Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok a helyemben?...

Mit csinálnátok a helyemben? Nem akarok abortuszt, de kilátástalan a helyzet.

Figyelt kérdés

Terhes vagyok, most derült ki. Igazából szeretném ezt a babát nagyon, és elvetetni se lenne szívem, pedig az ép ész mégis azt diktálná.

22 éves vagyok, még a szüleimmel lakom, akik a páromról hallani sem akarnak. Így még azt se tudom, hogy mondjam el nekik, mert egyből azt mondanák, hogy ne tartsam meg, vagy ha mégis, akkor menjek és éljem az életem az apukával.

A páromnak már nincsenek szülei, így semmi segítségre nem számíthatunk.

Régóta tervezzük az összeköltözést, de nem igazán van rá keret. Én kb. fél éve keresek munkát, de sajnos csak néha van 1-1 alkalmi. Ha pedig még a hasam is elkezd nőni, még annyira se fognak sehova felvenni. A párom cégét hamarosan felszámolják, így ő is el fogja veszíteni az állását.

És akkor most feltenném a kérdést, az abortuszelleneseknek, hogy ebben a helyzetben mit kéne tennem? Én nem nélkülöző életet szántam a gyerekemnek. Terveim voltak még, külföldi munka, nyelvtanulás, stb.

Légyszi ne hurrogjon le senki, mert hangsúlyozom mégegyszer, nem szeretném elvetetni, csak nem látom, hogy "hova szüljek".


2012. jún. 15. 19:21
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
77%

Egyáltalán nem hurroglak le, megértelek.

Én sajnos elvetetném a helyedben. :(

Vagy örökbe adnám, de azzal az a baj, hogy akkor is 9 hónapig esélytelen, hogy munkát találj, külföldre mehess, vagy bármi.


De rábeszélni erre semmiképpen nem akarlak, hátha találsz valami megoldást!

2012. jún. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
77%

:( sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy. Nem irigyellek. Esetleg anyaotthon? Nézz utána a neten, mert nem tudom mi a menete, csak hallottam róla.

Biztos, hogy a szüleid így reagálnának? Csak, mert 1x anyum azt hitte terhes vagyok (pedig csak bogyót íratni mentünk párommal) és addig mindig azt mondta, hogy nehogy terhes legyek stb.... és akkor még ő mondta, hogy reméli nem abortuszra mentünk... :)

Szerintem mindenképp beszéld meg a szüleiddel, tudom, hogy nagyon nehéz lesz.

Kitartást neked!!!!!!


21/l

2012. jún. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
73%
remélem találsz jó megoldást,de előbb mond el a párodnak:)
2012. jún. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim válasza:
30%
NINCS SEMMI olyan indok amiért elvetetném a születendő gyerekemet. S E M M I! Mindig van megoldás. Meg kell nézni az összes lehetőséget, mérlegelni és dönteni. Sajnálom, hogy így vagy terhes, hogy nem is akartad. Ha nagyon akarjátok, meg tudjátok oldani a helyzetet. A párodnak is segítenie és támogatnia kell. A szüleid lehet, hogy melléd állnának és támogatnának. Szerintem, ha már terhes lettél, (valószínűleg) felelőtlenül, nem lehetsz annyira önző, hogy megölj egy benned lévő életet, hogy kikapartass magadból egy kisembert, akinek már arca is van! (tény, hogy abortusznál már van arcuk). Van megoldás és lehetőség. Már az is a kevésbé rossz megoldás, ha gyermekotthonba adod, vagy nevelőszülőknek. Sok pár vágyik babára, te pedig csak úgy megölnél egyet? Kérlek gondolkodj el ezeken. Én 19 éves vagyok, de biztos vagyok benne, hogy akár egyes egyedül is, de felnevelném, ha kell éjt nappallá téve dolgoznék, akár koldulnék is az utcán ha muszáj lenne. És ezt komolyan mondom. Kérlek gondold át ezeket. Kitartás, sok sikert.
2012. jún. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
75%

Az abortusz ellenesek úgyis azt fogják mondani, h "tartsd meg".

Én azt javaslom, h menj el a védőnőhöz, kérdezz rá a lehetőségekre. Anyaotthon egy megoldás. Úgy tudom, h fél évig élhetsz ott (legalábbis én így hallottam). Ha nagyon erősek az anyai ösztöneid, de végképp nincs pénzed, akkor talán állami gondozásba is beathatnád, amíg egyenesbe nem jöttök a pároddal. Csak arra kell most gondolnod, h ezt meg tudnád-e egyáltalán tenni. Az örökbefogadás is egy lehetőség, de talán nehezebb, mint átmenetileg lemondani a gyermekről.

Persze, ha minden kötél szakad, akkor csak az abortusz marad.

2012. jún. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
87%
Mindenkeppen mond el a szuleidnek es a parodnak. Utana merlegelj. Lehet pozitivan reagalnak a szuleid es nem is kell abortuszon :) Fiatalabb koromban en is azt mondtam, hogy nem lehetek olysn elethelyzetben, hogy elvetessem a gyerekem, de sajnos megis meg kellett tennem..:(
2012. jún. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
35%

Beszélj a szüleiddel,beszélj a Pároddal! Van még pár hetetek eldönteni,mi lesz a "leghelyesebb". Nem fogok mást írni válaszul Neked,hiszen erre nincs megfelelő válasz!

Talán érdekel az én sztorim: 3 gyermekem van,útban a 4. Apuka kihangsúlyozta,hogy nem szeretné,vetessem el,de nekem ez nem megy. Ő nem érti,hogy miért nem megy,szerinte tök egyszerű,Ő nem akar több gyermeket,Neki "néha még a három is sok,fel is kell őket nevelni" - szokta sűrűn mondani. Elhagyni nem fog,ezt kijelentette,max. nem fogja szeretni- amit nem tudok elképzelni,mert a gyerekeit imádja!

Az anyagi helyzet nálunk is... jobb ha nem is ecsetelem,a lényeg,hogy még 18 hónapig leszünk ilyen carban,utána lesz jó. Neki van biztos munkahelye,de a jelenlegi helyzetben egyetlen épp elméjű ember sem vállalta volna fel a 4. babót...


Remélem jó döntés fog születni!!!


Üdv: 3 lányos

2012. jún. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
28%

Én megbeszélném a párommal, menjen el külföldre dolgozni, pl. Németország, hentesnek, vagy csomagolni, vagy bármi munkát vállalni, 2-3 hónap után kivenne ott egy albérletet, és elmennék hozzá lakni.

Ott megszülném a gyereket, ott pl. A családi pótlék 50 euró, az alap fietés 1200 euró, albérlet 600 euró rezsivel, 250- elmegy kajára, még félre tudnátok tenni 350 eurót, a babára meg bőven elég a családi pótlék.

Szüleimnek nem mindanám el míg a párom kint nem teremtette meg a helyzetet!


Én így oldanám meg!

2012. jún. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:

Nem szeretném se elvetetni, se örökbe adni. Ő már az enyém. :) A páromnak már elmondtam, és azóta folyamatosan mérlegelünk együtt. És felnevelni is együtt szeretnénk.

Lehet, egy kis lyukban fogunk kikötni, de együtt akarunk maradni.

A szüleim kb 80%, hogy így reagálnának, mérhetetlen utálatot mutatnak a párommal szemben. :S

2012. jún. 15. 19:55
 10/38 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Igen, gondoltam rá, hogy még most is ki lehetne menni külföldre, bár én együtt gondoltam, és pár hónapig még én is simán tudnék dolgozni, de olyan nehéz munkát találni innen messziről. :S
2012. jún. 15. 20:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!