Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit kellene másképp csinálnunk?

Mit kellene másképp csinálnunk?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A férjemmel 7 éve vagyunk együtt,van egy fia,nevezzük Z-nek. Nagyon fura,számomra érthetetlen dolgokat művel,mondhatni manipuláció gyanánt azokon a hétvégeken amikor velünk van. 11 éves.

Amikor csak velünk van,nem telik el hétvége hiszti/duzzogás/veszekedés nélkül.

Teljesen abszurd,utólag általa generált dolgok miatt képes egy egész napot durcizni.

Példa: boltba mentünk,megérkezés után 5-10 perccel duzzogni kezdett,apukája mindig megkérdezi ilyenkor mi a gond.(?). A válasz minden esetben a SEMMI.

Majd hazafelé vagy otthon sok unszolás hatására kinyögi hogy szeretett volna chipset. Kérdeztük miért nem szólt,a válasz: mert nem mentünk abba a sorba !!!!

Apukája ilyenkor teljesen kiakad. De ez csak 1,a tömérdek hasonló alkalom közül.

Mindig utólag,duzzogva,unszolásra mondja el mi a "gondja"...ami nem is lenne az ha nem direkt csinálná hogy amikor lehetne nem mondja nekünk,amikor meg már nincs esélyünk tenni érte akkor nyögi ki.

Mondanám hogy kamasz,mind ezt csinálja. De kisgyerek kora óta ez a módi. Többször próbáltam vele beszélni hogy ez nem a jó megoldás. És hogy apukája is nagyon csalódott hogy nincs nyugis hétvégéje vele,mert mindig van valami.

Mindig ígéri hogy rendben szól,de minden alkalommal újra megtörténik.

A vírus előtti időszakokban amikor programjaink is voltak,hát...nem volt sosem gondtalan egyiksem. Esküvőre hivatalosan is alkotott amikor rántott sajt helyett valami zöldséget vett el,de nem szólt,inkább nem evett többet. De semmiből. Mint írtam,ezt is csak utólag tudtuk meg tőle.

Állatkertben azért mert még vissza akart volna menni a tóhoz. Nagyszüleinél mert nem pörköltet mondtak hogy csinálnak hanem bolognait,és inkább nem eszik.

Szóval ilyen dolgok. Én a legtöbbször külső szemlélő vagyok,de látom a férjemen hogy nagyon marja a bűntudat hogy nemtudja miért van ez,mit rontunk el. Reméltem hogy amint suliba megy pl elhagyja ezt,hisz ott már nem babusgatja óvónő sem,hanem ki kell mondania mi a baja. De nem.

Anyukája azt mondja náluk ilyet nem csinál.

Szóval a kérdésem: ti mint külső szemlélők,mit gondoltok mi lehet ennek az oka?

Tudatos dac? Vagy ilyenkor próbálja ki meddig mehet el apjánál?

Volt esetleg valaki hasonlóan?



2020. dec. 24. 22:29
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Én még nem találkoztam ilyennel, pedig pedagógus vagyok, elég sokféle gyerekkel találkoztam már. Első körben arra gondoltam, hogy talán anyukánál egyáltalán nem veszik figyelembe az akaratát és úgy van vele, úgyse érdekel senkit, mit szeretne, de ezt a végén megcáfoltad. Bár, azért még nem vetném el teljesen. Jó a kapcsolat a szülők közt?(Az is lehet, hogy otthon azért nem csinálja, mert tudja, hogy úgyse vennék figyelembe, nálatok még jelzi utólag, mert tudja,hogy nálatok más, de nem tud teljesen átállni hétvégén.)
2020. dec. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon énközpontú. Elvárja, hogy a középpontban legyen, és a többiek szó szerint kitalálják a gondolatát. Látja, hogy hatása is van, mert az apuka minden ilyen eset után kikészül, őrlődik. Nem szabad nagy ügyet csinálni ezentúl ezekből, mosolyogva annyit kell mondani, nem szóltál időben, így jártál, ebben a családban senki sem gondolatolvasó. És utána nem foglalkozni az esettel, ez az ő problémája, le fog szokni róla, ha soha nem lesz belőle ügy.
2020. dec. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Úgy látom hogy teljesen normális az anyukával a kapcsolatunk. Többször ír üzenetet amikor nem velünk van a fiú. Velem egyeztet hogy mikor hozza hozzánk.

