Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek a lányommal, ha...

Mit tegyek a lányommal, ha bűn ronda, és emiatt önbizalomhiányos, és elkezdte harapdálni magát?

Figyelt kérdés

Meseszép volt kicsinek, de most kamaszkorára megcsúnyult.


Aki kicsiként szép volt, az felnőve csúnya lesz.


17 éves, nem volt még barátja, valamilyen szinten frusztrálja is a dolog, mert mindig mondja, hogy az osztályból már csak ő az egyetlen, akinek még nem volt senkije. Folyton kapja az elutasítást a fiúktól is szegénykém. Pedig úgy öltözködik, mint az osztálytársai, de még a stílusos megjelenés se segít neki. A smink nem sokat dob rajta.


Az utóbbi időben észrevettem, hogy a jobb alkarját elkezdte harapdálni. Faggadtam, aztán azt mondta, hogy amikor bement a városba ma délelőtt, akkor a buszon az egyik ismeretlen lány odaszólt a mellette ülőnek, hogy milyen csúnya. Elmondása szerint már fél éve csinálja ezt. Mit kellene tennem?



2020. júl. 8. 21:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%
Szakemberhez vinném. Holnap reggel. (De mivel te vagy a lány, ezért egyenesen mondom: keress segítséget!)
2020. júl. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%
Remélem ez csak kamu kérdés, ilyen hülye anyja nem lehet szegény lánynak.
2020. júl. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
39%
Szajkosar esetleg?
2020. júl. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
92%
Nyilván ő a lány, senki, egyetlen szülő se mondana soha olyat a saját gyerekére, hogy "bűn ronda".
2020. júl. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
15%
Írj privit ha gondolod.
2020. júl. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
91%

Biztos nem vagy "bun ronda". Nem ciki ha meg nem volt parkapcsolatod, nem kell elsietni.


De irok par dolgot amitol en szebbnek ereztem magam tizenevesen: amikor eloszor formara szedte a szemoldokom egy kozmetikus, manikur, sport, hajstilusok probalgatasa, uj hajszin


Nekem 18-19 evesen lett eloszor baratom es nem maradtam le semmirol :) ne aggodj!

2020. júl. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
88%

Egyetértek az előzővel, nekem is 18.5 évesen lett az első barátom, és 4 évig voltunk együtt. Nagyon megérte addig várni, baromi jó volt!


A hajam volt kék is, olyan szinten sokat próbálgattam, mi válik be.

A smink is sokat tud dobni, ha nem te csinálod magadnak otthon, hanem elmész egy profihoz, aki megmutatja neked, hogy a te arcodhoz mi áll jól!


Szőrtelenítés, kozmetika, sportolás (ez brutál fontos és a kedved is jobb lesz a hormonhatástól), jóga stresszcsökkentő, de akár saját ruhákat is csinálhatsz, hogy egyedi legyen és jobban tükrözze a stílusodat. Én ezekkel is kísérleteztem régen, festettem, varrtam, vagdostam ruhákat, és tök jól éreztem utána magam benne.


A fontos, hogy keresd meg a saját stílusodat! Mindenre van megoldás!


Egy pszichológus azért nem biztos, hogy ártana, ha már a saját tested bántalmazásáig elmentél. Jó lenne beszélgetned valakivel!

2020. júl. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
20%

17 évesen nem csak a fiúkon kéne járni az eszed. Nem hinném, hogy bűn ronda vagy, ki mondta ezt neked? És ha ronda vagy, képzeld, vannak ronda fiúk is, nekik is kell társ. Egyébként én meg szép voltam, és mégis 19 évesen lett először fiúm. Egy nagyon erős, szigorú gimibe jártam, a tanulás mellett nem is lett volna időm fiúzni, nem jártam sehova, az osztálytársaim meg nem is tetszettek. Nyilván túl nagy önbizalmam nekem sem volt ebben a korban, de nem éreztem azt, hogy itt a világ vége, mert középiskolás koromban még nem jártam senkivel.

Az, hogy valaki kárt tesz magában viszont pszichiátriai kezelést igényel. A kisfiam a haját tépte egy időben, ne menjünk bele, hogy miért, de hordtam pszichológushoz miatta. Nem biztos, hogy magától el fog múlni.

2020. júl. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
66%

Te vagy a kislány, ugye?


Várj, ne válaszolj, mert kitalálom a választ. Persze, hogy te vagy. Normális eszű szülő nem "bűnrondázza" le a kislányát.

Javaslom, keress barátokat és ne azon katogj, miért nincs pasid. Adj a megjelenésedre. Sportolj valamit, ami alaposan lefáraszt és közösségi élményt ad. Menj el kozmetikushoz, ha gond van a bőrőddel, fodrászhoz, ha gond van a frizuráddal, fogorvoshoz, ha gond van a fogaiddal. Ennyi a titok.

2020. júl. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
De mi van akkor, ha valaki nem egy bűn ronda pasival akar lenni?
2020. júl. 8. 23:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!