Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy kezeljem a helyzetet? A...

Hogy kezeljem a helyzetet? A 16 éves fiam meleg!

Figyelt kérdés
3 gyerekem van. Egy 14 éves lány, egy 16 éves fiú és egy 20 éves fiú. A a kisebbik fiú elmondta hogy meleg és nyáron megismert egy nála 2 évvel idősebb fiút és elkezdett találkozgatni/randizgatni vele és lassan már ott vannak hogy eldöntsék hogy járnak-e vagy sem. Én eddig úgy voltam a melegekkel hogy oké vannak ilyen emberek engem nem zavar ellene tenni nem tudok de nem is akarok. Elfogadó vagyok és ennyi. De most megtudtam, hogy az egyik gyerekem meleg és egy kicsit elkezdtem tartani tőle. Ugyanúgy elfogadom a melegseget de az nehezebben még hogy azt fogadjam el hogy a fiam meleg. Hozzáteszem ugyanannyira szeretem mint elötte és támogatom de nagyon furcsa ez a helyzet. A bátyának már elmondta nyáron amikor megismerte ezt a fiút a hugának meg hamarosan szeretné elmondani. Viszont az apjuk homofób amit gyakran hangoztat is ezert neki jóval késöbb szeretné elmondani. De térjünk vissza rám. Szóval nem tudom hogy hogyan küzdjem le azt a kis ellenszenvet ami bennem van. Az jár a fejembe hogy lehet hogy én rontottam el valamit de közbe azt is tudom hogy ez egy vele született dolog. Lehet őt kéne megkérnem hogy meséljen erről a dologról vagy nem is tudom... szerintetek mit tegyek azért hogy 100%-osan elfogadjam ezt a dolgot?

2020. okt. 22. 18:56
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
90%

A neten felvehetnéd a kapcsolatot hasonló helyzetbe került szülőkkel.

Persze olyanokra gondolok akik elfogadták a gyermekük másságát.

Át tudnák érezni a helyzetedet, megoldási stratégiákat kaphatnál.

2020. okt. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

21


Nem sok minden változott. Ugyan úgy szeretem és ugyanúgy büszke vagyok rá mint a másik kettő gyerekemre. Bár még időbe fog telni hogy elfogadjam és megértsem ezt a dolgot de mint már írtam azon vagyok hogy 100%-osan elfogadjam. Illetve örülök hogy ezt így elmerte mondani.

2020. okt. 26. 14:55
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
A férjed tudja, ő miként reagált?
2020. okt. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Nem tudja. A fiam azt mondta hogy neki sokkal késöbb szeretné elmondani.
2020. okt. 26. 15:16
 25/30 Feri7400 válasza:
59%
Ha látja rajtad,hogy nem fogagod el,akkor elveszíted a fiadat! Meleg és kész. Akkor is a fiad. Törődj bele. De ne lássa rajtad,hogy gond van. Elég nagy falat lesz az apja és neked a fiad mellett kell állni!!!!
2020. okt. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy ne lássa? A kérdező is ember, neki is vannak érzései. Igenis, ez egy feldolgozandó dolog a szülőnek, időt kell neki adni, gyászmunka, stb. A normálisabb melegek is elismerik, hogy ezt el kell gyászolnia a szülőnek.
2020. okt. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

26

Szerintem kicsit félreérted a dolgot. Illetve tudom hogy mellete kell álnom és mellette is fogok. De idő kell míg megbarátkozom ezzel a dologgal. Meg szerintem sokkal jobb az hogy póbálok változtatni hogy elfogadjam és nem dobom ki az utcára, vagy nem alázom meg ez miatt ahogy sajnos sok szülő teszi. Persze vannak szülők akik ezt egyből el tudjak fogadni és ilyenek de én nem ilyen vagyok és senki ne akarja rámerőszakolni azt hogy egyből el kell fogadnom. Idő kell nekem, ilyen vagyok, a fiam meg ezt tudja de azt is tudja hogy nagyon szeretem és büszke vagyok rá és mellette fogok álni.

2020. okt. 26. 19:10
 28/30 anonim ***** válasza:
89%
Legyél vele nagyon támogató! Én 14 évesen mondtam el anyámnak, hogy a lányokat is szeretem, akkor volt először életemben barátnőm, és annak ellenére hogy nem homofób, számos meleg művésznek szereti az alkotásait, filmekben ha melegeket lát nem zavarja és együttérez az ő helyzetükkel is, velem rendkívül elutasítóan viselkedett, ez bennem hatalmas törést okozott, azóta sem tudok vele erről beszélni, pedig minden más kontextusban nagyon természetesen kezelem a homoszexualitásomat. Jelenleg 20 éves vagyok, remélem egy nap meg tudom vele beszélni, és nem kezd el faggatni hogy ez hogy lehetséges...
2020. nov. 1. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
69%

Ha nem tervezik, hogy kézen fogva sétálnak a városban és a családi ebédnél nem csókolóznak, akkor egy ilyen gondolkodású apának én nem mondanám el.

Minek?

Vagy keresnék olyan közéleti személyt aki meleg és az apa nagyon kedvel, de nem tudja, hogy az. Szembesíteném vele és megvárnám a reakcióját.

Neked meg annyi a dolgod, amit többen is írtak, hogy elfogadás = szeretet.

Ősidők óta vannak melegek, csak a társadalmi megítélés eltorzult sajnos.

2020. nov. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Jogos hogy tartasz ettől, hiszen a fiad rengeteg előítélettel, gyűlölettel fog élete során szembesülni, főleg most amikor a "nemzethykherheszthény" képmutató politikai vezetés még azt is sugallja, hogy ő egy másodrangú állampolgár, nem ember. Így pláne érthető. Meleg vagyok én is és mikor coming outoltam 16-17 évesen a szüleimnek is fura volt és időbe telett, nem örültek neki, de szó sem volt arról hogy nem fogadják el.
2022. okt. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!