Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért nem eszik a kamasz...

Miért nem eszik a kamasz lányom? Hogy tudnám evésre bírni?

Figyelt kérdés
A kamasz lányom nagyjából egy éve nem hajlandó enni, csak este, amikor én már alszok. legalább is azt mondja, olyankor szokott enni. sajnos már fenyegetnem, és kiabálnom kell vele, hogy egyen, de semmi. azt mondja nem éhes. 10-15 percenként kérdezgetem tőle, hogy éhes-e?, mit szeretne enni?, de mindigy csak a "most nem vagyok éhes" válaszolt kapom. hogy tudnám evésre bírni? ha nem eszik bele fog halni...
2020. aug. 28. 15:35
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
ha ez még fontos informá ió lehet hozzá, a lányom 155cm körül van, és 40-42 kg. vékony, nem szeretném, hogy azt gondolják mások, nem kap elég ételt, vagy pedig éheztetjük.
2020. aug. 28. 15:38
 2/25 anonim ***** válasza:
12%
Hagyd rá. Belehalni nem fog, úgyis korogni fog a gyomra és akkor majd eszik, vagy várd meg amíg szédül esetleg elájul, akkor majd tanulni fog belőle és enni fog. Az ilyen önfejű kamaszokra csak így lehet hatni, mert azt hiszik a testük felett ők uralkodnak, (nem kell aludni, nem kell enni-inni, végtelenül lehet terhelni edzésekkel), közben pedig nem. Szóval az a legjobb ha nem csinálsz semmit.
2020. aug. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
81%

Engem is baromira frusztrálna ha folyamatosan tömni akarnának. Ezzel pontosan ezt a hatást váltod csak ki. Belenyomod, hogy az evés kényszer muszáj, nem pedig az ízek kavalkádja.

Korosan sovány? Anorexia illetve bulémia gyanú fen áll? Ha nem akkor egy sima labor, hogyegnyugodj nincs se vas se vérszegénység. Azonkívül hagyd békén. Eszik ha éhes.

2020. aug. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
50%

Szakorvoshoz kell vinni, nyilvánvalóan anorexiás. 1 éve nézed, hogy nem eszik? Miért? Teljesen mindegy, mit hisznek mások, a lányod élete a tét itt!


[link]

2020. aug. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
57%
16-17-es BMI-ről beszélünk! Ehhez a magassághoz kb. 50kg-nak kellene lennie.
2020. aug. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
48%

Kamaszkoromban engem is állandóan tömni akart anyám pedig én túlsúlyos voltam. Baromi frusztráló ha cseszegetnek hajtanak hogy egyél egyél.

Majd eszik ha akar, ez még nem kóros.

2020. aug. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
69%
Csak nehogy te hajszold bele egy anorexiába vagy bulémiába! Főzz neki olyat, amit szeret. Ne olyat, amiről te úgy hiszed szereti, hanem kérdezd meg tőle, holnap mi legyen az ebéd kislányom? Kérdezd meg, azért nem eszik mert kövérnek látja magát? Bántják a többiek amiért sovány/ kövér/ magas/ alacsony/ szemüveges/ akármi? Valami lelki trauma esetleg? Elhagyta a pasija vagy le akar fogyni hogy tetszen valakinek? Mindenesetre azzal nem segítesz neki, ha kiabálsz vele és tukmálod, fel kell tárni a problémát, megértőnek lenni.
2020. aug. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim válasza:
39%
Én meg 165cm magasan, 40 kiló vagyok. Sokan azt hiszik anorexiás vagyok, pedig eszem rendesen, nincs semmi bajom.
2020. aug. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
90%
Oké, de te eszel rendesen, a kérdező gyereke pedig nem. Én is ismerek olyan embereket, akik egészségesek, mégis soványak, pedig esznek mindent, amire ha a másik ránéz már hízik egy kilót. Az más kategória.
2020. aug. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Ha megkérdezem mit szeretne enni, azt a választ kapom, hogy "nem tudom" vagy, hogy "nem vagyok éhes". A kislányom kifejezésért pedig sírógörcse támad.
2020. aug. 28. 16:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!