Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek ez normális?

Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés
Van egy osztálytársam akinek a szülei nem birják felfogni hogy már nem 8 éves a lányuk. A szülei nem engednek meg neki semmit amit egy átlag 14 éves lánynak meg engednek pl.: nem számítógépezhet, nem mehet egyedül sehova, nem nézhet mást csak 6 karikás filmeket, 7 órakor fekszik le, nem engedik el osztálykirándulásokra, nem mehet el senkihez egyedül, még soha nem volt telfonja sőtt még buta telefonja sem mert a szülei azt mondják hogy nem beszélhet senkivel úgy hogy ők nem halják. Szerintem ez még eg óvodásnak is nagy korlátozás lenne, de egy kamasznak pláne. Nektek mi eről a véleménytek?

2019. nov. 11. 14:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Gáz..túlféltés.
2019. nov. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
29%

Vegyuk egyenkent


Szamitogep: hagynam, de vagy blokkolnek bizonyos tartalmakat, vagy ellenoriznem, miket nez.

Nem engedik el egyedul: ez valoban ostobasag. Nyilvan nem barmikor barhova, de adott keretek kozott engedni kene.

Filmnezes: eletkoranak megfelelo jelzesig engednem nezni. De a tevenezesnek az idejet is korlatoznam. (Ugyanugy, ahogy a szamitogepezesnek is.)

Nem engedik osztalykirandulasra: ez is ostobasag. Itt akar a tanar is beszelhetne a szulokkel.

Telefon: lehet, hogy en se vennek neki, ill. buta telefont beszelgetni igen, de markas okostelefont, hogy villogjon a haverok elott, no, azt tenyleg nem.


Osszessegeben vannak itt olyan dolgok, amik alapjan en is abnormalisnak gondolom a szuleit.

2019. nov. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
A szülők nqgyon gázak. Tulféltik,ez nem jelent sok jót. A vége az lesz hogy a kiscsaj összejön valakivel és első alkalommal megszökik. Tulságosan korlátozva van,nincs szabadsága,nem barátkozhat ami a tiniknek nagyon fontos ebben a korban.
2019. nov. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Nyilván nem normális.Hasonlóan bántak unokatesómmal is a szülei. Nem tapasztalhatott meg semmit. Nem engedték sehová. Most isszák meg a levét,mert azt csinál,amit akar,mert már nem tudják korlátozni(20 éves most). Éjjel-nappal buli korlátok nélkül, fesztiválozás,szinte nincs egy józan pillanata. Úgy viselkedik,mint egy kis...annó szóba sem állhatott fiúkkal,mert repült a pofon. Most leordibálja az egész családot.Nekem mindent megengedtek,amit koromnak megfelelően normális volt. Nincs is semmi bajom magammal. Ő a nagy szája ellenére teljesen önbizalom hiányos és állandóan feszeng.Egyszer kérdeztem meg, hogy miért csinálja ezt saját magával? Annyit mondott, hogy úgy érzi neki ez jár,mert elvették tőle a gyerekkorát. Sajnálom az ilyen gyerekeket. Az ilyen szülők betegek.
2019. nov. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én kérdeztem tőle egyszer hogy a szülei mivel indokolják ezt és azt mondta hogy azzal hogy ők se mármint a szülei sem liberális családban liberális neveléssel nőttek fel, meg hogy ne csináljon úgy mint egy felnőtt.
2019. nov. 11. 16:48
 6/12 A kérdező kommentje:
Ja és még nem ihat szénsavas üdítőt sem meg koffein mentem kávét sem és gyerekpezsgőt sem meg alkohol mentes sört sem.
2019. nov. 11. 16:52
 7/12 anonim ***** válasza:
89%
Ez valami szekta?
2019. nov. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%

7, szerintem az lesz, ez a szénsavtilalom, a lehallgatással együtt (felügyelet nélkül nem telefonálhat, mindenhova kísérve van, hogy minimalizálják a független kommunikáció veszélyét) a jehovákra utal.

kérdező, hidd el, borzasztóan sajnálom azt a kölyköt, az ilyen szektákat be kéne tiltani, de szerintem inkább hagyd, ne érdeklődj a családja meg őutána se. ha egyszer keresztezed az útjukat, másnap pakolhatsz a családoddal elköltözni az ország másik felébe...

2019. nov. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
igen
2021. dec. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Teljesen normalis
2021. dec. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!