Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tennétek, hogy dolgoznátok...

Mit tennétek, hogy dolgoznátok fel, ha a kamasz gyereketek kerekesszékbe kerülne?

Figyelt kérdés
Az egyik barátnőm kamasz fiának volt egy balesete, megsérült a gerince és sajnos kerekesszékbe került. Nem tudok pontos részleteket, hogy fel tud-e egyszer épülni, de egyelőre nem tud járni. Nagyon megrázott, és rájöttem, hogy ötletem sincs, hogy én mit csinálnék, hogy dolgoznám fel ha ilyen történne az én gyerekemmel.
2019. nov. 11. 23:37
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Az egyik gyermekünket 3 hetes korában rohammentő vitte kórházba, majd mikor kiengedtek, 2 nap után újra. Ott voltam frissen műtve, és marhára nem érdekelt sem a hegem, sem az elromlott lift és az intenzív az ötödiken. Mentem hozzá, beköltöztem mellé és teljesen mellékes volt, hogy velem mi van.


Azt hiszem, ugyanígy lenne ilyen helyzetben is. A kamaszt kell segíteni, hogy feldolgozhassa a saját balesetét és annak következményeit. Ha ő és a testvérei rendben vannak, akkor jövünk mi a férjemmel.

2019. nov. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Erősítem az első válaszoló véleményét. Igaza van.

Pozitívnak kell lenni és nem mutatni a fájdalmat,legyen mindenki mellette és támogassa,adjon reményt a felépülésre. Ha a srác bízik a legjobbakban az mindenkire pozitív hatással lesz.

Igen bizonyára fájdalmas és én is mint szülő nem tudom hogyan dolgoznám fel,de biztos hogy nem mutatnám a fájdalmam előtte hanem bíztatnám és éreztetném vele hogy ugyanugy értékes,fontos a számunkra és támogatnám a felépülésében.

2019. nov. 12. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez egy sorsdöntő változás ami lehet eredményes.

Meg kell találni azt a szakmát,elfoglaltságot,továbbtanulási lehetőséget amivel a fiatal gazdálkodni tud vagy szeretne.

Jó lenne,ha tudna társalogni azokkal akik szintén kerekesszékben vannak!

Remélem az állapota nem végleges és abban is bízom,hogy talpra fog állni,ha nem fizikálisan,de szellemileg igen. A sors kompenzálja azokat az adottságokat amelyek hiányoznak belőlünk,de azt is amit útközben elveszítettük.

Mielőbbi gyógyúlást kívánok neki!

2019. nov. 12. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Örülnék, hogy életben maradt és igyekeznék megtalálni a legjobb terápiás lehetőségeket.
2019. nov. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Örülnék hogy él, és próbálnék segíteni, hogy megtalálja az örömet az életben újra. Ha "csak" járni nem tud, azzal együtt lehet élni. Ha más egyéb is sérült, az nehezebb, de a cél ugyanaz.
2019. nov. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs minden veszve, javulhat meg az allapota ill egy ismerosom exe kerekes szekes volt es jol mukodott a kapcsolatuk, nem jatszott kozre a szakitasban ez. (Mar kerekes szekesen ismerte meg)
2019. nov. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nehéz ezt a kérdést megválaszolni, mert minden ember más és más. Én például szakmámból adódóan rengeteg kerekesszékes és egyéb mozgássérült emberrel, gyermekkel dolgoztam (konduktor vagyok), így nyilván sokkal könnyebben tudnám kezelni a helyzetet, mint egy olyan személy, akinek sosem volt “dolga” ilyen személlyel.
2019. nov. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!