Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy kezeljem a helyzetet? A...

Hogy kezeljem a helyzetet? A 16 éves fiam meleg!

Figyelt kérdés
3 gyerekem van. Egy 14 éves lány, egy 16 éves fiú és egy 20 éves fiú. A a kisebbik fiú elmondta hogy meleg és nyáron megismert egy nála 2 évvel idősebb fiút és elkezdett találkozgatni/randizgatni vele és lassan már ott vannak hogy eldöntsék hogy járnak-e vagy sem. Én eddig úgy voltam a melegekkel hogy oké vannak ilyen emberek engem nem zavar ellene tenni nem tudok de nem is akarok. Elfogadó vagyok és ennyi. De most megtudtam, hogy az egyik gyerekem meleg és egy kicsit elkezdtem tartani tőle. Ugyanúgy elfogadom a melegseget de az nehezebben még hogy azt fogadjam el hogy a fiam meleg. Hozzáteszem ugyanannyira szeretem mint elötte és támogatom de nagyon furcsa ez a helyzet. A bátyának már elmondta nyáron amikor megismerte ezt a fiút a hugának meg hamarosan szeretné elmondani. Viszont az apjuk homofób amit gyakran hangoztat is ezert neki jóval késöbb szeretné elmondani. De térjünk vissza rám. Szóval nem tudom hogy hogyan küzdjem le azt a kis ellenszenvet ami bennem van. Az jár a fejembe hogy lehet hogy én rontottam el valamit de közbe azt is tudom hogy ez egy vele született dolog. Lehet őt kéne megkérnem hogy meséljen erről a dologról vagy nem is tudom... szerintetek mit tegyek azért hogy 100%-osan elfogadjam ezt a dolgot?

2020. okt. 22. 18:56
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

"De belül mégis ott van az az érzés hogy miért?"


Ezen nem kell rágódnod, erre a kérdésre sosem fogod megtalálni a választ. A hogyan tovább meg majd idővel elválik. Ne aggódj, minden rendben lesz.

2020. okt. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
85%
En azt nem értem, hogy egyáltalán miért merül fel egy ilyen kérdés egy meleg gyerekkel kapcsolatban. Változtat ez valamit a szemelyisegen? Nem. Ha az apja sajnos olyan ostoba, hogy homofób, akkor inkább azon gondolkodj, hogy tőle megvédd en ne okozzon neki károkat.
2020. okt. 23. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
12%
Érthető az ellenszenved, reméljük, hogy csak egy átmeneti tinizavar. Ha mégsem, tenni nem tudsz ellene, neki kell élnie ezt az életet, nem neked. Idővel megbékélsz vele.
2020. okt. 23. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

13.

Tudom hogy nem változtat rajta és hogy ugyanaz az ember aki eddig de nagyon furcsa nekem ez az egész helyzet. Mindig tudtam hogy valamibe másabb de sose tudtam hogy mibe mert bár minden ember egyedi a nagy átlagba belesik. Focizik, szeret horgászni, nagyrészt csak fiú barátai vannak, fiúsan öltözködik és kicsit se viselkedik lányosan vagy lanyosabban. Tudom hogyha ennek az ellentéte lenne akkor sem lehetnek kimondani rá ismeretlenül hogy ő meleg de ezek alapján kevés ember gondolná hogy pont ő meleg. Mindenesetre ugyanúgy szeretem és ha egy fiúval akar lenni akkor hajrá én nem állok az útjába és remélem idővel 100%-osan megbékélek a dologgak kapcsolatban. Amit az apját illeti én a gyerekem mellett állok és nem hagyom hogy bárki bántsa ezért.

2020. okt. 23. 08:21
 15/30 anonim ***** válasza:
62%
En személy szerint meg nem láttam olyan meleget, akin ne latszodna akar egy kis mértékben is, hogy az. A legferfiasabb melegeken is azért látszik, hogy másak a gesztusaik, a hangja, a hanglejtese. Bar nyilván nem mindenki tudja ezt megállapítani, en pont igen. De ez nem is számít, inkább az apjának magyarázd el a dolgokat.
2020. okt. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
84%

Legyél büszke a fiúra, mert a homoszexualitását felvállalva sebezhetővé tette magát a külvilággal, de még a közvetlen környezetével szemben is. Bátor, őszinte gyerek, minden elismerésem az övé.😊👍


Anyaként ne vádold magad, nem a Te hibád.


Az emberek ostobán ítélkeznek, mindig a más háza táján keresgélik a szemetet.

Erre egy megoldás van, családként 'zárjatok össze'. Ez a fiúnak olyan lenne mint egy elsődleges védelmi vonal. Próbáld megértetni (a gyerekekkel, és) a "homofób" férjeddel, hogy ha ők is elutasítják a fiút, akkor az idegenektől se várjanak más magatartást.


Nemrég a lányom volt osztálytársai közül színt vallott egy tizenéves. Meglepődtünk, majd túlléptünk rajta. Kisvárosban élünk, de ez a csoda sem tartott három napnál tovább.


Nem a szexualis beállítottság határoz meg egy embert. Tudom, mert a munkám során értékes melegeket ismertem meg.


Kitartást kívánok!😊

2020. okt. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 ftf1983 válasza:
82%
Szeretni és támogatni kell, mint a többi gyerekedet.
2020. okt. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
85%

latom mindenkin vegigment egy 43%os homofob..


mondd el neki hogy meg szokatlan a helyzet, de buszke vagy hogy felvallalta es benned megbizhat, szereted es tamogatod. es semmikeppen ne add ki ot az apjanak, majd beavatja amikor keszen all ra. es talan az is segit ha megismerkedsz a baratjaval, konnyebb lesz elfogadni, ha latod hogy szeretik es megbecsulik a gyereked

2020. okt. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

19-es!

Ezt én is figyeltem.😒

Talán nem olvasta a gyk válaszadásrá vonatkozó szabályzatát + nincs épkézláb érve, és beleérző képessége, hogy milyen nehéz helyzetben vergődik az Édesanya.


Azt a legkönnyebb szeretni aki normális, átlagos, nem lóg ki a sorból. Ez nem dicsőség, mert ilyet mindenki tud, így könnyű.


De ez ne jelentse azt, hogy a nem önként vállalt homoszexuális beállítottságú gyermekünket erőszakkal át kell nevelnünk, meg kell vetnünk, s ha nem sikerült ásót ragadva hantoljuk el a kert végében!!!

Ki fogja megvédeni a kölyköt, ha a szülő sem szereti, ő sem áll ki érte? 🤔



(17-es vagyok, heteroszexuális nő, átlagos gyerekekkel)

2020. okt. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
81%
Kérdező! Mi a helyzet otthon?
2020. okt. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!