Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A kamaszoknak kb hány %-kára...

A kamaszoknak kb hány %-kára jellemző hogy nagyobbnak és vagányabbnak akarnak tünni?

Figyelt kérdés

2020. dec. 24. 23:28
A kérdező szavazást indított:
100%
80-100%
60-80%
50%
20-40%
10%
10%-tól kevesebb
84 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
44%
Mindenki be akar vágódni a kortársaknál
2020. dec. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Nekem alsósként volt ez a korszakom, tinikoromra kinőttem, most pont, hogy inkább alacsonyabb rendűnek tartom magam, mint a társaim. Nem akarok bevágódni senkinél, sőt, nagyon utálok a figyelem középpontjában lenni. Már hiányzik a gyerekkorom, pedig még félig benne vagyok.

16/L

2020. dec. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
20%
Ez a mostani időszakra vonatkozik? A gyerekek már csak ilyenek. Többnyire. Én nem voltam az. De mai fiatalok körében még inkább igaz.
2020. dec. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
96%

Változó, de saját példából tudok kindulni, leginkább a srácokról tudok beszélni. Általános iskola felső tagozaton voltunk 21-en fiúk, ebből olyan jó 15-16 unkra ez igaz is volt. Majd középiskolában ez az arány válzotott, olyan 22-őnkből már csak 9-10 en voltunk ilyenek, de azt hozzá kell tennem, hogy infós osztály voltunk, nálunk több volt a visszafogott tanuló(bár így se voltunk szentek). Nekem olyan 17 éves koromig volt ez ilyen mérvadó pontom, hogy hol helyezkedek el a "hierarchiában", de jobb társaságba kerülve ez sikerült lerázni magamról.

Őszinte véleményem az, hogy minél alacsonyabb az érdűtékrendje egy kamasznak, annál inkább hajlandó a vagányt és a fasza srácot adni, csak hogy többnek tűnjön. Direkt nem azt írom, hogy "felnőttesebb", mert a felnőttek is ugyan ilyenek csak nem egy új cipővel hanem egy uj kocsival villognak abarátaik előtt :D

Szerintem ha egy kamaszra annyira lesz jellemző ez a viselkedés, amennyire a szülők képesek voltak a gyereknek átadni egy értékrendet a világból.

A csajokról nem tudok mit mondnai, Ők állandóan vitáztak, gondolom nekik jobban vérre ment xD

2020. dec. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%

Na, megérkezett egy lány is:

Nekem eléggé elcseszte az önbizalmam a nővérem, ezért már általános 1. osztályban azt hittem, hogy egy kis hülye semmirekellő vagyok. Úgy jártam ki a 8 általánost, hogy azt hittem buta és rossz magaviseletű vagyok a 4.7-es átlagommal. Mindenki piszkált, hogy "stréber vagyok", aki nem, az azért volt jófej, mert rólam másolta a házit/tőlem kért tanácsot a kis életéhez.

Középsuliban az első pár hét/hónap úgy telt, hogy mindenki barátja akartam lenni, de láttam, hogy vannak, akik egyedül vannak, ezért odamentem hozzájuk és a "menőbbek" ezért elkezdtek félretenni engem egy kicsit. Utálni senki sem utál kifejezetten (bár tudom, hogy van, aki nem kedvel), de nem vagyok épp népszerű. Ellenben szerencsés osztályt fogtam ki, mert a lányok, akiket nem kedvelek, ők se bántanak amúgy senkit, csak kb ég és föld vagyunk egymáshoz képest.

Magamból azt nézem ki, hogy majd egyetemen élem ki a kamaszkorom és fogok bulizni, inni, pasizni, mert eddig én voltam a kicsi, akit mindentől óvtak és nem volt nagyon kivel mennem szórakozni, de az egyetem tiszta lapos kezdés, ha nem érzem, hogy minden reggel, mikor testhezálló pólóban, sminkben vagy ruhában hagyom el a házat, akkor "bűnt követek el", szerintem sokkal inkább el fogom tudni engedni magam és jobban tudok majd idomulni a környezetemhez és magamat adni.

18/l

2020. dec. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
60-70%-ka
2021. jan. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!