Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit szóltok ehhez? Nem tudom...

Mit szóltok ehhez? Nem tudom mit tehetnék de változtatni akarok ezen? Hogy győzhetném meg apámat?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok és zsebpénznek napi 1000 forintot kapok. Két nagy szekrényem van tele trendi márkás cuccokkal,rengeteg övvel,kiegészítővel. Nagyon sok nyakláncom karkötőm,gyűrűm,hajgumim,csatom van. Van saját lovam amin mindennap lovagolok de soha nem csutakolom le azt mindig a Béla bácsi csinálja.(pénzért)Rengeteg sminkem van,hajszínezők,testápolók,krémek. Van hajvasalóm ipod-om,laptop-om,webcamera,fényképezőgép,hifi,saját szoba,saját tv,DVD lejátszó,CD lejátszó,könyvek, magazinok,vannak cicáim meg kutyusaim is akiket minden héten elvisznek a kozmetikába,én is járok fodrászhoz,szemöldökszedésre,maszírozásra,uszodába,szaunába. Sokáig élveztem a helyzetet de már zavar hogy ennyi mindent megengedhetek magamnak. Arra gondolok hogy hányan vannak akiknek nem azon jár az eszük hogy másnap este melyik étteremben vacsorázzanak hogy hogy egyáltalán tudnak-e majd vacsorázni. (van-e miből?)És ilyenkor bűntudatom van hogy én az udvaron süttetem a hasam a medencébél más meg az utcára kényszerül mert nincs munkája nem veszik fel sehová és nem tudja fizetni a lakbért. Megmondtam apának hogy nem kell minden drága cuccot megvenni mindenből meg nem akarok étterembe kajálni meg hasonlók de ő azt mondja hogy mindenkinek látnia kell hogy ő mindent megad nekem.-.- Mit csináljak ezzel? Hogy győzzem meg hogy már nem akarok ennyi mindent csinálni,venni? Inkább állatotthonokba meg gyerekkórházakba szeretném küldeni ezt a pénzt! Már felvetettem neki az ötlet de hallani se akar róla hogy csak úgy kidobjuk a pénzt olyasmire amiből nekünk nincs hasznunk.
2010. aug. 2. 14:27
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
85%

én is eléggé jól élek,de annyira nem mint te.nekem is van saját laptopom,kamerám,tv-m,dvdlejátszóm,dvdgyűjteményem,rengeteg converse cipő,márkás ruhák...szóval ami kell nekem mindenem megvan.

néha engem is zavar,hogy én ott egy csomó zacskóval járok közben meg ott kéregetnek.

szerintem azt tudnád tenni,hogy nem mész el apukáddal kajálni étteremben hanem otthon eszel.ő menjen és egyen,de neked tisztább lesz a lelkiismereted ha otthon eszel.

és talán ha apukád akar neked venni valamit akkor megmondod neki,hogy tele a szekrényed,neked már nem kelltöbb ruha.vagy van mér egy csomó elektronikai cuccod,nem kell más.csak akkor fogadd el ha szükséged is van rá:)

2010. aug. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
87%
Szió. ha van olyan cuccod (bármi) ruha stbb. amit nem használsz nekem adnád? 1 szegény csaj
2010. aug. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Naaa...most komoly? (uccsó kommentelő)
2010. aug. 2. 19:56
 14/25 anonim ***** válasza:
Ordas nagy kamu kérdés!
2010. aug. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
apukádnak igaza van... mi a pö csömnek? a gyerekkórháznak meg ezeknek majd az ad akinek kurwa sok pénze van és csak úgy szarja... szüleid nem csak úgy 'sz@rják' a pénzt... keményen megdolgoznak érte... (ha nem akk bocs xD) kell az nekik sok dologra... ha meg mégis van egykis fölös abból mér ne telne a ruhákra meg étteremre meg hasonlók? örülj neki... nem mindenkinek így van...
2010. aug. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Képzeld nem ordas nagy kamu kérdés. -.- Utolsó kommentelőnek meg üzenem hogy élvezem hogy nekünk ilyen jól megy csak néha eszembejutnak az ilyen dolgok és olyankor rosszul érzem magam. :S
2010. aug. 3. 10:48
 17/25 anonim ***** válasza:
62%

A válasz megírásának időpontja: ma 10:24


Aki rá tud költeni a kölykére havonta 300.000 + forintot az nem keményen dolgozik meg érte. Kb. kizárt. Vagy politikus (haha), vagy vállalkozó, aki egy "kicsivel" kevesebbet adózik, mint kéne (haha), vagy állami cégvezető, ahova seggnyalással és kenőpénzek tömkelegével lehet bejutni majd kellő mennyiségű korrupcióval megtartani a posztot (haha) vagy maffiózó (esküszöm még ez lenne a legkevésbé problémás, ez legalább tiszta sor...).



