Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mást is idegesít a kamasz...

Mást is idegesít a kamasz gyereke?

Figyelt kérdés

Nem arra értem ha rossz fát tesz a tűzre, hanem alapból.

Szeretem, bármit megtennék érte, de ahogy egyre inkább kialakul a saját személyisége, felnő (most 16), azzal szembesülök, hogy ő az a fajta ember, akivel ha nem lenne a gyerekem, semmi közös témánk nem lenne, nem lennénk barátok, sőt, kerülném.

Borzasztó ezt így leírni, remélem értitek mire gondolok.

Vannak így mások is? Hogyan kezelitek ezt? Hova vezet hosszútávon?



2020. dec. 31. 07:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%

Fordulni kell 180 fokot szerintem.

Anno engem a dackorszak csinalt ki es elindult egy olyan spiral hogy negativ utan csak negativ jött es ilyen ördögi kör folyamat a szenvedésben (neki is nekünkn is)

Ezt meg kellett törni, hogy visszaváltozzon pozitiv mosolygosra az életünk, és tudatosan, mert magátol nem jött.

2020. dec. 31. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
22%
Anyud erről mit mond?
2020. dec. 31. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Nem egy rossz gyerek amúgy, csak az a fajta, akinél az a bizonyos pohár mindig félig üres.

Pl. azt mondom, "végre szép idő van ma", válasz:" Kva jó, megint izzadni fogok egész nap"

Most ez csak egy példa, de mindenre amit mondok, de mindenre egy ilyen lehúzó válasz érkezik, nem örül soha semminek.

Illetve nagyon nyers a stílusa, én meg inkább ilyen mimózalelkű vagyok.

Megint egy példa:

Ha nem áll jól neki szerintem valami, akkor így fogalmazok:"nem rossz amúgy, de nem gondoltál rá, hogy olyat próbálj, ami... "

Fordítva ő nekem:

"Úristen hogy nézel ki, vedd már le azt a sz@rt! "

Szóval ilyenek, olyanok vagyunk mint a tűz és a víz... Hogy lehet ezt jól kezelni?

2020. dec. 31. 08:02
 4/18 anonim ***** válasza:
89%
A legtöbb kamasz így beszél, még nem alakult ki a személyisége.
2020. dec. 31. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
70%
Inkompatibilis a személyiségetek. A miénk is a még csak 6 évesemmel. Teljesen. Van ilyen, csak nem illik kimondani. Tabu. Erre nincs jobb megoldás a távolodásnál. Mindig amennyire lehet (korától, érettségétől, egyéb körülményektől függően), lazítani a kapcsolaton, csökkenteni az együtt töltött időt. Itt nincs min "dolgozni", "megjavítani", ha nem a gyereked/családtagod lenne, nyilván messzire elkerülnétek egymást egész életetekben, annyira nem passzoltok. De mivel az, ezért a legjobb, amit ki lehet hozni belőle, hogy távolról, kissé felszínesebben "szeretitek" egymást. Még mindig jobb, mint örökké irritálódni...
2020. dec. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem azért az hogy

"Úristen hogy nézel ki, vedd már le azt a sz@rt! "

Ilyen kimer ejteni a száján neked azért elég durva ! Lehet hogy a tinik így beszelnek de te vagy anyja és ezt biztos hogy nem turném el hanem megtanitanam előbb a tiszteletre.

Amúgy inkább meg kene keresni az okát annak hogy miert ennyire negatív, ne hogy kiderüljön hogy épp a depresszió fele indul a leejtőn mert nem normalis az ilyen mértékű negatívitas

2020. dec. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%
Ez távolról sem a kialakult személyisége. Nagyon sokat fog még alakulni. Türelem. A Vekerdy mindig azt írta, hogy egy kamaszt csak elviselni lehet, meg valahogy túlélni a kamaszkort.
2020. dec. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
71%
Én is így vagyok az anyámmal, szóval teljesen megértem. Felszínesen lehet jó a viszony, azt kell megtartani. Ennyike
2020. dec. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
21%
Aki a kamaszok dolgait nem képes a saját szüleivel, vagy másik felnőttel megbeszélni, az miért keres neten visszaigazolást?
2020. dec. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
83%
Én anyámmal vagyok ugyanígy. Ha nem lennénk rokonok, tuti soha nem haverkodnánk. :))) Ez a szép a családban, toleranciára tanít, mert el kell viselned, sőt, egyenesen szeretned kell olyan embereket, akiket messziről elkerülnél, ha lenne választásod. ;)
2020. dec. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!