Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éve van egy most 8 éves...

2 éve van egy most 8 éves nevelt lányom, azt hiszem nagyon elrontom, mit kéne most csinálnunk?

Figyelt kérdés

Én késő délutánig dolgozom, fáradtan érek haza, ilyenkor mindig rámmászott a kislány, de engem érthető okokból az anyja társasága jobban érdekelt, sőt sokszor a gyereket kimondottan útban éreztem... ezért aztán lelkiismeretfurdalás nélkül adtam neki a laptopomat, hogy youtube-ozzon...

Nos ez le is kötötte rendesen...

Közben összeköltöztünk, hétvégente mindig van is kirándulás vagy valami közös program 3asban, mondhatni kis család lettünk, már tevben van egy közös gyerek gondolata is... csakhogy mostanában kezd lelkiismeret furdalásom lenni...

Hétköznap a gyerek ahogy iskolából hazaér, már kockul is be a laptop elé, semmi játékkal nem hajlandó játszani, ha kikapcsoljuk, akkor óriási hiszti, komolyan órákon át üvölt, amíg ki nem dől, és folyamatosan könyörög... felismerem a függőséget, volt hozzá szerencsém...

Gondoltam rá, hogy "elrontom" a laptopját, de akkor meg könyörögne hogy a pc-m elé ülhessen, vagy had mobilozzon...

A pc-mhez nem nyúlhat az a munkaeszközöm, a mobilomat meg tuti nem adom neki... így ez a lehetőség is kihúzva atek8ntetben, hogy ellenőrizhető időkorláttal csinálhatná...

Tehát kérdés, mi lenne jó döntés, ha elvenném tőle, és nem lenne semmije, vagy ha szigorú időkorlátot szabnánk meg neki és azt betartanánk minden nap?

Ha pl rossz idő van hétvégén, vagy csak úgy jön ki, hogy dolgozunk, akkor képes nagymama felügyelete alatt reggel 8- este 7ig mikor hazaérek ott állni/ülni youtube előtt, majd ha kikapcsolom, mert ideje fürdeni, vacsizni, lefeküdni, óriás hiszti, hogy alig tudott gépezni, meg még csak egyet had nézzen meg...(tapasztalat, a mégcsak egy után újabb mégcsak egy jön)

Van, mikor 23:00-ig is megy ez a műsor.



2017. dec. 4. 12:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én egyik lányom is most 8 éves, ő is szokott néha gépezni, de közel sem órákat. A nevelt lányod bizony el lett rontva. Mivel régebben szabad volt, sőt szinte kötelező, most jogos részéről a hiszti, hogy hirtelen csak úgy meg akarják vonni tőle. Bár ez a kényszeresség már eléggé túlzás. Én azt mondom hogy először is le kell vele ülni és beszélgetni, elmondani, hogy ez neki nem jó, túl sok, gépezhet de csak kevesebbet, és mindenképpen fontosabb a minőségi családi időtöltés. Sok sok türelem, és fokozatosság. Azt is el lehet mondani neki, hogy napról napra, vagy hétről hétre mindig csökken az időtartam, mert ez túl sok, túl káros neki. Emellett mindenképpen sokat foglalkozzatok vele, ki kell mutatni hogy szeretitek és fontos, leülni vele társasozni, bújócskázni, babázni akármit amit ő szeret. Ja, és fontos a következetesség, hogy ha meg van mondva az időtartam, akkor ne legyen csak még egy. Biztosan hisztizni és tombolni fog, de idővel belátja hogy hiába a hiszti nincs több gépezés, inkább játszani fog mást remélhetőleg. De a legfontosabb a türelem és a szeretet.
2017. dec. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Hát hallod, ez azért durva. Nem akarom a felelősségedet kisebbíteni, de hol volt az anyja, amikor a 6 éves (első osztályos) gyerekét leültetted a laptop elé?

Az, a gond, hogy mint írtad is ez már függőség. Most vagy elvesztek tőle minden de minden kütyüt és kibírjátok az a pár nap (hét?) hisztit, mondjuk ekkor garantáltan megutál egy életre, hisz te adtad neki oda, most meg elveszed. De szerintem ez vezetre semmire.

Szerintem szakemberhez kellene fordulni vele.