Kislány:


Engem ne etess. Ez kamu kérdés. A 2. mondattól lehetett tudni. Pláne, hogy ennyire idióta kérdést minek feltenni. Ha nem vágysz valamire nem csinálod. Fogod a zsebpénzed és lesétálsz vele a gyerekkórházba és az előtte lévő adományosdobozba bedobod. A kolbásznak való lovadat amit csak sznobizmusból tartasz (Béla bácsi tartja, persze pénzért, HAHA) te csutakolod és felajánlod a szegényebb osztálytársaidnak, hogy jöjjenek ingyen lovagolni rajta. Nem mész el masszíroztatni (igen, így írják helyesen, kéne kérned a magazinok mellé nyelvtankönyvet is!), se pedikűrözni, manikűrözni, hanem megcsinálod magadnak a barátnőiddel, mint egy átlagos lány, stb. Ehhez nem kell neked segítség.


Itt simán egy elég ügyetlen próbálkozást láthattunk arra, hogy vajh' hogy reagál a nagyközönség egy ilyen kérdésre, hogy jön-e rá az anyázás, hogy így burzsuj úgy burzsuj.


Ha viszont valóban igaz a kérdés, amire személy szerint egy lyukas garast sem tennék akkor sürgősen kezdjél magaddal valamit mert rettentően buta vagy és ha apukád nyugdíjba megy vagy meghal akkor pár éven belül éhen fogsz halni....

2010. aug. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

De aranyos vagy, hogy ennyi idősen nem kihasználod a helyzetet hanem segíteni szeretnél másokon. Amilyen nemes gondolatokon jár az eszed apukád pont az ellentéte. Sztem neki csak az a lényeg, hogy mindenki lássa, hogy milyen fényűzően éltek, mennyi mindent megad neked,és hogy ő a szuperapuci....Ha valakinek van pénze inkább elszórja és mindig olyan dolgokra költi ami már van és ami ugyanolyan jó ha kevesebbet adsz érte akkor is? Ahelyett, hogy segítsen másokon? Ez szörnyű felfogás. Csoda, hogy te nem lettél ilyen. Amit tehetsz az az, hogy esetleg amit magadnak veszel annak egy részét költöd csak el a többit pedig valahogy elintézed, valakin keresztül, hogy eljuttassa olyan embereknek akiknek szükségük van rá.


U:I: Ne értsd félre az előzőeket nem sértegetni szerettem volna apukádat, hiszen tuti, hogy szereted és semmi jogom rosszat mondani róla. De azért a viselkedése az Nekem se jön be és mint írtad Neked se.

2010. aug. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Megpróbálom amit írtatok h nem pénzt küldök a kórházba hanem játékot a gyerekeknek vagy az olcsóbb gépeket megvenni 4-5 heti zsebpénzemből. Ha kell még kipótolom máshonnan. Állatmenhelyre se pénzt küldök hanem kutya/macska kaját gyógyszereket a beteg állatoknak. Egyébként figyelembe se veszem az utlosó előtti kommentelőt. Nem kamu kérdés,ha nem hiszed el,a te dolgod. Egyébként nem sznobságból tartunk lovat, nagyon szeretem a lovam!!! Mindennap lovagolok rajta,simogatom,adok neki répát vagy almát,néha kockacukrot. Gondoznám én csak nem lehet. Apám azt mondja ne erőltessem meg magam,hogy én ne cipeljem a kajáját meg a vizesvödrét mert nehéz. -.- Csutakolni meg azért nem csutakolhatom mert hogy összekoszol. Könyörgöm létezik olyan is hogy mosógép. Amúgy meg nem kolbásznak való te érzéketlen tuskó! Nagyon jó kiállású egészséges ló,néha még el is kérik fedeztetni ha tudod egyáltalán hogy ez mit jelent.
2010. aug. 4. 19:03
 20/25 anonim ***** válasza:
"Utolsó" (szegény csaj voltam) igen ...... (nem kamu ) csak megköszönni tudnám
2010. aug. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!