Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 17 évesen bevállalni egy...

17 évesen bevállalni egy ilyet? Ti mti csinálnátok? Senkit nem akarok megbántani

Figyelt kérdés

Unokatestvérem 14 éves, most 8.-os. Az iskolában minden évben szerveznek az angolos csapatnak egy kirándulást, busszal Angliába... Durván 2hét az egész, ami ugye buszos utazásnál azt jelenti, hogy az idő felét a buszon töltjük.

A nagybátyámék eléggé "túlféltőek", és azt mondták, hogy csak akkor mehet, ha megy vele felnőtt is, nem engedik egyedül el (függetlenül, hogy kísérőtanárok mennek velük+idegenvezető is). Eddig úgy volt, hogy a mamánk megy vele, de most ő azt mondja, hogy mégsem szeretne, mert mostanában többször van rosszul (szívbeteg+a vérnyomása is magasabb, mint kéne). Olyankor muszáj lepihennie, és fél, hogy kint is ez lenne, nem bírná az egésznapos sétát, gyerekzsivajt, nem alvást. A nagybátyám dolgozik, ő nem tud menni. A felesége nem akar, mert hogy van egy kisebbik lányuk, vele mi lenne addig. A másik nagyszülő pár 80 elmúlt, szóval az teljesen felejtős. Ezért megtaláltak engem... Mert hogy én amúgyis szeretek utazni, jól beszélek angolul, meg bennem bíznának és tudják, hogy figyelnék a gyerekre (sokat vagyok velük). Meg hogy akkor ezt kapnám tőlük a szülinapomra, és fizetnének mindent + kapnék költőpénzt is tőlük. Egy ilyen angliai út nyilván jó buli lenne, de nem úgy, hogy rajtam kívül mindenki más 13-14 éves, mobilházban alszunk és 10 napig KFC-n élünk. Ráadásul én az ilyen szervezett, idegenvezetős túrákért sem rajongok, mert kényelmetlen és lehúzás...


Most viszont az unokatesóm 10 percenként zaklat, hogy de ugye elmegyek vele?! A nagybátyám is megígért mindent ezért.

Anya szerint rögtön nemet kellett volna mondjak, nem azt, hogy átgondolom még... Tudom, elrontottam, de akkor nem tudtam hirtelen, mit mondjak, vagy mit találjak ki, miért nem. Azzal nem akarom megbántani őket, hogy "nincs kedvem", vagy hogy nekem túl gyerekes a társaság. Mert az unokatesómat szeretem nagyon, de azért na... Szóval szerintetek mit tegyek? Hogy jól jöjjek ki ebből az egészből.

Ha én nem megyek, ő sem, mert hogy nem bír magára vigyázni, meg nem tudja beosztani a pénzét elvileg...



2020. márc. 8. 13:57
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
94%
A többiekkel nem megy felnőtt? Meg ott lesznek a tanárok is, velük is tudsz beszélgetni.
2020. márc. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:

Pár szülő megy még, de ilyen 2-3 talán. Meg itt konkrétan az a baj, hogy szerintük kell egy valaki, aki csak az unokatesómra figyel.


Gimis vagyok, nem hiszem, hogy sok közös témám lenne a tanári karral... :) Persze udvarias vagyok, meg mosolygok ha hozzám szólnak, de ritka, hogy tényleg jót beszélgetnék bármelyikkel is.

2020. márc. 8. 14:03
 3/39 anonim ***** válasza:
96%

Biztos nem vállalnám el.

Egy 14 évest te nem tudsz kontrollálni, ha megérzi a "szabadságot", és ki akar rúgni a hámból. Bármi történik (akár valami banális, amit a szülők rossz néven vesznek (pl. késik egy időpontról, nem arra költ, amire a szülők jónak látják stb.), azért is te leszel a hibás.