2017. dec. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
42%
Mostmar hagyd beken. Ajanld fel neki hogy jatszol vele. Ha nem akar hagyd beken. Nekem az anyam ugyanugy nem torodott velem ha konyorogtem akkor se. Ult a gep elott engem ki kuldott a szobajabol. Azt csinaltam hogy minden nap ugyanannyit gepeztem mint o. Elkezdte a musorjat hogy fuggo vagyok es kikapcsolta a szobankban a netet. 2 ora mulva vissza kapcsolta , mert nem hagytam ot nyugodtan gepezni .. nem mondom hogy minden a te hibad, csak azt, hogy nem az ove. Nehany ev mulva abba fogja hagyni, ha megunja. Ha meg nem, akkor fuggosegtol vezerelve elmegy informatikat tanulni, legalabb kinevelted a jovo informatikusai egyiket.
2017. dec. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ti is csak képernyőt néztek - hol munka, hol kikapcsolódás miatt - , amikor otthon vagytok, persze, hogy ő is ezt akarja csinálni. Egyrészt mutassatok példát, ha azt akarod, hogy a szabadtéri programokon kívül is feltalálja magát gép nélkül. Másrészt nem kell trükkökkel elkerülni a hisztit, már nem dackorszakos totyogó. Szerintem jó az időkorlát, legyen egy szabott ideje a gépezésnek, a többinél meg mondjatok nemet. Amit elég egyszer kimondani, de legyen is úgy, mert ha utána "na jó" alapon van még egy, akkor persze, hogy tudja, hogy semmit nem ér a szavatok és elég kitartónak lennie.
2017. dec. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

7éves fiam is rá szokott kattanni a gépre. 3 napig kell csak bírni a sivítást, hogy nem kapcsolhatja be, nincs gép... 4. nap már eszébe sem jut. DE: csak akkor megoldás ez, ha van alternatíva. Szóval ha nincs gép, akkor legyen más program.


És hát ugye az alkoholista sem úgy szokik le, hogy azért hétvégén megihat 1 fröccsöt.

2017. dec. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem elsősorban te hibáztál, hanem a gyerek anyja. Én nem hagytam volna hogy a 6 éves gyerekemet órákra a laptop elé ütesd. Nem is értem.

Én nagyon szigorú időkorlátot vezetnék be amit minden körülmények között betartatnék

Valóban gáz, hogy korábban te ültetted oda, most meg egyszerre nem szabad, jogosan fogja igazságtalannak érezni, elmondanám, hogy a felnőttek is hibázhatnak, és az ő érdekében változtattok ezen.

2017. dec. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ne becsüljétek alá, mennyire tud befolyásolni egy magamfajta, egy egyedülálló elkeseredett anyát, mindig ilyenekre vadásztam, csak belé valahogy beleszerettem. :)
2017. dec. 4. 14:52
 8/8 anonim ***** válasza:

Párom mostohatesói is ilyenek, de főleg a kicsi (7 éves). Teljesen rá van függve, ha nem gép akkor telefon akár este 10-11-ig vagy tovább is amég el nem alszik, ha egyik sem akkor TV. Ha megkéred, hogy kapcsolja ki automatikusan nyúl a másik után és a szülők nem tudják nekik megtiltani, mert már 3-4 éves kora óta ez megy. Igazából mióta tud kattintgatni meg nyomkodni a billentyűzetet, mert a nagyobbik tesójától mindig ezt látta. Meg a szülőknek is egyszerűbb volt betenni a gép elé, mint foglalkozni velük. Mivel nem túl következetesek max fél órára tudják megtiltani a gépet, mert nem bírják a hisztit. (Egy két könnycsepp és máris megveszik a mikrofont, kamerát, ami a gameplay videókhoz kell, kit érdekel, hogy közbe nincs víz a lakásban?) Sokat veszekedtek a gépen ezért vettek még egyet, hogy ne kelljen a vitát hallgatni. Nálunk egy gép van és ha itt vannak akkor általában délután kapcsolhatják be és úgy beszéltük meg, hogy amennyi időt játszik az egyik annyit játszhat a másik is. Értelemszerűen egyik sem akar ott ülni 5 óra hosszát, ha utána megint 5 órán át nem kerül sorra. Eleinte nálunk is ment a hiszti, de nem vált be.


A legjobb megoldás, ha van helyette más elfoglaltság, pl. leültök társasozni, rajzolni vagy tök mindegy, amit szeret. Nekem is korlátozva volt, hogy mennyit gépezhetek, de semmi más nem volt, mikor kikapcsoltam, senki nem akart foglalkozni velem és nem értettem, hogy minek kellett kikapcsolni, ha utána nincs semmi. Persze tudom, hogy nem egészséges, stb, de egy kisgyerek ezt úgy éli meg, hogy nem lecseréled valami másra, hanem csak elveszed, mert csak. Nem azért, mert te inkább gyurmáznál helyette, hanem látszólag ok nélkül. Próbáljátok ki, hogy megkéred, hogy kapcsolja ki, mert társasozni szeretnél. Vagy csak kezdjetek el játszani az anyjával, hátha úgy érdekesebbnek találja és magától akar beszállni.

2017. dec. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!