Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy mondjam meg anyukámnak,...

Hogy mondjam meg anyukámnak, ha barátnőm lesz?17L

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy ő nagyon elítéli a másságot, bármikor random elkezdi szidni a nem heteroszexuális embereket. Viszont én biszexuális vagyok, és ezt még nem mondtam el neki. És ő már azt sem nézi jó szemmel, hogy én nem ítélem el a másságot, és a legjobb fiúbarátom is gyűlöli, csak mert meleg. Pedig egyébként mindig azt mondta milyen jó hatással van rám a srác, most hogy valahogy eljutott hozzá a hír, hogy a barátom együtt van egy sráccal el akar tőle tiltani anyu.

És az a helyzet, hogy nekem most nagyon alakul egy lánnyal, és nem akarom elkiabálni, de szerintem össze fogunk jönni hamarosan. És én nem akarok hazudozni anyámnak, hogy kivel találkozok. Annak ellenére, hogy több okból kifolyólag ritka szr a kapcsolatunk, nem akarok heti szinten hazudni, hogy a barátaimmal logók, miközben nem igaz, mert éppen egy lánnyal randizok, aki a párom.


Mégis hogy mondjam meg neki, ha összejön azzal a lánnyal?



2020. júl. 20. 22:58
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Sehogy. Miért tennéd ki magad és őt is anyád homofóbiájának?
2020. júl. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
Annak az embernek a védelme, akit szeretek, fontosabb, mint hogy idegesítsem anyámat. Eszembe nem jutna egy kezdődő párkapcsolatomra rászabadítani egy olyan embert, aki egyértelműen és nyilvánvalóan ellenezni fogja azt, és aztán napi szinten hallgatni, hogy miért nem ért vele egyet. Kit érdekel? A fontos dolgokra figyelek és anyám véleménye nem ilyen, ha a magánéletemről van szó.
2020. júl. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát de csak fura lenne, ha eddig szünetben egyszer sem utaztam el a másik városba, most meg hirtelen heti többször mennék és azt mondanám, hogy a szokásos társaságommal logók.
2020. júl. 20. 23:15
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mond hogy barátnőddel találkozol így végülis nem hazudsz de nem is úgy lesz ahogy ő gondolja
2020. júl. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a magánéletért meg kell harcolni, főleg ennyi idősen már.

Te sem kérdezed meg őt, hogy kivel találkozik és mikor, és azzal mit csinál.

Na, a felnőtté válásnak a része az is, hogy pont ugyanezt kiharcolod magadnak. Tudom, hogy anya szemmel ez nagyon nehéz (már az vagyok, és a frász kitör, ha majd ekkorák lesznek, és nem mondanak semmit), de józan ésszel tudom, hogy nem is kötelesek mondani semmit, mert nem tartozik majd rám. 17 éves mellett már csak abban bízhatok, hogy megtanítottam mindent, mire szüksége van, és bízik majd bennem annyira, hogy ha kérdése van vagy segítségre van szüksége, akkor hozzám fordul elsőként. De ez már nem a nevelés időszaka. Ez az önálló életvitel megtanulásának és gyakorlásának időszaka. Ha anyukád nem így látja, akkor nagyobb harcod lesz, ha azért megérti a lényegét, akkor kisebb. De harc nélkül tinédzserkor nemigen van. És ez biszexualitástól független dolog amúgy. Ha fiú lenne, akkor sem biztos, hogy szimpatikus lenne neki és akkor ahhoz sem lenne semmi köze, mellesleg.

2020. júl. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha most elôállsz ezzel neki, biztos lesz benne, hogy lám mégis a meleg barátod volt rossz hatással rád, emiatt végleg el fogja tiltani, téged meg megpróbál majd "észhez téríteni".

Nem túl jó idôzítés lenne ezzel most elôállni.

2020. júl. 21. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne mondjad még el neki szerintem. Majd később, ha idősebbek vagytok.
2020. okt. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!