Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Sroth torna javithat a gyerek...

Sroth torna javithat a gyerek gerinc ferdülésén?

Figyelt kérdés
11éves a lányom kb félnéve vettem észre hogy valami nem oké a hátával. Majd körzeti korházba vittem ahol gyógytorna vokt neki ,de nem láttam jónak,elégnek.igy tivább léptem. Kerestem magán gyógytornászt aki azt mondta komoly a dolog és már ott tartunk hogy füző kell . Illetve elkeztük a shrot modszert is.van itt valaki akinek javult igy?
2020. ápr. 20. 22:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A leghatékonyabb torna gerincferdülésre ez. Viszont akárhonnan ezzel sem lehet megállítani, vagy javítani a ferdülés mértékén; sikeressége pl. attól is függ, hogy hány fokos a gerincferdülés, milyen típusú a görbület; és persze attól is, hogy önállóan mennyire rendszeresen végzi majd a gyermeked otthon.
2020. ápr. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, segíthet, de a fûzôt is hordani kell. Kényelmetlen, meleg, ronda, de segít.
2020. ápr. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon horror, 10.000 ft/alkalom.
2020. ápr. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
11 évesen kicsit későn vetted/ vették észre. Nekem már oviba észrevették, lúdtalpam is volt, gyógycipő, csoportos torna stb... A schrottot ( azt hiszem így kell írni) kb. 10 éves koromban kezdtem, 4000/ óra volt mindkét helyen magángyógytornásznál. Kb. 14 éves koromban, amikor már az enyém volt a felelősség, otthon már vagy fél éve nem tornáztam, a gyógytornász nem válaszolt az sms-emre, így annyiban hagytam az egészet. Fűzőm sosem volt, bár az orvos előszeretettel ijesztgetett vele. Végig kb.13-15-17 fok között ingadozott a görbület, aztán túlkorrigáltuk így a másik irányba lett ugyanannyi :) A mostani életemre annyiban van kihatással, hogy évente járok röntgenre és magánorvoshoz. A kettő együtt kb. fél óra sincs.
2020. ápr. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem mindkét gyerekemnek van gerincferdülése, lúdtalpa,bütyke, mindet tőlem örökölték. Én a hátam miatt rettenetesen szenvedek, így folyamatosan mondom a lányomnak, hogy csinálja a gyógytornát. Elvittem gyógytornászhoz, irattam neki gyakorlatsort (bár nem Schrottot), vittem gyógyúszásra, utálta. Suliban elvileg van gyógytorna, de azt mondja, hogy fegyelmezéssel elmegy az idő, mindenesetre magasról tesz az egészre.

Pedig látja, hogy én mit szenvedek, mutattam neki videókat is, hogy mi miért van, és mit okozhat. Nem érdekli.

Ezek után én nem küzdök.

Amúgy Schrottnál én is voltam, a saját hátam miatt, de ez sajnos nem olyan, hogy megmutatják, és otthon csinálod egyedül, hacsak nincs körbe tükrös nappalid. Most már nagyon húzós 9000 ft-tól felfelé. Nem is értem mit gondolnak, amúgy mindenféle gyógytorna ilyen áron mozog mifelénk. Mert ugye azt mondják, betanítja, és csináld otthon. De azért a legtöbb ember nem csinálja otthon egyedül, de szívesen eljárnék heti 2-3 alkalommal. De ennyiért biztos nem.

Nekem marad a hagyományos gyógytorna. Gyerek ortopéd doki nem tudott nagyon mit mondani a gyerekre, azt mondta szép izmos a háta, mégis ferde, nem érti miért, biztos rossz az ágy. Szerintem meg örökölte. Nem tudom mennyit javulna, ha minden nap csinálná, biztos, de azért azt megnézném, hogy melyik gyerek csinálja minden nap. Az enyémet nem érdekli, mert nem fáj neki, nem is érti miért mondom. A számítógép, telefon sokat ront a helyzeten, az biztos.

2020. ápr. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem késön vettem.észre . Mert 2019.decembere óta van látvanyos. Addüg is nyilván voot csak azóta rohamosan nő a ferdülése ,neki most 38fokos igx füző mindnekepp kell. A shrottot csibaljuk heti 2ora gyógytornásszal plusz minennap otthol mert nekünk már a mütét is szóba esett. Komokyan veszük. Nagyon remelem hogy elkerüljük hogy meg kelljen müteni.
2020. ápr. 29. 07:37
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem akarok veled vitatkozni, de igenis későn vetted észre. Ha egy gyereknek 38 fokos gerincferdülése van az rengeteg. Szerintem már az én 13 fokomon is lehet látni egy kicsit, nem igaz hogy egy ilyen mértékűt nem lehet. A fűzőt kb.20-25 foktól teszik fel, műtét pedig 40-45 foktól szokott lenni kb. Reménykedj ,hogy a gyereked megérti milyen fontos a gyógytorna és magyarázd el neki, hogy egy műtét nem játék.
2020. ápr. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azon vagyunk... de hiddel nekem hogy fél év alatt lett ilyen a háta.
2020. ápr. 29. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!