Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért nem tudok örülni dolgoknak?

Miért nem tudok örülni dolgoknak?

Figyelt kérdés

Nagyon ritkán érzem azt, hogy tényleg boldog lennék. Mindig van valami... Ha barátokkal találkozom, végig azon kattogok, hogy még otthon mennyi dolgom lesz, tanulni kell (nyelvvizsgára), stb. Itthon meg hogy sietnem kell, mert még mennem kell ide, meg oda.

Ajándékokkal, tárgyakkal is így vagyok, hogy egyáltalán nem vagyok hálás, nem érzem azt, hogy "wow, de jó, hogy ez megvan". Pl. megkapom a táskát, ami után már hónapok óta sóvárgok és 2 nap múlva már biztos megvan a következő nagyobb dolog, amit szeretnék. Most is így voltam, hogy kaptam egy iPadet, de már az őszt várom, hogy legyen új iPhone-om. Pedig tudom, hogy sok ember akár az egyiknek is nagyon örülne.

Utazásokkal is így vagyok, hogy még javában ott vagyok az egyik helyen (teszem azt Párizsban), de már a 2 hónappal későbbi spanyol utat tervezem, hogy na majd ott miket akarok megnézni, hol akarok fotózkodni stb. És sokszor ezért azt érzem, hogy nem is a jelenben élek, hanem kb átrángatom magam a napokon, mindig nagyon várok valamit, de utána az a valami egyáltalán nem okoz akkora örömöt, mint vártam.


16/L


2020. júl. 9. 18:40
 1/4 anonim ***** válasza:
57%
Annnyira jó, hogy már nem vagyok tini :)))))
2020. júl. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nagyrészt szülőktől veszi az ember önkéntelenül. Valószínűleg a szüleid is ilyenek, és átvetted tőlük.

Ami a telefont, táskát illeti, ezt teszi velünk a fogyasztói társadalom. Az a lényeg, hogy mindig valami újra kell vágyni. Ezzel neked van dolgod, koncentrálj arra, amid van, próbáld azt a tárgyat élvezni, és néha jelölj ki időszakokat, amikor semmit nem veszel. Pl érvelj magadnak, hogy minek neked az iphone, mi az, amit vársz tőle, mit gondolsz, milyen pluszt tud neked nyújtani, és ha már előre tudod, hogy megkapod és másnap már nem érdekes, akkor tudatosan mondd ki, hogy most ez nekem nem kell. Ezáltal tudod magad kontrollálni, és a tudatos pénzügyi tervezést is elkezdheted. Például ha meg akarják neked venni, elkéred a pénzt és bankba teszed, és nem nyúlsz hozzá. Ez elég nehéz, amikor az ember már hozzászokott, hogy csak újabb és újabb tárgyak elégítik ki, de jó gyakorlat.

2020. júl. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
95%
A másik, hogy annak alapján, amit írsz, neked kicsikét talán túl sok a jóból. Több százezer forintos kütyük halomban, meg egyik utazás a másik után, és nem vagy már képes kiélvezni. Lassítsatok le. Nem kell ennyi minden. Az agyad képtelen kiélvezni egy dolgot, olyan iszonyat mennyiségű az inger.
2020. júl. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok, csak már felnőtt. Nekem egy középkategóriás telefonért hónapokat kell spórolnom, megveszem és nem okoz örömet, hiába vágytam rá. Nagyon várok egy eseményt, de mikor eljön, ott vagyok nem érzek semmit maximum szorongàst...

Furcsa nagyon. Azt gondolom, amit fentebb is írtak, hogy a szüleimtől vettem ezt át. Nem tanítottak meg örülni, mondjuk nem is volt gyerek koromban, aminek örülhettem volna...

2020. júl. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!