Apróbb bökkenők voltak csak az elmúlt években vele.

Párszor említett olyat Z. mikor beszélgettünk hogy otthon az van amit anya mond. Vagy hogy az van vacsira ami van. Megkell enni szereti e vagy sem.

Elnyomásnak nevezzem ezt,vagy hogyan(?). Így utólag hogy írod,talán amiatt csinálja ezt nálunk,mert anyukánál szigorúbbak,vagy nem veszik figyelembe az igényeit/mit szeretne stb ?

2020. dec. 24. 22:49
 4/9 A kérdező kommentje:

2es.

Pont erről beszéltem férjemnek,hogy talán ezt már olyannyira tudatosan csinálja hogy csak na. Hogy ő azért csinálja mert utánna órákon keresztül ezzel/vele foglalkozunk,majd a végén van a "jólvansemmibaj,denecsináldezt) ölelések,boldogság happy.

2020. dec. 24. 22:52
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

11 éves kerek perec mondjátok meg neki, hogy néma gyereknek anyja sem érti a szavát.

Ti beszéddel kommunikáltok és nem gondolat olvasásás útján.

Persze továbbra is kérdezzétek meg, ahogy eddig.Ha nem válaszol, utána már hagyjátok figyelmen kívűl, hogy duzzog.

Hidd el nekem,ha nincs közönség,nincs műsor.

Abba fogja hagyni.

2020. dec. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy tudatosan csinálja! A 2-nek van igaza-ha idoben szólt volna, kapott volna. És ezután átlépni a témán, nem fél napot ezen agyalni.
2020. dec. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Én nem szoktam kérdezgetni,apukája viszont nem szereti mikor ez történik.

Tanácsoltam már én is neki hogy ne adja alá a lovat,ha nem mondja akkor ennyi.

De ő nem szeretné ha rosszkedvűen,rossz élményekkel menne haza.

Megpróbálok újra beszélni majd a férjemmel. Szombaton érkezik hozzánk karácsonyozni. Az ajándékok eddig is 80 %ban rosszak voltak. Most úgy döntöttük 2 dolgot kap és kész. Merthogy a "nem tudom" és"nemkell semmi" volt a válasza arra mit kér.

2020. dec. 24. 23:23
 8/9 anonim ***** válasza:
41%
Az én faterom ezt seperc alatt elintézné. Kapna egy akkora sallert a gyerek, hogy elszállna. Juj-juj de csúnya dolog lenne, de többet nem követné el, az tuti. Nem agonizálna évtizedekig a család.
2020. dec. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem haragszik az apjára, hogy csak időnként van vele, és új életet kezdett, emiatt kitalál ilyen problémákat hogy aktívan haragudhasson. Direkt csinálja, mert látja hogy érdekel titeket, és bűntudata van az apjának.


Szerintem lazán kellene kezelni, pl ha mondja hogy akart volna chipset csak nem mentetek arra, akkor nyíltan de kedvesen mondani neki, hogy ha szólt volna, kapott volna, ma így járt. És utána nem foglalkozni a témával.

Legyen mindenki ugyanolyan jókedvű, még ha neki nem is jó a kedve. Ha látja, hogs senki se hatott meg a dolog, akkor nem öl bele több időt.


Őszintén, szerintem nehéz lehet feldolgozni azt, ha valaki mozaik családban él.

Egy természetellenes helyzetben van a gyerek és megértőnek kell lenni. Ezek nem olyan nagy problémák, csak a gigyelmet szeretné felhívni magára ál problémákkal, és az apjában bűntudatot kelteni.


Ha ti túlléptek rajta, és kedvesen játékosan másfelé terelitek a gobdolatait, akkor szerintme abba hagyja. Ha nem, akkor lehet elvinném pszichológushoz az anyja engedélyével, hátha egy kis beszélgetés segítene.

Sok ölelés, és sbeszélgetés a szülőkkel nem hiszem hogy káros lenne.

2020. dec. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!