Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mért van az, hogy a kisebbik...

Mért van az, hogy a kisebbik lányom soha sehová nem akar menni a testvérével? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
A kisebbik lányom 12 éves a nagyobbik 17 . Ma is hívtam őket ,hogy menjünk el a unokatestvérükhöz ,de a kisebbik lányom azt mondta : nem megyek ,mert Saci(17) is megy. Aztán félórával később megkérdeztem megint ugyanezt mondta és elkezdett sírni és megkérdeztem ,hogy mi a baja és ezt felelte: Mindig kisajátítja a babát(6hónapos) ,engem soha nem hagy semmit se csinálni ! Úgy megsajnáltam szegényt és a testvére tovább piszkálta őt. Szóltam neki de tovább csinálta és utána elmentünk.Zsófi(12) meg nem akart jönni . Nem tudom mit tegyek!:( a 5 év korkülönbség az oka vagy más? régen nagyon szerették egymást ,de most nem tudom ,hogy mi van .SEGÍTSÉG!
2011. máj. 30. 17:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gond, a kicsi 12éves, lassan önálló személyiség akarlenni, nem a nővére árnyékában élni. 12 éveskor előtt a hugok felnéznek a nővérre, az a példakép. Aztán ez általában megváltozik, sokszor úgy azonosítják magukat, hogy igyekszenek a nővér ellentéte lenni. De saját baráti kört akarnak és abba a nővért nem engedik be, saját programokat.... ez teljesen természetes.
2011. máj. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! így már én is értem ,hogy mit szeretne .:)
2011. máj. 30. 17:47
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A nagyobbra is vigyázz.

Én nővér is vagyok és húg is (bár a nővérem sajnos nem él velünk) és én meg mondhatni a húgom árnyékában élek:)

Volt már, hogy elsírtam magam, mikor tapasztaltam, hogy kérdezek valamit és:

én: - kérdés

szülő: - hogy lehetsz ilyen idióta, ekkora baromságot, te nem vagy normális, stb. :)

Két nappal később ugyanezt megkérdezi a húgom:

Ő: - kérdés

szülő: - normális válasz

Mielőtt bárki azt mondaná, hogy azért, mert én idősebb vagyok, és tőlem többet várnak, elárulom, hogy folyton azt ecsetelik, hogy a húgomnak több esze van és érettebb. :)))

És nem engem akarnak piszkálni, KOMOLYAN gondolják. Hallgattam már ki beszélgetést :)

És mikor sírok, igen, emiatt, akkor először az, hogy: Ó, miért sírsz? Aztán hogy: Jaj, kamaszodsz, mekkora problémáid vannak! (fogalmuk sincs az okról)

Tehát ne a nagyobbat szidd. Én is piszkálom a húgom, mert elegem van belőle. Ha a kisebbre fogsz koncentrálni akkor a nagyobb issza majd a levét, lehet, hogy már nem kisgyerek, de akkor is.

Szerintem két testvér között egyáltalán nem szabad viszonyítani egymáshoz, pláne az egyik szemére vetni a hibáit. Mindkét gyereket ugyanúgy kéne szeretni, persze mindegyiket úgy, ahogy igényli.

2011. máj. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!