Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Tényleg sovány a 13 éves...

Tényleg sovány a 13 éves lányom? Többi lent.

Figyelt kérdés

Szerintem vékony de nem sovány. De viszont most már kicsit aggaszt hogy többen is azt mondták hogy a súlya alapján sovány,a BMI is azt írja. Tényleg ennyire gáz lenne a súlya? 156cm/42-43kg. Rendszeresen sportol. A méretere is azt mondták hogy nem túl jó. 64-41-62 a méretei. Mell,derék,csípő.

Szerintetek is ennyire gázos? Így leírásra?



2020. márc. 4. 21:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is normális a súlya. Az én 13 éves lányom 50 kg, de ő kb 170 cm magas és teljesen normális a testalkata. A fiam 9 éves, kb 145 cm és 30-31 kg (ő elég vékony).
2020. márc. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele, hogy más mit mond! Legalábbis ne random emberek véleményére alapozz. Sokszor olyan kommenteken olvasni akár itt neten, teljesen egészséges vékony alaknál, hogy hihetetlen... De tipikusan mind magyar. Valamiért késztetést éreznek az emberek kifejezni nemtetszésüket, ráadásul úgy, hogy megsértve a másikat is. Normálisra, pozitívra pedig nem szokás megjegyzést tenni. De még ha objektiven valós dolgot állítanának, de még ez sem mondható el! Vicc. BMI nem teljesen jó. Ha látod, hogy egészséges, akkor nincs baj. Idős és túlsúlyos (irigyek is talán ide tartoznak) emberek ítőlőképessége pedig igencsak érdekes ilyen téren. Ez így nekem eléggé átlagosnak tűnik súly-magasság arányban, közel sincs a soványhoz. Nem szabad hagyni, hogy belebeszéljék, hogy ő igenis sovány, majd nem kell senkinek és hasonló hülyeségek, mert csak az önbizalma kárára megy, ebben a korban pedig igencsak rossz időzítés lenne. Lehet azt látni, ha valaki egészségtelen, nem kell hozzá igazából semmi mérőeszköz.
2020. márc. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Huhh akkor megnyugodtam. Igen az orvos is mondta meg az edzője is.
2020. márc. 5. 15:31
 14/16 anonim ***** válasza:
76%

Előzőekre reagálva: pont ez az a kor ahol nem szabad látatlanba, csak súly és magasság szerint összehasonlítgatni lányokat, mert hiába egykorúak, hatalmas alkati különbségek vannak. 13 éves az kb 7. osztály, emlékszem akkoriban volt olyan osztálytársam aki már 75D-s melltartót hordott és bő két éve menstruált, és volt akire még nem volt jó a 65AA, pedig elhízva egyik sem volt, mindketten a normális testalkat vékonyabbik határán voltak, mégis nyilvánvalóan nem voltak egy súlyban. Hiába írja le ide mindenki hogy az ő 154-158 centi közti 13 évese hány kiló, mert fogalmunk nincs melyik hol hordja a súlyát. Arról nem is beszélve hogy a sportoló gyerekek mindig nehezebbek mint a ránézésre azonos alkatú nemsportoló gyerekek, mert van rajtuk egy csomó izom.


Kérdező, arra figyelj hogy egészséges legyen a lányod, folytassa a sportot, egyen egészséges, tápláló ételeket. A BMI nem egy jó mérőszám erre a célra, és fejlődésben lévő test méreteivel nem érdemes foglalkozni amíg nem kórosan alultáplált vagy elhízott.

2020. márc. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pont jó
2020. márc. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Andi80018 ***** válasza:
100%
Teljesen jó a súlya. Nem értem, hogy mondhatják, hogy sovány. A paraméterek szerint még csak nem is vékony. Valószínű az edzés miatt az izomtömeg nagyobb, ezért ennyi a súlya.
2020. márc. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!