Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy kezeljem a helyzetet? A...

Hogy kezeljem a helyzetet? A 16 éves fiam meleg!

Figyelt kérdés
3 gyerekem van. Egy 14 éves lány, egy 16 éves fiú és egy 20 éves fiú. A a kisebbik fiú elmondta hogy meleg és nyáron megismert egy nála 2 évvel idősebb fiút és elkezdett találkozgatni/randizgatni vele és lassan már ott vannak hogy eldöntsék hogy járnak-e vagy sem. Én eddig úgy voltam a melegekkel hogy oké vannak ilyen emberek engem nem zavar ellene tenni nem tudok de nem is akarok. Elfogadó vagyok és ennyi. De most megtudtam, hogy az egyik gyerekem meleg és egy kicsit elkezdtem tartani tőle. Ugyanúgy elfogadom a melegseget de az nehezebben még hogy azt fogadjam el hogy a fiam meleg. Hozzáteszem ugyanannyira szeretem mint elötte és támogatom de nagyon furcsa ez a helyzet. A bátyának már elmondta nyáron amikor megismerte ezt a fiút a hugának meg hamarosan szeretné elmondani. Viszont az apjuk homofób amit gyakran hangoztat is ezert neki jóval késöbb szeretné elmondani. De térjünk vissza rám. Szóval nem tudom hogy hogyan küzdjem le azt a kis ellenszenvet ami bennem van. Az jár a fejembe hogy lehet hogy én rontottam el valamit de közbe azt is tudom hogy ez egy vele született dolog. Lehet őt kéne megkérnem hogy meséljen erről a dologról vagy nem is tudom... szerintetek mit tegyek azért hogy 100%-osan elfogadjam ezt a dolgot?

2020. okt. 22. 18:56
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
88%

Természetes, hogy új és furcsa számodra a helyzet.


Úgy kezeld, hogy öleld át a fiad és mondd meg nekiy hogy büszke vagy rá hogy be merte vallani, ugyanugy szereted továbbra is, és elfogadod őt úgy ahogy van.


Nem kell leküzdened az ellenszenvet, az idő megoldja, megfogsz békélni a pároddal együtt, megfogjátok szokni.

2020. okt. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem az járható út, ha kérdezel tőle. Érdeklődsz.

Gondolj arra, hogy az fontosabb, hogy a választottja jó partnere legyen a fiadnak.

2020. okt. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
78%
Te tudod,hogy az elfogadás az egyetlen dolog - a család minden tagjának a részéről- ami kell a továbblépéshez.Ennyi.Meg is válaszoltál magadnak.A fiad boldog legyen ez a lényeg.Mind ezt kívánjuk a gyerekeinknek...
2020. okt. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
85%
Örülj hogy elmondta neked.
2020. okt. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
81%
Én anyukámon azt látom, hogy az idő segít neki, már vagy másfél éve elmondta neki tesóm, és anyukám az elejétől kezdve el akarta fogadni, de látszott hogy nehezen megy neki. Volt a szokásos, hogy jajj a szomszédok mit fognak szólni, azon már túllépett. De amikor találkoztak, a nagy igyekezet ellenére is látszott, hogy nehéz neki. Viszont mostanra már rengeteget javult a dolog, már nem csak el akarja fogadni, hanem lassan tényleg sikerül is neki.
2020. okt. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
89%
Nem kell kezelni ezt sehogy se, viselkedj vele úgy, ahogy eddig is, ezzel tudod a legjobban támogatni, elfogadni.
2020. okt. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
91%
Legyél mellette, tudja, h.így is szeretni fogod. Ez a lényeg.
2020. okt. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
96%
Mondd el neki, hogy ugyanùgy szereted ès tàmogatod, csak neked is ùj a helyzet.
2020. okt. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
96%
Semmi teendőd nincs. Szeresd, ahogy eddig. A gondolatot idővel megszokod. Semmi sem változott, teendő sincs. Ez egy tulajdonság, mintha levágatta volna a haját. Nem érdemes rágódni rajta.
2020. okt. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Mondtam neki hogy ugyanúgy szeretem és támogatom az életben és örülök, hogy el tudta mondani. De belül mégis ott van az az érzés hogy miért? és hogy hogyan tovább és stb.
2020. okt. 22. 22:00
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!