Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 15 éves lány éjfél után...

Bálvány kérdése:

15 éves lány éjfél után fesztiválon bulizhat?

Figyelt kérdés
Hát az én koromban ilyen nem volt. Szüleimnek felvetni sem mertem ennek lehetőségét, ha mégis vitatémává tettem volna, két pofonnal rövidrezárták volna az ügyet. Ma ha odacsapsz, már az ajtón kopogtat a gyermekvédelem és mehetsz a sittre. De hol vannak a gyermekvédők, amikor ezek a tinik az éjszakában bóklásznak? Éjfél után egy fesztivál örző-védő szolgálata miért nem küldi őket haza rendőrökkel? Addig mindenki okos és megengedő, amig a gyerek gond nélkül hazajut a szórakozóhelyről. De ha rosszul alakul az este és kékfényes műsor lesz belőle, akkor mindenki azülőt okolja, hogy ezt miként engedhette meg! A szülő pedig széttárja a karját és kérdezi, hogy mégis milyen eszközei lettek volna ennek megakadályozására?

ápr. 24. 17:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
87%

Hol láttál te ilyen példát? 😅

Az én környezetemben normális családok vannak.

ápr. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
"A szülő pedig széttárja a karját és kérdezi, hogy mégis milyen eszközei lettek volna ennek megakadályozására?" - mondjuk megbeszéli, hogy éjfélre érjen haza a gyerek? Aztán ha egyszer nem tartja be, máskor nem mehet. Miért kéne ezért pofozkodni? Full felesleges. Ha előtte normálisan nevelted, akkor hazamegy a megbeszélt időre akkor is, ha nem vered meg érte.
ápr. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

A fesztivál sokaknak még mindig a zenéről, koncertekről szól, nem pedig a félájult bulizásról.


Van gyerekem, 16 volt tavaly, az egyik kedvenc előadója volt a Szigeten. Mehetett a barátnőivel.

ápr. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
A gyereket manapság már egyre kevésbé a szülő neveli. A tiktok nevü mételyből árad a népbutítás, ami a legritkább esetben van összhangban a szülők óvó szavaival. Így miként lehet párbeszéd a szülő és gyerek között? Minden ellene dolgozik. A gyerek számára már nem követendő minta a szülő személye. Mindeki onlyfans modell szeretne lenni meg influenszer és véletlenül sem buszvezető meg kőműves.
ápr. 24. 18:16
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Én a tiktok előtti időkben nőttem fel, de én sem akartam buszvezető meg kőműves lenni ettől függetlenül sem.

A szülői "tekintély" szerintem amúgy is elavult dolog, a gyereknek azért kell szót fogadnia és megbíznia a szülőben, mert megtanulta a korábbi években, hogy a szülője szavahihető, megbízható, kiszámítható, nem azért, mert főnöke vagy uralkodója vagy bármilyen szempontból felette álló valaki. Szerintem, nyilván másnak lehet más véleménye, de én nem tartom célravezetőnek a diktatorikus nevelést sem kamaszkorban, sem semmmikor. Már csak azért sem, mert engem így próbáltak nevelni, és hát, inkább hátrányát láttam, mint mást. Vagy hát, nézőpont kérdése, hazudni azóta is profin tudok, bár nem szoktam alkalmazni ezt a képességem. A saját gyerekeimnél szeretném elkerülni, hogy ez legyen az alap. És azért az, hogy nem pofozom meg a gyerekeimet semmikor sem(!), az nem jelenti azt, hogy nevelve sincsenek. Szerencsére az embernek ennél több eszköz áll rendelkezésére, hogy egy oldalra állítsa a szülőt és a gyereket.

ápr. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
78%
Miért akarna valaki buszvezető lenni, ha lehet orvos, kutató, közgazdász, vállalkozó?
ápr. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Na persze..... A legnagyobb baj, hogy a fiatal gyerek azért akár éjfél után ott lenni, mert a többiek is ott vannak. Nem akar kirekesztődni. Ezek szerint a többi szülőnek sem sikerült szépszóval a jóra nevelni? Akkor ki nem mond igazat?
ápr. 24. 18:49
 8/22 A kérdező kommentje:
#6 majd egyszer hasonlítsd össze a magyar kutató és kőműves bérét. Gyorsan megérted.
ápr. 24. 18:52
 9/22 anonim ***** válasza:
86%
te még a tiktok előtt lettél troll, vagy már attól?
ápr. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
84%

Te most azért írtad ki ezt a kérdést, hogy szidhasd a fiatalokat?

Fogadok se te nem vagy érintett korosztály, sem a gyereked. Te egy gyerek nélküli, karót nyelt macskajancsi vagy, aki tudatt alatt irigyli a fiatalok életvidámságát.

ápr. 25. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!