Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Sima szülés vagy császármetszés?

Sima szülés vagy császármetszés?

Figyelt kérdés

A párommal babát szeretnénk és ezáltal elkezdtem azon gondolkozni hogy majd hogy tudom megszülni.

5évvel ezelőtt egy 12 órás gerincműtétem volt ahol a háti gerincem 90%-át elmerevítették titán rudakkal meg csavarokkal mivel súlyos gerincferdülésem volt.

Természetesen veszélyeztetett terhes lennék de a szülést még nem tudom hogy milyen lesz a megfelelő. Az orvos természetesen a császármetszést mondta de nem szeretnék még egy heget a testemre. Sajna van elég.

Szerintetek? Esetleg van aki gerincműtét után vállalt gyereket?



2016. júl. 6. 22:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kolléganőm és két unokatestvérem is átesett ilyen műtéten. Az egyik unokatestvérem és a kolléganőm volt terhesek közülük, mindketten a terhesség második felében feküdtek, mert nem bírta a gerincük az állást/ülést, fel sem merült a természetes szülés lehetősége egyiküknél sem. A másik unokatestvérem nem mer gyereket vállalni, mert a műtét óta kerekesszékes, ugyan nem bénult le, de olyan fájdalmai vannak járás közben, hogy sírni tudna, de ülés/fekvés közben is fáj neki a gerince, sok fájdalomcsillapítót kell szednie, így nem mer kockáztatni.
2016. júl. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Mondhat itt bárki bármit, ha eljön az idő, az orvosnak kell döntenie.
2016. júl. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Baratnom gerincmutet utan 15 evvel, felig lesantulva programcsaszaros volt. 35 eves volt akkor. A huvelyi szules szoba sem johetett az o multjaval.


Ha te szeretnel huvelyi uton szulni, keress meg tobb orvost, hatha!

2016. júl. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem az orvosod nem veletlenul ajanlotta neked a csaszart.
2016. júl. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
Tényleg egy (plusz) hegen múlik a te és a babád egészsége? Mondom ezt 7 heggel és egy babával, aki bár természetes úton született, de nem érdekelne ha nem így lett volna.
2016. júl. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Ha en választhatnék hogy hogyan szulok akkor a császár mellett dontenek. De a te esetedben természetes úton szulnek.
2016. júl. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A császáros heg fehérneművel fedett helyen van és gyógyultan kb 5 cm hosszú vízszintes csík. Jó heggyógyulási hajlammal nem is látszik.
2016. júl. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%
Esélytelen hogy találsz olyan orvost aki vállal egy ekkora kockázatot.
2016. júl. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
35%
Miután volt természetes szülésem és császárom is, normál esetben is császárt választanék, nekem sokkal könnyebb és fájdalommentesebb volt. Igaz, hogy fáj utána, de nem hasonlítható össze a szülési fájdalmakkal. Legalábbis nekem így volt. A helyedben meg főleg császárt választanék, ha az orvos is azt javasolja.
2016. júl. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
40%

Nem biztos, hogy egyértelmű császár.

Érdemes körbe járnod a témát!

Van a facebook-on egy csoport: Mindent a szülésről (szakértőkkel) , itt természetes szülés hívei vannak, próbáld meg ott megkérdezni, van e valakinek ilyennel tapasztalata, vagy tudnak e ajánlani támogató orvost!

2016. júl. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!