Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit szóltok ehhez? Nem tudom...

Mit szóltok ehhez? Nem tudom mit tehetnék de változtatni akarok ezen? Hogy győzhetném meg apámat?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok és zsebpénznek napi 1000 forintot kapok. Két nagy szekrényem van tele trendi márkás cuccokkal,rengeteg övvel,kiegészítővel. Nagyon sok nyakláncom karkötőm,gyűrűm,hajgumim,csatom van. Van saját lovam amin mindennap lovagolok de soha nem csutakolom le azt mindig a Béla bácsi csinálja.(pénzért)Rengeteg sminkem van,hajszínezők,testápolók,krémek. Van hajvasalóm ipod-om,laptop-om,webcamera,fényképezőgép,hifi,saját szoba,saját tv,DVD lejátszó,CD lejátszó,könyvek, magazinok,vannak cicáim meg kutyusaim is akiket minden héten elvisznek a kozmetikába,én is járok fodrászhoz,szemöldökszedésre,maszírozásra,uszodába,szaunába. Sokáig élveztem a helyzetet de már zavar hogy ennyi mindent megengedhetek magamnak. Arra gondolok hogy hányan vannak akiknek nem azon jár az eszük hogy másnap este melyik étteremben vacsorázzanak hogy hogy egyáltalán tudnak-e majd vacsorázni. (van-e miből?)És ilyenkor bűntudatom van hogy én az udvaron süttetem a hasam a medencébél más meg az utcára kényszerül mert nincs munkája nem veszik fel sehová és nem tudja fizetni a lakbért. Megmondtam apának hogy nem kell minden drága cuccot megvenni mindenből meg nem akarok étterembe kajálni meg hasonlók de ő azt mondja hogy mindenkinek látnia kell hogy ő mindent megad nekem.-.- Mit csináljak ezzel? Hogy győzzem meg hogy már nem akarok ennyi mindent csinálni,venni? Inkább állatotthonokba meg gyerekkórházakba szeretném küldeni ezt a pénzt! Már felvetettem neki az ötlet de hallani se akar róla hogy csak úgy kidobjuk a pénzt olyasmire amiből nekünk nincs hasznunk.
2010. aug. 2. 14:27
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
68%
Ilyen nemcsak a filmekben van? Nem néztél most sok ifjúsági filmet a szünetben?
2010. aug. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
79%
Nagyon megható, hogy egy korodbeli lány így gondolkozik, mert egy csomó embernek tényleg csak a buli jár a fejében ennyi idősen... :S Azt mondtad már édesapádnak, hogy milyen célra szeretnéd adni? Esetleg megpróbálhatod megkérni, hogy képzelje bele magát az ő helyzetükbe, hogy nincs pénze ennivalóra, halálos beteg és valami sebészeti eljárásr kéne a pénz, de nem tudják kifizetni, mennyire örülne neki. Vagy próbáld meg azt elmagyarázni neki, hogy neked már mindened megvan, ami "kell", és ha igazán boldognak akar látni téged, engedje, hogy ne magadra költsed a pénzt! Sok sikert! Írd meg, hogy sikerült! ;)
2010. aug. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
71%
Győzd meg az apádat, hogy mindezek mellé, amiket neked megad, adakozzatok gyerekkórházaknak, állatmenhelyeknek, és adjatok munkát rászoruló embereknek.
2010. aug. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
71%
Én is sokszor kérhettem dolgokat (de azért nem ilyen extrém szinten), hasonló korban rájöttem, hogy egyrészt nem illik a szüleim pénzét szipolyozni, és nem is kell nekem semmi úgy igazán. Mostanra már sok mindent tartok sznob dolognak, és évi költségvetésem, ami nem önfenntartó árucikkekre megy (elektronikai eszközök stb..) nem haladja meg az átlag 10e forintot (na jó most 6 év után vettem 24e ért telefont, de amúgy szinte semmit nem veszek). Engem azért elfogadtak olyannak, amilyen vagyok. Puritán ruhákba, mindenféle extra nélkül...
2010. aug. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
57%

Nekem más a véleményem, mint az előttem szólóknak.

Mindig is lesznek szegények és mindig is lesznek gazdagok, amíg világ a világ. A gazdagok hiába segítenek a szegényeken, az összes szegényt segíteni nem tudják. Fogadd el a helyzetet, hogy ti az átlagnál jobban éltek!

A legjobb dolog valóban az adakozás! Nekünk, ha lenne olyan sok pénzünk, hogy megtehetnénk megtennénk. De mindenképpen megkeresnék egy rászoruló pl kórházat, beszélnék az igazgatóval, hogy mire van szükségük, ezt segítenék beszerezni (pl eszköz). Ha pénzt adsz csak úgy, az elfolyik, viszont ha hasznos tárgyat adsz, azzal tudsz igazán segíteni.

2010. aug. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
89%

Édesapádnak, ha ennyi felesleges pénze van, jótékonykodjon!!!


14 évesen szerintem nem normális ez amit te kapsz, akármennyire is sok pénzetek van, így nincs semmi célod, mivel minden az öledbe hullik.


Ha ő nem akar jótékonykodni, esetleg megteheted, hogy te bevásárolsz, már akár ha veszel pár játékot, és beviszed egy kórház gyerekosztályára, az is szép gesztus, de ennyiből, akár már gépeket is vehetnétek, stb.


Ez a baj, ne vedd sértésnek, hogy inkább téged teletöm hasztalan dolgokkal, ahelyett, hogy másokon segítene.

2010. aug. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
81%
Ha nem tudod meggyőzni apukádat akkor inkább próbáld ilyen módon kihasználni a helyzeted. 14 évesen mivel nincs saját kereseted nem döntheted el apukád helyett, hogy mire költse a pénzét, mert ha rád akarja akkor rád fogja. Inkább szedd össze a régi ruháidat és cuccaidat amik már nem kellenek és adományozd el. Gyűjtsd össze a zsebpénzed, ne költsd el azonnal és akár abból is adományozhatsz. Próbáld kihasználni a helyzetedet arra, hogy jótékonykodj.
2010. aug. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak üzenem hogy nem néztem túl sok filmet. -.- A többiek válaszát köszönöm,azt megértem hogy nem rendelkezhetek az ő pénzével hogy mire adja ki mert nem én dolgoztam meg érte hanem ő. DE a zsebpénzem az az enyém és azt arra költöm amire akarom nem?
2010. aug. 2. 15:00
 9/25 anonim ***** válasza:
79%

Apukád nagyon szeret téged és mindent meg akar adni. Szerintem ülj le vele beszélgetni és mondd el, hogy neked igazából nem ezek az igényeid.

Mondjuk szerintem azzal kezdd, hogy segítesz Béla bácsinak lecsutakolni és ápolni a lovad. Foglalkozz sokat az állataiddal. Pl. elviszed őket sétálni, játszol velük.

Szedd össze a ruháidat, amik már nem kellenek és adományozdd el őket. Rakdd össze a zsebpénzed és vegyél belőle pl. egy kórháznak vmilyen eszközt.

Egy másik dolog. Pénzt soha ne adományozz senkinek. Kaját, ruhát, eszközöket igen, de pénzt soha, mert mindig eltűnik útközben. A legjobbat meg akkor teszed, ha megtanítjátok az embereket pénzt keresni.

2010. aug. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
55%

hogyha ennyire nemakarod ezeket csinni, akkor a masszázst és az éttermet átvállalhatom....

perszze ha csak ez mind a terhedre van..........

2010. aug. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!