Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elengednétek a 16 éves lányoto...

Elengednétek a 16 éves lányotokat egy 10 km-nyire eső tóhoz (Palatinusz) egy 10 és egy 14 éves lánnyal felnőtt nélkül, ha egyik sem tud úszni, viszont ha a lányom vállig állítja, hogy csak addig mennek bele a vízbe, míg leér a lábuk?

Figyelt kérdés
Húgomról van szó, anya nem akarja elengedni, mert hogy mind a hárman gyerekek, bár a két kislány a tótól csak 5 percre lakik, a húgom 10 km-nyire. Anya szerint a tesóm lenne (aki még szintén gyerek) felelős a másik két kislány miatt, mert ő a legídősebb közülük. Viszont húgom megbízható komoly lány. Mit tennétek?
2020. júl. 27. 23:37
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
92%
#9-nél és anyukádnál a pont. Még elengedném 16 évesekkel, de 10 évessel biztos hogy nem. Ha bármi történik, őt (is) meg fogják hurcolni, egy 10 éves meg nagyon hülye tud lenni.
2020. júl. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
91%
A 16 évest elengedném, a 14 évest határeset, a 10 évest semmiképp.
2020. júl. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
96%
Nem engedném el még akkor sem ha ő tud úszni a másik 2 pedig nem. És nem tudhatja egyikük sem hogy itt még le ér a lábam lépek egyet és gödör van. Felnőtt nélkül nem engedném őket nagyon hamar megvan a baj
2020. júl. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
82%
Mi az, hogy, amíg leér a lábuk? És ha megcsúszik? Beleesik? Gödörbe lép? Még a két haverja sem tudja kimenteni. 3 úszni nem tudó 40 évest se engednék el egyedül egy tóra vazze. -_-
2020. júl. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
95%
Egyébként itt nem az a megoldás, hogy nem engedem el (a 10 évest nyilván nem, hanem a nagylányt), hanem az, hogy tanuljon meg úszni. Két év múlva 18 éves lesz, felnőtt, de attól még pontosan ugyanilyen veszélyes lesz neki tóra menni, ha nem tanul meg úszni.
2020. júl. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
94%
A 10 évest nem. A 16 és 14 évest ketten igen. Én 14 évesen voltam tengeren (eredetileg táborban, de a felügyelők csak napoztak) úgy hogy nem tudtam úszni. Mi ott gyerekekül magunkra voltunk a vízben (13-17 évesek), és semmi se lett, pedig a fiúk direkt hülyéskedtek azokkal, akik nem tudtak úszni. De a 10 éves még túl kicsi.
2020. júl. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
95%
Kizárt! Úszni nem tudót tóba egyedül sem. Nem egyenletes a vízmélység.Felelős magatartás mellett is történt már tragédia. Most halt meg egy felnőtt férfi, mert besodródtak a gumicsónakkal a szél miatt. Felborultak, és a férfi nem tudott úszni.
2020. júl. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
91%

Egyvalami miatt nem engedném: a háromból egyikük sem tud úszni.


Ha mindhárman normálisan tudnának, akkor mérlegelnék.

A döntésem függne attól, hogy a két kislány milyen viselkedésű (tehát eleve ismernem kéne őket), mennyire járnak le gyakran ahhoz a tóhoz (tehát van-e helyismeretük, hová, meddig lehet bemenni). És mindenképpen beszélnék a szüleikkel (ha jól értem, a 14 és 10 éves lányok testvérek), hogy ne várják, hogy a 16 éves lányom a vízben vigyáz rájuk, tehát csak akkor engedjék őket, ha ők magukra ill. egymásra tudnak vigyázni.

De így, hogy senki nem tud úszni, jobb lenne, ha felnőtt nélkül egyikük sem menne le, és én a magamét nem is engedném.

2020. júl. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Megmutattam húgomnak a válaszaitokat, hogy ismerje a szülői szemszöget is. Anyu sem engedi, úgy látom, elfogadta. :D
2020. júl. 28. 12:58
 20/27 anonim ***** válasza:
95%

Jaj, de jó! Imádom azokat a kamaszokat, akikre lehet észérvekkel hatni😀

#17

2020. júl. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!