Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elengednétek a 16 éves lányoto...

Elengednétek a 16 éves lányotokat egy 10 km-nyire eső tóhoz (Palatinusz) egy 10 és egy 14 éves lánnyal felnőtt nélkül, ha egyik sem tud úszni, viszont ha a lányom vállig állítja, hogy csak addig mennek bele a vízbe, míg leér a lábuk?

Figyelt kérdés
Húgomról van szó, anya nem akarja elengedni, mert hogy mind a hárman gyerekek, bár a két kislány a tótól csak 5 percre lakik, a húgom 10 km-nyire. Anya szerint a tesóm lenne (aki még szintén gyerek) felelős a másik két kislány miatt, mert ő a legídősebb közülük. Viszont húgom megbízható komoly lány. Mit tennétek?
2020. júl. 27. 23:37
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
78%

Laza szülő vagyok, tényleg a gyerekeim legtöbb kérésére előbb, vagy utóbb, de igent mondok. Viszont erre biztosan nem!


Hiába állít bármit, ott aztán lehet nem fog rá egyik sem hallgatni. Egy tóról van szó, ami bárhol mélyülhet hirtelen, tehát lehet, hogy az egyik percben még vígan ugrálnak, fél méterrel arrébb meg már elsüllyednek. Ráadásul egy fuldokló, kapálózó embert nehéz kimenteni még egy szakképzett embernek is, mivel könnyen magával ránthatja azt is, aki segíteni akar.


16 évest elengedném úgy, hogy a barátaival és ha tudom, hogy biztos az úszótudása.

2020. júl. 30. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
0%

Neked mégis mi közöd van a húgodhoz? Talán zavar, hogy neki van társasági élete, te meg otthon punnyadsz a négy fal között?


16 éves, ha egy 10 és egy 14 éves kislányt elengednek, akkor egy 16 évest miért ne lehetne? Majd szülői felügyelet kell ahhoz is, ha valaki elveszti a szüzességét?

2020. júl. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim válasza:
94%

Nem tudom ugyanarról a palatinuszról beszélünk-e De amit én ismerek palatinuszt, az egy hideg bányató dorogon. És ugyan én jó úszó vagyok és gyakran átúszom, de elég mély és hideg áramlatok vannak benne és elég veszélyes emiatt. Minden évben belefullad valaki.

Egy felnőttnek is veszélyes 2 úszástudó gyerekkel menni. Hát még 2 úszás tudatlan gyerekkel. Mi van ha a két lány 2 felé szalad a mély vízbe? Akkor kettészakad?

Más kérdés lenne egy strand úszástudó gyerekekkel. Ott nincs meglepetés áramlat, jobban rálát az úszómester, nem tudnak annyira kettészaladni mert kisebb a hely.

Én megkímélném a 16 éveseket akkora kockázattól és felelősségtől.

Egyébként meg, mindig legyen annyi vigyázó mint amennyi vigyázott. És lehetőleg minél hamarabb legyenek úszásképesek a gyerekek....

2020. júl. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
92%
Az nem ilyen bányató-szerűség? Én úszni nem tudó felnőttként nem vagyok hajlandó ilyenekbe belemenni, esetleg úszni tudó társasággal. De három gyereket hatalmas felelőtlenség lenne így elengedni. Mégha a 16 éves tudna is úszni, egy 10 éves még nagyon gyerek, nem tudna megfelelően hatni rá. Jól teszik a szülők, hogy engedik el.
2020. júl. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
92%
Mi mentünk úgy strandra, hogy a legidősebb volt 14-15 éves a legkisebb meg 9, de rendes strandra mentünk. Igaz, mind tudtunk úszni, kisvárosi strand volt összesen 3 medence, ebből egynek volt az egyik vége mély, volt úszómester, figyeltek az emberek is egymásra, sose volt olyan nagy tömeg, meg mit tudom én. Tóra, folyóra soha nem mehettünk felnőttek nélkül.
2020. júl. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
89%
25# vagyok bányatóra mi soha nem mehettünk, se szülővel, se sehogy.
2020. júl. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
0%

#26 #23 as vagyok. Annyira egyébként nem veszélyes víz. Egy folyó sokkal veszélyesebb például.

De én se javasolnám ezt, mint felül leírtam.

Érdekes hogy a bányató ennyire megijeszt embereket.

2020. júl. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!