Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Egyedul nevelem a fiam, mi...

Egyedul nevelem a fiam, mi legyen a felvilagositassal ?

Figyelt kérdés

Meg csak 9 eves, de elobb utobb kelleni fog. Itt nem a hogy keszul a gyerek reszre gondolk, hanem az elso ejszakai magomles, hogy beszeljek errol ? Fogalmam sincs mikor lesz, vagy mit mondjak.

Az apja evi parszor latja, de volt, hogy 2 evre eltunt, ra nem lehet szamitani.


ápr. 26. 02:35
 1/10 anonim ***** válasza:
1%
Ez komoly? Figyeled a gyereked mijét is, erekcióit, magömlését? Ez hogy is van? Ezt hiszed hogy nem tudja hogy kukija van? Tényleg ennyire buta vagy felnőtt létedre? Majd az iskolában kialakul a sok jó csajtól, na meg a tényleges iskolai felvilágosításról. Inkább ne terheld rá a butaságod.
ápr. 26. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
26%
Az önkép már elvileg 4-9 éves korában kialakul, szval szerintem ne stresszelj ezen. De meg amúgy se.
ápr. 26. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
#1, mire nálunk a suliban felvilágosítást tartottak, már masmjdnem minden lány menstruált az évfolyamban, és egy terhes is volt...
ápr. 26. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Most 8.os a lányom, eddig nem tartottak sulis felvilágosítást és nincs tervbe a közel jövőbe se. Mondjuk már 3.os kora óta menstruál 2.osztályba lett volna aktuális tartani, de akkor még sehol nem szoktak.
ápr. 26. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

1 nálunk középiskolában volt felvilágosítás, nyilván ez már baromi késő volt. Ráadásul ez pár éves történet, nem hiszem, hogy azóta sokat változott.

Kérdező, lehet, hogy érdemes lenned keresni korosztálynak megfelelő felvilágosító könyvet, átlapozni és beszélni róla, vagy egyszerűen együtt megnézni. De vannak oldalak ahol gyerek pszichológusoktól lehet kérdezni, lehet, hogy ott megkérdezhetnéd, hogy mit ajánlanak.

Bárhogy is döntesz a lényeg, hogy ne legyen ilyen "ülj le és figyelj, mert komoly dolog jön" jellegű dolog, mert attól mindenki befeszül

ápr. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem nagyon ideje volna.

Èn kis koràtól rèszletekben adagoltam az informàciòt. 9 èvesen màr tudni kène szexről, beleegyezèsről, fogamzàsgàtlasròl, menstruàciòròl (fiùknak is) stb.

Szerintem kezd el kis adagokban elmondani neki, egy nagy leülős beszèlgetès egyszerre túl sok informàciò, ès ciki is a gyereknek, ha eddig ilyesmiről nem beszéltetek.

ápr. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%
Folyamatosan kell a korának megfelelően beszélni róla. Nem egyben rázúdítani 13 évesen. Addigra már egymástól hallanak mindenféle baromságot
ápr. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vegyél a korának megfelelő könyvet és nézzétek meg együtt. Szerintem a magömlésről tudnak a fiuk, nálunk téma volt, hogy kinek volt már, lányoknál meg a menstruáció. Szóval szerintem nem a legfontosabb a magömlésről beszélni, de fogamzásgátlás, szexről majd kell és jó lenne elkezdeni valami bevezető formában.
ápr. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Magával az információval van a bajod, vagy tudod, hogy mit mondjál, csak nem tudod hogy?


Ha gondolod küldhetek egy kis saját gyorstalpalót. Igaz, azt nem 9 évesnek, hanem 13-14 éveseknek írtam még régebb, de teljesen az alapoktól kezdtem. (Például már az elején belefoglaltam, hogy a lányoknak ott lent 3 lyuk van, s jól is tettem, mert abban a korban még nem tudták... Mindezt amúgy meg úgy, hogy már egy ideje akár teherbe is tudtak volna ejteni valakit.)

ápr. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem most még kezd ott a magyarázatot, hogy mi a szeretet, mi a barátság, mi a család, és ahogy ebbe belemerültök, apránként előkerül, hogy milyen szeretet van egy pár között, és az miben más, és akkor ott már előkerülhetnek ezek a testi témák is.
ápr. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!