Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszt nevelő szülők! Ti...

Kamaszt nevelő szülők! Ti próbáltátok rendszerezni a gyereke(i)tek napját a karantén alatt?

Figyelt kérdés
Ha igen, hogy nézett ki egy napjuk? Betartották? Nem volt miatta veszekedés?

2020. jún. 18. 21:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én ugyan nem a szülő oldalon állok hanem a gyerek (16 éves vagyok), de nekem a szüleim nem csináltak semmiféléle napirendet. Én mindig úgy csináltam/csinálom, hogy hétfőn és kedden megcsináltam a tanulnivalót (de ugye már nincs iskola). A többi napom meg szabad volt.

2020. jún. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod.
2020. jún. 18. 22:01
 3/4 anonim ***** válasza:
53%
Nálunk az volt a mázli, hogy a suli rendes online órákat tartott, így alapból volt egy rendszer, 9-13 óra között „iskolában volt”. Délután egy óra mozgást iktattunk be mindennap, és a számítógépes játékidő is meg volt szabva. Lehet, hogy túl keménynek tűnik, de nekünk bevált, azt hiszem, enélkül megbolondultunk volna itthon összezárva. Mivel ő is tudta, hogy ez „vis maior” helyzet, könnyebben elfogadta, mintha mondjuk nyáron próbálkozom hasonlókkal. :)
2020. jún. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A lányom 12, még nem igazi kamasz, de kiskamasz.

Annyi volt, hogy azért fél 8-kor felkeltettem, hogy készüljön össze, és 8-kor üljön le a gép elé. Bár nem voltak online órák, úgyhogy mondta is, hogy miért nem alhat 10-ig? Hát, ne. Iskolaidő.

Tanulni nem tudtam odaülni mellé, mert az alsós gyerekkel tanultam, de néha benéztem rá, és sokszor olvasott, játszott. Olyankor mondtam neki, hogy illene a tanulással foglalkozni. Ha nem szóltam neki, volt, hogy este 7-ig "tanult". Mondtam neki, hogy ő is jobban jár, ha odaül, és megcsinálja még délelőtt. Ha nem szóltam neki, elcsúszott, nem küldte be a feladatokat, szóval kellett vele foglalkozni. Igaz, ő adhd-s.

2020. jún. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!