Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Normális, ha a szülő a 18...

Normális, ha a szülő a 18 éves gyerekének rendszeresen ilyeneket mond?

Figyelt kérdés

"Úgy elolvasnám az üzeneteid"

"Annyira meghallgatnám, hogy miket beszélsz YX-nal"


Ilyen esetben, ha egyébként nagyon rossz a kapcsolatuk, akkor érdemes a gyereknek figyelni, hogy kutat-e utána a kedves szülő?

Mennyire normálisak az ilyen szülői megjegyzések?


2020. nov. 18. 08:50
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Az a nem normális, hogy rossz a kapcsolatotok. Nem egy-két mondaton kell fennakadni, és adatvédelmiset játszani, hanem javítani kell a kapcsolaton, hogy olyan legyen, amiben önként elmeséled, mit beszélsz XY-nal, mert bízol a másikban.
2020. nov. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát jó, de én egyedül nem tudok javítani rajta, anyám meg nem partner ebben.

Szóval marad a nem hagyom kutatni módszer.

2020. nov. 18. 08:55
 3/8 anonim ***** válasza:
39%
Tehát elhangzott a szádból, hogy "anyu, szerintem beszélgetnünk kellene arról, hogy hogyan lehetne jobb a kapcsolatunk" és erre ő azt reagálta, hogy "nem vagyok partner ebben", vagy az egész csak a fejedben játszódott le és ő semmiről sem tud?
2020. nov. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
4%

Én már most mondok ilyet a gyerekemnek, annyira kíváncsi vagyok, hogy 6 évesen mikről tud annyit beszélni más gyerekkel, mikről sugdolóznak és nevetgélnek. Nyilván nem állok be titokban a bokorban kihallgatni..


Szeretném tudni, ismerni azt az oldalát is, amit a barátai. Továbbá érdekel, hogy nem e épp azt ecseteli, ahogy véletlen ráültem egy szilvára és szétnyomtam, vagy hogy hallott pukizni, esetleg azt, hogy észrevette, hogy pisiltem a zuhany alatt, mert erre is elég nagy esélyt látok, mivel már történ ilyen és akkor jól megígértettem vele, hogy nem mondhat ilyesmiket, de szerintem nem tartja be..na nem mintha más gyerek nem mondana ilyet, pl tudom, hogy egy apuka "barna aranynak" nevezi a kakiját.


Ha gúnyosan mondja, akkor lehet, hogy belenéz, ha csak simán, akkor meghagyja a privát szférád, de el fog kapni párszor, hogy a "miről beszélünk másokkal és miről nem, meg a "privát szféra" fogalmát párszor tisztázza..


Szerinted mikor mondhatja? Azért mert kibeszélitek, nevettek rajta? Vagy mert érdekli, hogy szexelsz e, vagy esetleg tart tőle, hogy elmondod, hogy néha megüt? Utóbbi kettőnél van esély, de ha csak simán mondja, mikor nevetgéltek, akkor nem hiszem.

2020. nov. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, azért mond ilyeneket, mert nem sokat tud rólad, nem beszélgettek, ő meg kíváncsi, hogy mi van veled. Főleg, ha vannak veled problémák is.
2020. nov. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát ő sokszor szóbahozza, hogy mindig akkor megyek el otthonról a nagymamámhoz amikor ő hazajön és hogy én neki semmit nem mondok el, de mamának igen.

Ekkor én mondom neki, hogy ez azért van, mert mamám nem szakítja félbe a mondandóm arra hivatkozva, hogy őt ez nem érdekli és nem is tesz úgy, mintha nem hallaná, mamám nem ordít olyanokért, amik tökre lényegtelenek például hogy hajszálnyi repedés a telóm(amit egyébként teljes mértékben én fizettem) védőfóliáján, az hogy nincs pasim az mamám szerint nem jelenti azt, hogy undorító és leszbikus vagyok, mamám nem köt bele abba, hogy miért nem ollóval van körbeváva, miért van kitépkedve(a4-es lapra van nyomtatva és minden nap az aznapit kell leadni), mondván hogy úgy érvénytelen (végülis ezt anyám sokkal jobban tudja, mint én, aki négy éve ugyanott kolis), nagymamám nem csesztett az öltözködési stílusom miatt, hogy az túl öreges vagy fiús lenne, mamám nem szólogat be, hogy milyen dagadt vagyok, ha mamámmal nem egyezik a véleményünk valamiben, akkor mamám nem kezd el magából kikelve kiabálni, hogy csak azért nem értek vele egyet, hogy ellenkezzek, nem mondja hogy neki azért van igaza, mert csak, mamámmal bármit normálisan meg lehet beszélni, mert nem torkollik ordítozásba már a második mondatom.

Konkrétan ha ezeket elmondom anyámnak ő hisztirohamot kap, kiabál, hogy igazából teljes mértékben nem az ő, hanem az én hibám, hogy a kapcsolatunk egy kalap fekália, és hogy állítólag én gemerálom folyamatosan a feszültségét, én keresem a vitát, én kötök bele mindenbe, és nekem igazából semmi okom nincs arra, hogy ennyire ne szeressek vele beszélgetni, ne bízzak benne.

(És azt még nem is említem, hogy anyám évekig elnézte apám alkoholizmusát és most azt, hogy apám kb úgy viselkedik mint egy random lakótárs, akinek valamiért munka után nincs semmi házimunkája, mondván, hogy ez a nők dolga. És azt sem részleteztem, hogy anyám egyszer meglopott százezer forinttal, amit csak évek múlva kaptam vissza teljesen, és valahányszor szóba hoztam még én voltam a hibás)

2020. nov. 18. 09:46
 7/8 anonim ***** válasza:
Én speciel költöznék a nagymamádhoz ebben az esetben, és nem a beszélgetéseim miatt hanem a testi és lelki egészségem miatt aggódnék. :(
2020. dec. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem tudnék a mamához költözni, plusz nem lenne értelme. Mamának és anyának jó a kapcsolata, soha nem számoltam be részletesen arról, hogy anya milyen ember is valójában, anya pedig pár naponta meglátogatja mamát, mivel kb pár perc sétára lakunk egymástól. Plusz egy ideig suliba járok, gimi mellett most tuti nem tudok dolgozni, egyetem még kérdéses, hogy hogy lesz, de nem várhatom a lassan nyolcvan éves mamámtól hogy odaköltözzek.
2020. dec. 6. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!