Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, ti mit reagálnátok/csi...

Szülők, ti mit reagálnátok/csinálnátok, ha a gyereketek ezt közölné veletek?

Figyelt kérdés
Hogy már évek óta bántják az iskolában, és ezért több mentális problémája is lett, és öngyilkossági gondolatai is vannak. Ti mit tennétek?
2020. nov. 2. 22:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Megbeszélném vele, hogy szakember segítségére van szüksége. Együtt keresnénk egyet. Illetve megkérdezném, szeretne-e iskolát váltani, illetve tudok-e valahogy segíteni neki.

Azonban remélem, lesz olyan kapcsolatom a fiammal, hogy n csak akkor szól, mikor már ekkora a baj

2020. nov. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 vantel ***** válasza:
98%
Elgondolkodnék,hol rontottam el ,hogy bántják,de nem szól!
2020. nov. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, ahogyan 2-es írta!

Első kérdésem az lett volna: "Eddig miért nem mondtad?"

Magam felé pedig az: "Hogyhogy nem vettem észre rajta, hogy ilyen nagy bajban van?"


Amúgy nehezen tudom elképzelni, hogy ennél sokkal enyhébb bántást is ne mondana el azonnal nekem. Szoktunk arról beszélgetni, kivel van jóban, kivel nem, és akivel nem, azzal miért nem. Nemcsak az érdekel, őt bántja-e valaki, hanem, hogy általában véve az osztályukban bárkit is bántanak-e, és ha igen, akkor ki. Mert ha ma XY az áldozatuk, akkor holnap az én fiam is lehet. De egyébként arról is beszéltem már vele, hogy ha bántják, hogyan tud kilépni adott helyzetekből.

Sajnos van rossz tapasztalatom saját iskolás koromból, pont ezért nagyon figyelek arra, nehogy a gyerekeim is így járjanak.

2020. nov. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 vantel ***** válasza:
94%

Minden gyermeknek van titka és szégyene amit nem mond el a szülőnek.

A bántalmazott gyermek viselkedése megváltozik,ezt kell felismerni , ha gyermek nem mondja el.

2020. nov. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Elvinnék pszichológushoz és keresnék vele egy új iskolát neki.
2020. nov. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
95%

Elgondolkoznék, hogy vajon miért nem osztotta meg velem a gondjait hamarabb.

Aztán valószínüleg kiiratnám abból az iskolából. De előtte az összes kölyköt fülön csípném, a tanárokat meg kérdőre vonnám hogy mégis hol a retekben vannak amikor kellenének, az én gyerekemet ne piszkálja senki.

Ott figyel rájuk X számú pedagógus nap mint nap kétlem, hogy nem veszik le annyi év tapasztalattal, ha baj van a gyerekek közt.Főleg az osztályfőnök aki a legjobban kellene, hogy foglalkozzon az osztálya dolgaival. Csak szarnak rá sok esetben..

2020. nov. 3. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is nagyon megölelném, és biztosítanám arról, hogy nem lesz semmi gond és ne tartson ilyen dolgokat magában többet!

Utána pedig szakember segítségét kérném.

Sajnos hirtelen haragú vagyok, ezért biztos átmenne az agyamon, hogy egy osztályfőnöki órán bemegyek a terembe, de ez valószínűleg csak rontana a helyzeten.

Megkérdezném a gyerekem, hogy mit szeretne, mit csináljunk? Maradna az iskolájában, esetleg csak osztályt váltana? Vagy átmenne másik intézménybe?

2020. nov. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!