Ott vannak a kísérőtanárok, ha annyira úgy gondolják a szülők, hogy nem lehet rábízni a pénzt (ami azért elég szánalmas), akkor egy részét adják oda a kísérőtanároknak.

Ha meg végképp nem bíznak benne, menjenek vele ők, fizessenek meg valakit vagy ne engedjék el.

Elég szánalmas ez az egész, tekintve, hogy a suli szervezi.

2020. márc. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
80%
Én elmennék.
2020. márc. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
93%

"csak akkor mehet, ha megy vele felnőtt is, nem engedik egyedül el"


De hol vagy 17 évesen felnőt?? Ne vállald el, ez a felelősség nem való neked és nem is tisztességes a nyakadba varrni. Ha bármi, értsd, BÁRMI történik, egész életedben nem hagy nyugodni.

2020. márc. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mennyire vagy felelős. És 14 évesen kísértem el a mamát Angliába, mert kellett valaki aki feltalálja magát ott és vigyáz rá. Ha őt nem engedik nélküled akkor menj, de csak akkor ha érett gondolkodású felelősségteljes ember vagy, és nem még egy gond a csapat nyakába varrva. Sajnos nem lehet így megítélni, hogy nem tudjuk milyen vagy. A 14 éves társaságot meg túléled, majd te leszel az idős akire minden gyerek hallgat (normális esetben)
2020. márc. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
67%
én*
2020. márc. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, aszerint döntenék, hogy milyen az unokatesóm. Tényleg felelőtlen és vigyázni kell rá vagy csak túlféltik a szülei? Ha valójában a korának megfelelően megbízható, akkor elmennék. (Pont ennyi idősen pont ennyi idős csapatokat kísértem sportversenyekre, edzőtáborba és egyáltalán nem zavart a korkülönbség vagy a felnőtt társaság.)


Viszont, ha csak egy kis esély is van rá, hogy marhaságot csinál, ami miatt aztán engem vesznek elő, akkor nem mennék.

2020. márc. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%

Hát durván túlféltők. Minket 11 éves korunkban vittek 10 napra Németországba busszal, 30 gyereket 2 tanár....


Én a helyedben nem mennèk, az ilyem emberekkel, akik a kísérő tanárok mellé még egy külön "csendőrt" is bérelnek a gyerekük mellé, csak baj lehet.


Semmilyen komolyabb katasztrófát nem tudsz megakadályozni (pl buszbaleset, amitől megértem még ha fél vki), minden más bajnál életre szóló lelkiismeretfurdalásod lehet, de nem is értem, hogy Te mit tudsz tenni olyan helyzetben, amikor a tanárok semmit?

2020. márc. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:

Családilag nagyon jó a kapcsolatunk velük, szeretem is őket, de ahogy a lányokhoz néha hozzáállnak, az furcsa. Pl tavaly jönni akart ugyanez az unokatestvérem velünk a Szigetre az Ed Sheeran koncert miatt. És hiába mondta a tesóm, hogy ő nem fog ott állni a sarkában egész este, meg vigyázni 5-6 tinilányra, mondták a nagybátyámék, hogy az nem baj, csak menjen be velünk, meg azért ne szakadjunk el teljesen... Szóval ők mintha úgy lennének az egésszel, hogyha van a közelben egy felnőtt a gyerekükkel, akkor semmi gond nem lehet. De amúgy meg teljesen lazák, karácsonykor is úgy vette elő náluk az unokatesóm a kamrából a tequilat és kezdte el kitöltögetni, mintha vizet akarna inni. És erre sem szóltak semmit, vagyis csak annyit, hogy a fahéjjal ne kenjük össze a konyhapultot.


Nem tartom magam éretlennek, meg ha együtt vagyunk, hallgat rám. Alapvetően jó a kapcsolatunk. Meg az a szerencsém, hogy lány, és így inkább barátnőként tekint rám. Nem problémás amúgy egyáltalán.

2020. márc. 8. 16:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!