig zárkózott voltam, bár engem általános iskolában bántottak, így nem voltam soha nyitott más emberek felé.

Akikkel középsuliba együtt jártunk be a suliba (vidékről városba) azokkal jóba lettem akkor, de később ez a "barátság" is megszakadt.

Végül 2 barátnőm lett igazán egyetemen, összesen kettő, de velük bármit meg merek beszélni 10 év után is. Egyikkel pont arról beszélgettünk minap, hogy egy idő után az ember rájön, a barátságoknál nem a mennyiség, hanem a minőség számít, és rengeteg "barátság" van, amit bizonyos kényszer szül. Majd ha annak vége a nagy "barátságnak" is vége.

Ezzel arra akartam kilyukadni, hogy semmiféle következtetést nem kell előre levonndod a lányod jövőjét illetően.

Van aki egy komplett bandához tartozik ennyi idősen, de felnőttként nincs 1 ember sem akiben őszintén megbízhat, van aki nem él nagy társasági életet mégis akadnak olyan emberek (vagy 1 ember) az életében, akikre mindig számíthat IGAZÁN, és szerintem ez az ami igazán fontos.

2019. nov. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 klopusz ***** válasza:

Szia!


Három gyerekem van. Egyikük sem jár(t) semerre sem.

Itthon ülnek, bevallottan nem szeretnek emberek között lenni. Osztálytársakkal nincs gondjuk, de nem nyitnak senki felé.

Még a kisebbik lányom az, aki néha-néha kimozdult itthonról. Legutóbb annyira, hogy Angliába költözött. :)


Majd barátkozik, ha akar. Én már elfogadtam a helyzetet.

2019. dec. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!